Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam vagy sem?

Megtartsam vagy sem?

Figyelt kérdés

Volt 2 vetélésem már a tavalyi évben az akkori párom el is hagyott, mivel nem tudok egészséges babát szülni neki... kivizsgálás nem történt, mert azt már nem várta meg...Megismerkedtem egy sráccal minden a legjobban alakult ,fél éve vagyunk együtt és a tegnapi napon csináltam egy tesztet és pozitív lett(gumival védekeztünk)amit egyből el is mondtam neki erre ő kijelentette, hogy neki nem kell a baba és ha megtartom szakít velem. Én nem akarom elvetetni a picit :( még orvosnál sem voltam, mert annyira korai lenne még.

Az a legnagyobb baj, hogy anyummal élek, mivel ahogy az exemmel szétmentünk az anyagi helyzetem romlott ,nem akartam egyedül albérletbe menni. Anyumnak elmondtam ,ő már tervezi a babaszobát, de ígysem tudom mit tegyek. Szeretem a páromat, de ezek után már nem lenne olyan mint régen.


2017. jan. 13. 05:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Egyáltalán nem könnyű a helyzeted, elismerem, de ott van a hasadban egy iciripiciri kisbaba, aki a szomorú körülmények ellenére meg szeretne születni hozzád, mert te már most az anyukája vagy - de ezt nyilván Te is tudod. Anyukád már készül is rá - de jó! Nagyon sokaknak, akik itt kérnek tanácsot, ellenséges szülői hátterük van. Az apuka elképzelhető, hogy időközben majd meggondolja magát - láttunk már ilyet :-) Ha meg tényleg elhagy, akkor először nyilván anyukáddal fogtok babázni - de az is sokkal jobb, mint egyedül. Amúgy ismerek embereket, akik ilyenkor babacuccukkal, de akár mással is segítenek. Ha érdekel, légyszi írj privát üzit! Szóval ha két vetélés után most megint itt egy kis jelentkező, szerintem mindenképp add meg neki az esélyt, mert a barátoddal ellentétben a baba biztos, hogy már soha nem fog meginogni az irántad érzett sazeretetében, Te leszel a mindene! Ha pedig elvetetnéd, szerintem lelkileg megnyomorítanád magad és talán édesanyádat is.
2017. jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

9-essel èrtek egyet.

És a legfontosabb: Te szeretnèd a babát. Innentől nincs kèrdés szerintem.

Nehéz lesz egyedül, az tény. De mèg nehezebb lenne feldolgozni, hogy belehajszoltak olyanba, amit nem akartál (abortusz), pláne 2 vetélés után, és azzal a tudattal èlni, hogy talán sose lehet gyereked.


Fél év nem nagy idő valóban... De ha már itt tartunk... Èn 3 hónapja se voltam együtt a párommal, mikor pozitívat teszteltem. Mivel abszolút nem védekeztünk, ìgy nem foghattuk rá, hogy véletlen baleset, és fel sem merült az abortusz gondolata.

2017. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Tünde . Két vetélés után én biztosan megtartanám a bébit ,lesz ami lesz .Főleg hogy anyukád így áll hozzá , már készíti a babaszobát . Nem leszel egyedül . Minden nehézség ellenére sok örömed lesz a gyermekedben , lesz életednek értelme. Ilyen hapsi meg menjen amerre akar . Szeretettel gondolok Rád és drukkolok.
2017. jan. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%
Gratulálok! én is mindenképpen megtartanám, főleg a vetélések után. ha a párod meg nem érti meg, akkor egy barom, és meg sem érdemli, hogy az apja lehessen annak a babának! Kitartást és sok sikert, minden jól fog alakulni, főleg, hogy az anyukád is melletted van és segíteni fog a picivel. Boldog babavárást!
2017. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%
Az, hogy a parod szakitani akar veled emiatt, az elegge szemet dolog. Koztudott, hogy egyik fajta vedekezes sem 100%-os, ugyhogy vallalni kell az esetleges kovetkezmenyeket. Ha anyud tamogat az mar egy nagy plussz. Mindenkeppen tartsd meg a babat, foleg hogy mar volt vetelesed, hiszen ha most elveteted es azutan esetleg soha nem sikerul gyereket szulnod azt egesz eletedben banni fogod. A pici (hiaba meg csak magzat, de attol meg egy icipici, testileg nem teljesen kesz emberke) pedig nem tehet arrol, hogy veletlenul sikerult be.
2017. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szereted a párod, de ő nem szeret téged. Akkor meg tök felesleges vele maradni. Az első lépés, hogy kidobod, minél előbb, annál jobb. (Ha nem teszed meg, előbb-utóbb ő dob ki téged, és ugyanott leszel, csak több fájdalommal magad mögött.)


Utána tiszta fejjel eldöntöd, hogy akarod-e EGYEDÜL a babát. (Ha a vetélés után műtöttek is, akkor azt is figyelembe kell venni, hogy a 3. műtét elég veszélyes, ha szeretnél még babát.)

2017. jan. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp megtartanám a helyedben. Soha nem bocsátanád meg magadnak, hogy elvetetted, hidd el, akkor sem, ha lesznek majd gyerekeid. Nem lehet kitörölni, a saját gyerekeidről is mindig eszedbe jutna ő. Tapasztalatból beszélek, bízom benne, hogy okosabban döntesz... :(
2017. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kedves Édesanya! EL NE VETESD! ÖRÖKRE BÁNNI FOGOD! Ez a pasi nem csak a gyereket nem akarja, hanem Téged sem! Jobb, ha vége! Utána szerinted boldogabb leszel és minden happy lesz a pasival, ha megölnéd a kisbabád? Megér ennyit? - NEM! A gyermekednek te vagy az egyetlen reménye, el nem múló szeretettel szeretni fog, és Te is Őt. Ne dobd el magadtól ezt a lehetőséget, főleg ha van, aki támogasson! Jó egészséget kívánok Nektek! :)
2017. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon el voltam veszve, de sokat segítettek az itt olvasottak is és persze a családom :) mindenki nagyon várja a picit és segíteni szeretnének nekünk :) közben pedig úgy néz ki, hogy apuka is meggondolta magát és ha már ennyire meg akarom tartani a picit azt mondta akkor szeretne részt venni benne. Remélem ez így is lesz :) köszönöm mégegyszer nektek :) ui.: voltam apukával ma ultrahangon és láttuk a picit, minden rendben van :)
2017. jan. 17. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!