Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen keresetre vállaltatok...

Milyen keresetre vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom, hogy x százezer forint kereset mellett nem mernek bevállalni gyereket, vagy nem mernek másodikat, stb.


Ezt a hozzászólást egyik kérdésnél olvastam, és ez verte ki nálam a biztosítékot: "Havi 5-600.000-ból egy két felnőttből és 1-2 kiskorú gyerekből élő család éppen hogy megél." Nos, nálunk az összkereset kb. 320.000 Ft, most várjuk az első babát, de ha a második jönne annak a vállalhatóságán sem gondolkoznék el. Diplomás vagyok, de egy kisvárosban élek, így a keresetem is alacsonyabb mint fővárosbeli sorstársaimnak, de ugyebár kisvárosban a kiadások is kisebbek. Saját lakásban élünk, hitelmentes és tartalékot is félre tudtunk tenni a felújítás mellett.


Ti mekkora keresetre mertetek gyereket vállalni? Ezt már csak kíváncsiságból kérdezem, mert tényleg érdekel, hogy ki mit gondol soknak vagy kevésnek.


2016. júl. 9. 22:39
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
80%

1.SZERELEM.:)

2.összekoltozes.

3.házassâg.+ sajat kozos haz.

4.kozos meheszet (apukamhoz beszalltunk 120csaladdal)

5.nekunk nem havI keresetunk van hanem szezonalis.

Aprilistol-augusztusig.

Èves keresetünk 6,5 '7,5 millio leadòzva , embereket kifizetve, benzin, uj keretek, nagyjabok 5,5-6,5 marad meg nagyon max!

Jovore jon a masodik, vagyis tervezzuk, remelem jon is!!:)

Addigra 150csalad mehecskenk lesz.

En siman belevagtam volna , lehuzva nemetbol hazakullogva belevagni, alapfizuval ujrakezdve itthon,de orulok, h parom lebeszelt ugymond. Igy nem fogok aggodni mit hogyan veszek meg! Es tud menni olyan fosulira ahova akar.:)

2016. júl. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is el vagyok képedve, kérlek írjátok meg milyen szakterületen és konkrétan mit dolgoztok, hogy ennyit kerestek. Komolyan érdekel, mert én még hallomásból se tudok ekkora fizuról a teljes ismerősi körömben.


Lehet, hogy kicsit örülök is a szerényebb (nekünk legalábbis tök normális) bevételnek, mert ennyi pénzzel nehezen őrizném meg a lelki nyugalmam :)

2016. júl. 10. 09:03
 13/41 anonim ***** válasza:
60%

Havi kb 230ezer a bevételünk.2 gyerekünk van.

Amikor az elsőt vállaltuk még szülőknél laktunk.Később kaptunk egy panellakást.Azt eladtuk és most a 2.gyerek születése után a CSOKotis felhasználva vettünk egy kertest.Hitelünk nincs.

Félretenni a házfelújitás miatt most nem tudunk.Nem járunk hetekre külföldre nyaralni,de van hobbink amire költünk.Nem mondom h rosszul esne ha többet keresnénk de ennyiből is ki lehet jönni.

Mondjuk ha lenne egy 100ezres lakáshitelünk meg egy 50ezres autóhitelünk akkor nem jönnénk ki.

2016. júl. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
78%
Nalunk ugyan meg csak tervben van a gyerek, de ahogy elkezdtem olvasni a valaszokat, azt mondtam, oke, lehet megse kene meg eroltetni. Aztan lattam, irt par "szerenyebb" keresettel rendelkezo ember is, igy azert megnyugodtam. :) Szerintem amugy siman ki lehet jonni kevesebb osszegekbol is, csak be kell tudni osztani.
2016. júl. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
67%

Utolsonak irom a baratnomek 130ezerbol vannak meg

Vagyis 150 mert az anyuka nem kap sok penzt. Nem szamitottak arra h veszelyeztett lesz.. mèg terhes , 19hetes. A lany apukaja segit ezt azt,de nem sokat. Ha megszul 40.000Ftot kap majd.

Ugy is nehezen jonnek ki. De nagyon vagytak mar ra, es nem erdekli oket semmi.:)

Nagyon jo barataink, babakocsit kapnak tolunk naszajandekba , amelyiket kineztek.es penzt. Hisz a keresztlanyom lesz.:)))

Meg amugyis a legjobb barataink.

