Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes kismamák Ti mit szólnát...

Terhes kismamák Ti mit szólnátok ahhoz, hogy ha terhesen influenzás beteget kellene kiszolgálnotok?

Figyelt kérdés

A helyzet: párom nagyszüleinél élünk átmenetileg (4 hónapig), míg a házunkat felújítjuk. Én nem akartam idejönni, albérletbe szerettem volna menni, párom ragaszkodott hozzá, hogy így spórolunk. Van egy kisgyermekünk, jelenleg várandós vagyok.


A két nagyszülő elkapta az influenzát, egész héten őket ápoltam, mindenben ki kellett szolgálnom őket, kanalat, vizet, gyógyszert vinni, elmosogatni, köztük lenni egy légtérbe közel stb.


Egyik nap kijött a körzeti orvos, látta, hogy én ápolom őket, hangosan megjegyezte azért ez így nagyon nincs jól, mert ránk ez nagyon veszélyes.


Én sem tartom fairnek, hogy engem ugráltatnak, mintha ez teljesen evidens volna, de hát tűrök..


Egyébként szinte külön lakrészben vagyunk, gazdagon bevásárolunk, szépen rendet, tisztaságot tartunk.


Szerintetek milyen dolog elvárni terhes kismamától, hogy lázas betegeket ápoljon? Ti ezt megtennétek?


2017. jan. 22. 12:50
1 2 3 4 5 6 7
 61/61 anonim ***** válasza:
54%

Milyen jóindulatával élnek vissza?


Azzal, hogy körbeugrálja őket, mert valószínű nem mer ellentmondani. Nekem sem a szüleim, sem az anyósomék nem fogadnának el betegen ilyen mértékű segítséget, mert féltenének, hogy elkapom, és baja lesz az unokájuknak a hasamban. Én azt gondolom, hogy ez így normális.


Teljesen oké, hogy amikor nem betegek, a kérdező besegít nekik. Nincs ezzel semmi gond, hisz ott laknak náluk. Épp ezért mondom, hogy a nagyszülőknek kellene azt mondani, hogy kislányom, féltünk téged, ne gyere, míg betegek vagyunk.

2017. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!