Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor vagyok köteles bejelente...

Mikor vagyok köteles bejelenteni a munkáltatómnak hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Vagy ilyenkor mi is a teendő? Meddig dolgozhatok?

Titkárnő vagyok.



2016. szept. 10. 11:18
1 2
 11/13 greeny23 válasza:

Ha fontosabb pozíciót töltesz be, mindenképpen beszélj a főnököddel erről. Senki sem tudja előre, hogy a terhessége hogyan alakul. Ha a munkád lehetővé teszi és Te is bírod még, maradj, amíg szeretnél.

Nem tartom táppénzcsalásnak, ha egy kismama kiíratja magát, mert pl rendszeresen komoly rosszullétei vannak vagy a munkakörülményei olyanok (sugárterhelés, vegyi anyagok, nehéz fizikai munka, korábbi vetélések, stb.). Pl pékségben dolgozom, sokszor elég nagy a hőingás, amikor a +30-35 fokból be kell menni a -18 fokba a hűtőkamrába. Hiába van rajtam termo kabát, a medencémet nem védi semmi. Arról inkább már nem is beszélek, hogy a többszáz kilós raklapokat is szét kell pakolni valakinek. Nálunk szinte csak nők dolgoznak, összesen 3 pasi van, abból 1 a főnök. Ha terhes leszek, nem kérdés, hogy kiíratom magam, függetlenül attól, hogy a főnököm mit gondol majd erről.

2016. szept. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem vagy köteles, de amint bejelented, védett vagy, nem küldhetnek el. Dolgozni addig dolgozhatsz, amíg tudsz, ez sokmindentől függ. Nekem a 13. hét körül elkezdett egyértelműen látszani a hasam, mert nagyon vékony vagyok, szóval nem érdemes ezzel nagyon sokat várni, mert ciki ha már terjed a pletyka a hátad mögött..
2016. szept. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is védett,ha nem jelenti be.
2016. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!