Szoval lenyeg a lenyeg. Boldogok. Megoldjak...:)

Udv a mehesz :)

2016. júl. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
87%
férjem fizetése: nettó 150 e alapbér, erre még jönnek a jutalékok, általában 200-250 szokott lenni (nyilván változó) + 8e étkezési utalvány. Enyém: nettó 170e + 6e étkezési. Van lakáshitelünk, ami nettó 110 körül van, de ebben benne van a biztosítás meg a lakástakarék is + még fenntartunk egy autót. Meg van mindenünk, amire szükségünk van, hozzáteszem nincsenek is nagy igényeink, de azért el tudunk menni rendszeresen kirándulni, vagy több napra nyaralni valahová, keveset de még a hitel, és rezsi, kocsifenntartás költségei mellett is tudunk félre tenni. Most várjuk az első babánkat,20 hetes terhes vagyok.
2016. júl. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
43%
Bocs, hogy beleokoskodom, számomra megdöbbentő, hogy valaki 170 nettoból tud gyereket nevelni. Ez most nem negatív, lenéző hozzáállás, egyszerűen csak nem értem. Nekem jelenleg 230 a netto bevételem, és félrerakni nem tudok belőle normálisan (tudok, csak sosem annyit amennyit szeretnék), pedig nincs lakbérem. Nem szórom a pénzt bulizásra, dohányzom, de néha heti 1 dobozzal csak, nem nyaralok minden hónapban, nincs telefon részletem (habár meglehetősem magas a telefonszámlám), nincs ipadem, és a kocsit is csak tankolom, ami legfeljebb 10ezer egy hónapban. Még akkor sem vállalnék gyereket, ha a párom ugyanannyit keresne mint én. Sosem tudnék úgy élni, hogy várjam a fizetésemet, hogy éjjel ne tudjak aludni, ha esetleg beüt valami krach, és hirtelen elő kell teremtenem egy nagyobb összeget. Nem kényeztetném el a gyerekem, de azt nem szeretném, hogy ne tudjam neki azonnal megvenni, amire szerintem szüksége van (nem, nem iphone-t).
2016. júl. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
61%
17# valoszinuleg amig nem vague benne nehez elkepzelni. Nekemis az meg mindig egy kicsit. De van akiknek osszejon. :)
2016. júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
73%

Villamosmérnök/Informatikus végzettségűek vagyunk mi is és a barátaink is. Van szoftver/hardver fejlesztő és tesztelő, van IT-menedzser és IT-tanácsadó. Ezeknél is vannak persze pozíciók..csoportvezetők, projektvezető, osztályvezető. A legtöbb barátunknak, ahogy a páromnak is már 5+ év tapasztalata van és a fizetésük nettó 500-900E között van pozíciótól függően. Hozzá kell tennem, hogy nagyon jók a szakmájukban és elég talpraesettek is.

Én 5 év után biztos nem fogok így keresni, nem vagyok annyira jó képességű, mint ők. Talán egész életemben nem fogok ilyen fizetést hazahozni.


A mérnöki végzettségek ezen területe nagyon jól tud fizetni, a pályakezdő fizetés is egészen magas.

Az biztos, hogy ha éppen nem is pályakezdőként, de pár év tapasztalat után a nettó 300E egy teljesen átlagos fizetésnek számít. És ha valaki egész életében ezt tudja hozni és fizetésben nem lép előbbre, hát az sem szar.

A többiről nem tudok nyilatkozni.

2016. júl. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Nekem azért nehéz elfogadni, hogy valaki csak magas keresetnél vállal x. gyereket, mert mi hárman nőttünk fel. A szüleim keresete kb a mostani 350.000 Ft-nak felelt meg, nagy emeletes családi házban éltünk, amit az évek során újítottak fel. Mindenikünknek külön szobája volt, és úgy érzem semmiből nem szenvedtünk hiányt. Nem gondolom, hogy jobb életem lett volna, ha például a kisebbik öcsémet nem vállalják be, sőt! Ekkora családnál a harmadik gyerek már nem akkora nagy kiadás. Mire a kicsinek az iskoláztatására kellett költeni (ezalatt értsd a középiskolát másik városban) addig én kiszálltam a családi fészekből, tehát szintén csak kettőt kellett támogatni.


Őszintén el vagyok képedve, hogy sokan ekkora keresetnél még egy gyereket sem vállalnának be és mi hárman nőttünk fel egészségben, boldogságban. Nem tudjátok mitől fosztjátok meg magatokat, ha lenne miből gyereket vállalni, de csak amiatt nem teszitek, mert mi lesz ha... :)

2016. júl. 10. 10:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!