Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes kismamák Ti mit szólnát...

Terhes kismamák Ti mit szólnátok ahhoz, hogy ha terhesen influenzás beteget kellene kiszolgálnotok?

Figyelt kérdés

A helyzet: párom nagyszüleinél élünk átmenetileg (4 hónapig), míg a házunkat felújítjuk. Én nem akartam idejönni, albérletbe szerettem volna menni, párom ragaszkodott hozzá, hogy így spórolunk. Van egy kisgyermekünk, jelenleg várandós vagyok.


A két nagyszülő elkapta az influenzát, egész héten őket ápoltam, mindenben ki kellett szolgálnom őket, kanalat, vizet, gyógyszert vinni, elmosogatni, köztük lenni egy légtérbe közel stb.


Egyik nap kijött a körzeti orvos, látta, hogy én ápolom őket, hangosan megjegyezte azért ez így nagyon nincs jól, mert ránk ez nagyon veszélyes.


Én sem tartom fairnek, hogy engem ugráltatnak, mintha ez teljesen evidens volna, de hát tűrök..


Egyébként szinte külön lakrészben vagyunk, gazdagon bevásárolunk, szépen rendet, tisztaságot tartunk.


Szerintetek milyen dolog elvárni terhes kismamától, hogy lázas betegeket ápoljon? Ti ezt megtennétek?


2017. jan. 22. 12:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:
Igen, én biztosan nem kérnék ilyet.
2017. jan. 22. 14:06
 22/61 anonim ***** válasza:
66%
Ezt valahogy képtelen vagyok elhinni...egyedül mondjuk 40 fokos lázzal, izomfájdalmakkal, ájulósan is ellátod egyedül a gyereket?
2017. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
49%
Hagyjátok.Most próbálja szépíteni a dolgot,mert nem neki adtunk igazat.Nem kell vele foglalkozni.
2017. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 A kérdező kommentje:
Volt már erre is példa, bő egy hónapja kaptam el lázas betegséget, a férjem reggel bekészítette a szobába nekem az ételt, italt, gyógyszert. A gyereket elvitte oviba és nekem csak wécére kellett kimennem. Nem az időseket ugráltattam.. Sőt megbeszéltük, hogy nem jönnek be még a szobába se, nehogy elkapják..Felfoghatatlan számomra, hogy ilyen emberek léteznek, mint ti.
2017. jan. 22. 14:16
 25/61 anonim ***** válasza:
45%
Ja hát úgy könnyű hogy oviban van a gyerek...én úgy gondoltam hogy nem tudsz felkelni a gyerek meg otthon van veled, férjed nem tud segíteni..tehát hasonlóképen rászoruló lennél, mint most ők...
2017. jan. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 A kérdező kommentje:
Na ne vegyük már egy kalap alá, hogy akkor vagyunk egálba ha nekem ott a gyerek. Normális vagy? És pont ezekre az esetekre van egy gyerek két szülője, amit eddig mindig meg tudtunk oldani..
2017. jan. 22. 14:24
 27/61 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező!Szerintem igazad van.Nem érdekelne ki,mit mondd.A magzat az első egy várandós anyának,illetve a meglévő gyermeke. Nem véletlenül ingyenes az influenza elleni oltás a kismamáknak,mert veszélyes!Egyesek könnyen veszik,mert nyilvan túl lehet élni,de ha saját magukkal történik ez,akkor nem lennének ekkora észosztók.

Ha nem lettél volna ott,ki ápolja őket???Ugyanúgy belehalhatnak,ha ápolják is őket.

Ez csak csicskáztatás volt.Ha ők ajanlották fel,ne várjanak cserébe semmit,mert akkor az nem segítség. Azért egy influenzás beteg fel tud kelni wc-re is,még ha idős is,csak most könnyebb volt elhagyni magukat,mert van ott valaki velük!

Én állandóan elkapok/elkaptam valamit,ha a gyerekek betegek voltak,meg főleg az orvosi rendelőbe...Terhesen/szoptatás alatt a legdurvább,sokkal gyengébb az immunrendszer.Szóval ugyanúgy a kismama is veszélyeztetett ebben a helyzetben.Jobb lett volna az a pár hónap szűkösebben,de mostmár mindegy,mindenből lehet tanulni!!!

2017. jan. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
71%
Én is elláttam a gyerekemet 40 fokos lázzal,izomfájdalommal,gyengeséggel,mert egy anyának muszáj.Főleg,ha pár napos csecsemőről+egy másfél évesről van szó.Ja és ki is merültem pár hónapra rá,alig éltem,és mégis el kellett látni a gyerekeket,mert apa sokat dolgozik.Szóval csak elhagyták magukat,ennyi.Ha meg szarul vannak,KÓRHÁZ.
2017. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
40%
Oké utolsó, aki meg ennyit nem tud megtenni, annak ALBÉRLET. Akkor ne kelljen az ingyen szállás se. Egyébként simán elkaphatja az óvodás gyerekétől is. Gyerek óvodában, ő otthon, idejéből szerintem bőven kitelne.
2017. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 A kérdező kommentje:
56 %os, én nem itthon lógatom a lábam, hanem dolgozni járok most is. Ebben a hétben hazahoztam a munkát.. éjjel csináltam. De mindegy, ne hatódj meg..
2017. jan. 22. 14:45
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!