Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam vagy sem?

Megtartsam vagy sem?

Figyelt kérdés

Volt 2 vetélésem már a tavalyi évben az akkori párom el is hagyott, mivel nem tudok egészséges babát szülni neki... kivizsgálás nem történt, mert azt már nem várta meg...Megismerkedtem egy sráccal minden a legjobban alakult ,fél éve vagyunk együtt és a tegnapi napon csináltam egy tesztet és pozitív lett(gumival védekeztünk)amit egyből el is mondtam neki erre ő kijelentette, hogy neki nem kell a baba és ha megtartom szakít velem. Én nem akarom elvetetni a picit :( még orvosnál sem voltam, mert annyira korai lenne még.

Az a legnagyobb baj, hogy anyummal élek, mivel ahogy az exemmel szétmentünk az anyagi helyzetem romlott ,nem akartam egyedül albérletbe menni. Anyumnak elmondtam ,ő már tervezi a babaszobát, de ígysem tudom mit tegyek. Szeretem a páromat, de ezek után már nem lenne olyan mint régen.


2017. jan. 13. 05:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Lehetetlent kérsz!

Azt várod, hogy mások, névtelen ismeretlenek hozzák meg a te éltreszóló döntésédet?

.

Ha úgy érzed, tudod majd szeretni, vállalod nevelését, akkor tartsad meg.

Ha elképzelésed szerint csak nyűgnek és tehernek képzeled, a csöppségnek is jót teszel, ha ihamarabb elveteted!

2017. jan. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Azt gondold at, hogy akkor is akarod-e ezt a babat, ha egyedul kell nevelned.

Nyilvan ertheto a parod reakcioja is, hiszen eleg friss a kapcsolat, vedekezett is, aminek bizonyara az volt az oka, hogy nem akar meg gyereket, nem tart meg ott. A torveny altal eloirt kotelessegeit igy is vallalnia kell, de arra senki sem kotelezheti, hogy melletted maradjon es jo apja legyen a gyereknek.

Ez is megeshet, lehet hogy valtozik a velemenye, de ilyen helyzetben inkabb az egyedulallo anyasagra kell keszulni es ezzel tervezni.


A dontes ilyen helyzetben a no kezeben van, gondold at. Ha akarod a gyereket akar egyedulallokent is, akkor tartsd meg mindenkepp, ha csaladban szeretnel gyereket vallalni, akkor beszelj meg a paroddal es annak alapjan hozd meg a dontest.

2017. jan. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%

Jól beválasztasz mindig...

Hogy lehet gumival teherbe esni? Ezt már többen írták itt, de én nem tudom elképzelni...

Hány éves vagy? Gondold át, hogy szeretnél- egyedülálló anya lenni? Tudod e ezt vállalni. Mi nem mondhatjuk meg, hogy mit tegyél!

2017. jan. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Azt vedd figyelembe, hogy ez a kapcsolat valószínűleg mindenképp véget ér.

Ha élvezeted, akkor is, mert te se tudsz majd túllépni azon, hogy ő ezt akarta.


Ha nem, akkor meg egyértelmű, hogy miért.


Ennek függvényében: akarsz-e gyereket egy futó kalandból az exedtől? Évekre össze fog kötni titeket.

Fel tudod-e egyedül nevelni?


És nem akarlak elkeseríteni, de még az sem biztos, hogy most megmarad. :(

Egy vetélés még lehet véletlen, kettő már nem valószínű, és még mindig nem tudod az okokat.

2017. jan. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Hány éves vagy,hogy itt szavaztatod meg a saját gyereked megtartását vagy elvetetését??
2017. jan. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

Gyereket épeszű nő nem vállal az apa akarata ellenére.

A szülők nyakára szinten nem szül.

Azt írtad, az anyagi helyzeted romlott: képes lennél eltartani magadat, anyad nélkül, meg fedezni egy gyerek költségeit? Kapnál csedet, gyedet?

2017. jan. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, milyen idősek vagytok, de a jelek arra mutatnak, hogy a srác, akivel együtt vagytok, nem gondolkodik "család"-ban, azaz nem hosszútávú kapcsolaot képzel el feltétlen.

Ha egész életét veled akarná leélni, ha nem örömmel is, de mindent megtenne, hogy közös gyereketek szeretetben, egészségesen jöjjön a világra és nevelkedjék fel!

.

Tipikus "nő kell, gyerek nem, ha igen, majd lesz másiktól" gondolkodás.

Nagyon át kell gondolnod, mert bárhogy döntesz is, magad és az ő szemében is te leszel a hibás.

2017. jan. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

lehet, hogy gondolkozik a srác családban, de nem egy fél éves kapcsolatban, úgy hogy nem élnek együtt és lehet, hogy fiatal is.

nem a srácot kell szapulni csak.

meg hogy lehet kotonnal teherbe esni? nem tűnt fel, hogy lyukas???? vagy csak az éjjeliszekrényen volt és nem a farkán?

2017. jan. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos anyukád. :)

Arra is gondolj ám, hogy az is kerülhet rossz anyagi helyzetbe, aki most jólétben gyereket vállal és az is kerülhet jólétbe, aki a rossz anyagiak miatt sem ölik meg a gyereket. Én az utóbbi vagyok. Már anyámat simán abortuszra küldte volna a gyakori halálpárti népe, hát még engem! 😂😂


Aztán én is itt vagyok, és nincs nyomor, meg a gyerekem is. Semmi sem állandó, semmi sem biztos.

2017. jan. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyire nem nagy a hibaszázaléka a guminak,hogy így terhes legyél,szóval valahol hibáztatok,ami nyilván az ő hibája is.Pl ha 1 másodpercre is betette csupaszon,illetve meg kellett volna nézni lyukas-e.Amiben szintén ő is hibázott,mert utána lehetett volna esemény utánit bevenni.Gyanús ez a teherbeesés mindenesetre...

Ha ezt leszámítjuk,elég pancsereket fogtál ki,itt más gond lesz vagy velük,vagy veled.

Tartsd meg,ha megmarad,mert sosem tudni,hogy lehet-e babád még.Anyukád segít,gyermektartás fizetnie kell apukának.Itt az a kérdés te mennyire akarod vállalni egyedül a gyereket?

Dolgozol-e?

Srác memnyi idős,és te?

2017. jan. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!