Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes kismamák Ti mit szólnát...

Terhes kismamák Ti mit szólnátok ahhoz, hogy ha terhesen influenzás beteget kellene kiszolgálnotok?

Figyelt kérdés

A helyzet: párom nagyszüleinél élünk átmenetileg (4 hónapig), míg a házunkat felújítjuk. Én nem akartam idejönni, albérletbe szerettem volna menni, párom ragaszkodott hozzá, hogy így spórolunk. Van egy kisgyermekünk, jelenleg várandós vagyok.


A két nagyszülő elkapta az influenzát, egész héten őket ápoltam, mindenben ki kellett szolgálnom őket, kanalat, vizet, gyógyszert vinni, elmosogatni, köztük lenni egy légtérbe közel stb.


Egyik nap kijött a körzeti orvos, látta, hogy én ápolom őket, hangosan megjegyezte azért ez így nagyon nincs jól, mert ránk ez nagyon veszélyes.


Én sem tartom fairnek, hogy engem ugráltatnak, mintha ez teljesen evidens volna, de hát tűrök..


Egyébként szinte külön lakrészben vagyunk, gazdagon bevásárolunk, szépen rendet, tisztaságot tartunk.


Szerintetek milyen dolog elvárni terhes kismamától, hogy lázas betegeket ápoljon? Ti ezt megtennétek?


2017. jan. 22. 12:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
5%

De. Visszamenni. És mint írtam, az öregeknek kellett volna, h evidens legyen, h óvnak egy náluknál sérülékenyebb kis életet.


Meg persze...amikor minden rendben van akkor tanyázzon csak ott, de mikor segíteni kell hagyja őket kakiban igaz? Tudod mikor engedném hogy visszamásszon ha otthagyott a betegségben...menjen csak albérletbe, de akkor se kelljek ha a gyerekre kell vigyázni ha beteg hogy ő tudjon dolgozni, tudod, nehogy elkapjam a gyerektől...

2017. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 A kérdező kommentje:
56%os te valami iszonyú elvetemült vagy.. honnan veszel ilyeneket, hogy betegen a gyerekre vigyázni.. tudod mit szövögesd a kis okos gondolataidat, hidd csak el a mesédet, amit beadsz magadnak. tele vagy sérelemmel és fájdalommal..
2017. jan. 22. 18:47
 53/61 anonim ***** válasza:
17%
Miért kérdező, ne mond nekem, hogy sose lesz majd olyan hogy beteg a gyerek, neked dolgozni kell, így anyósékat kéred majd meg rá? Az ilyen önző emberek ezt szokták tenni..
2017. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 piroska és a farkas ***** válasza:
97%

Amikor a kisfiammal a harmadik trimeszterben voltam, a 93 éves nagyapám kórházba került, fizikai állapota miatt úgy tűnt, pár hete van hátra. Szólt, h ne menjek be hozzá, nehogy elkapjak vmit, a családnak pedig mündta, h én TERMÉSZETESEN majd ne menjek a temetésére. A saját haldoklásánál és halálánál is fontosabb volt neki a dédunokáka. Egyébként a temetésre myilván elmentem volna, más kérdés, h hál Istenmek azóta is él és virul .Én ezt tartom emberinek, a kérdező öregjeit pedig önzőnek. Helyte kéne tenni a prioritásokat, ezek az öregek dajnos nem lettek még ehhez le

lkileg elég bölcsek, érzékenyek.

És h egy válaszra teaháljak, ha befogadnék egy kismamát, és a netegséhem idejéte elmenne, nem léme azt érezmie, h mahamra hagyott a bajban, én magam kérmém meg, h menjen el, sőt sehítenék nrki kigondolni, hogy hova. Utána pedig természetesen visszavárnám, de csak ha már meggyógyultam. A kérfező esetében vszínűleg számos lehetőség volt és lesz még amivel az öregeket támogathatják. Mittudomén, felhasogatja a férje a tüzelőt, a köv években, ha a nagyapámak már nem megy. Számdékosan mem viszonzást írtam, hisz a szetetteink segítésének ez az egyik lémyege, kölcsönös, de sosem elvárt.

2017. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 piroska és a farkas ***** válasza:
68%
Nahát a rengeteg elírásért bocs :)
2017. jan. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
16%

Nem értem miért kell egész nap ott lenned.

Reggel átmész kiszellőztetsz viszel, viszel reggelit, főzöl teát, adsz gxógyszert, zsepit és csókolom majd egy óra múlva megint rájuk nézel.

Mellesleg most akkor dolgozol vagy velük vagy egész nap?????

2017. jan. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
76%

Öszintén? Nem. De nem is laknék olyan emberekkel, akik ilyen önző módon visszaélnek a jóindulatommal. Elvégre az unokájuk egészségéről van szó, ha rád magasról tojnak.

Bevásárolnék, megvenném a gyógyszert, esetleg főznék nekik, és letenném az ajót elé. De a kiskanalat emelgessék maguk, az influenzától még senki nem lett mozgássérült. A mosogatás meg a takarítás pedig tud várni egy hétig. (Főleg, ha főzöl nekik és max. melegíteni kell.)

Kíváncsi leszek, ha most elkapod (mert a kismama immunrendszere kb. nullán van), megteszik-e majd ugyanezt érted. A tippem az, hogy nem.

2017. jan. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
41%
Influenzásak, vagy más bajuk is van? Felnőtt ember miért szolgáltatja ki magát másvalakivel, főleg egy terhes nővel? Nagyon gáz. Én is influenzás vagyok, mégse feküdhetek sajnos egész nap és magam veszem be a gyógyszereimet és ellátom a gyerekeimet. Nem is értem.
2017. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
25%

Öszintén? Nem. De nem is laknék olyan emberekkel, akik ilyen önző módon visszaélnek a jóindulatommal. Elvégre az unokájuk egészségéről van szó, ha rád magasról tojnak.


Milyen jóindulatával élnek vissza? A kérdező tanyázik náluk,...

2017. jan. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom, barokkos tulzasokkal teli a tortenet.
2017. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!