Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes kismamák Ti mit szólnát...

Terhes kismamák Ti mit szólnátok ahhoz, hogy ha terhesen influenzás beteget kellene kiszolgálnotok?

Figyelt kérdés

A helyzet: párom nagyszüleinél élünk átmenetileg (4 hónapig), míg a házunkat felújítjuk. Én nem akartam idejönni, albérletbe szerettem volna menni, párom ragaszkodott hozzá, hogy így spórolunk. Van egy kisgyermekünk, jelenleg várandós vagyok.


A két nagyszülő elkapta az influenzát, egész héten őket ápoltam, mindenben ki kellett szolgálnom őket, kanalat, vizet, gyógyszert vinni, elmosogatni, köztük lenni egy légtérbe közel stb.


Egyik nap kijött a körzeti orvos, látta, hogy én ápolom őket, hangosan megjegyezte azért ez így nagyon nincs jól, mert ránk ez nagyon veszélyes.


Én sem tartom fairnek, hogy engem ugráltatnak, mintha ez teljesen evidens volna, de hát tűrök..


Egyébként szinte külön lakrészben vagyunk, gazdagon bevásárolunk, szépen rendet, tisztaságot tartunk.


Szerintetek milyen dolog elvárni terhes kismamától, hogy lázas betegeket ápoljon? Ti ezt megtennétek?


2017. jan. 22. 12:50
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
62%
Magyarul azért vették őket oda,hogy ápolják őket?!Nem hiszem,hanem mert felajánlották,hogy lakhatnak ott,mert a férj nagyszülei.Írta a kérdező,hogy segített,de a nagyszülők részéről a pofátlanságnak is van határa.Ha nincsenek ott,akkor mit csinálnak?Éhen,szomjan pusztulnak?Vagy nem hoznak maguknak zsepit,a ruhajukba fújják az orrukat?Vagy nem értem.Szóval itt nem a segítés a gond,hanem a csicskáztatás.27,28#
2017. jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
65%
Holnaptol koltozzetek.
2017. jan. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
59%

Ez tipikus hozzállás,hogy költözzetek.Akkor meg az lenne a bajuk a válaszolóknak,hogy jaj,cserben hagyják a nagyszülőket.

Nyilván,ha alapból ez a szitu lenne terhesség nélkül,azt mondom,igen,segíteni kell.De egy magzat nagy veszélynek van kitéve így,főleg,hogy anyuka dolgozik+ovis gyerek.Sok ember a másik közelébe se megy,ha influenzás,nem hogy egy terhes kismama!

Én látogatóba sem fogadok senkit,ha betegek vagyunk,mert könnyen elkapja zárt térben az egészséges ember is.

2017. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
27#
2017. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
18%
33as, így is cserbenhagyja, és ha elköltöznek legalább nem élnek a nyakukon...
2017. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
Oszinten. Hany evesek?
2017. jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező!

Én teljesen megértelek, én is kilenne rajta!

Értem én, h így sporoltok és a párod beszélt rá a költözésre, de tudod a mondást, közös lónak...

Szóval a lényeg, h ilyen szituációba nem szabad belemenned a jövőben, pláne, h anya vagy és leszel. Te elsősorban a saját gyerekeidért tartozol felelősséggel, és ebbe beletartozik, h terhesen nem ápolgatunk influenzás beteget! Ez szerinetm evidens!

A gond az, ti "tartoztok" nekik, mert odavettek benneteket, és ilyen helyzetben sajnos alkalmazkodnotok kell a háziak igényeihez! (függetlenül attól, h normális elvársaik vannak vagy sem)

Valoszinű, már kifele jönnek a betegségből, kivánom, h ne kapjátok el, de gondolkozzatok el ennek fényében hogyan tovább!

Én sose menetm bele olyan helyzetbe, ahol nem a magam ura vagyok és más hülyeségeinek vagyok kiszolgáltatva!

2017. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
80%
Bocsi, az még lemaradt, h szerintem is kissé elhagyják magukat, és úgy érzik, ha már megtették nektek ezt a szivességet, akkor nekik ez jár!
2017. jan. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
32%
A terhesség nem betegség, és semmilyen előjogokkal nem jár. Gondolj már végig, ott laksz, lebetegedtek, és te majd a másik szobába tv-zel, amíg az öregek oldják meg ahogy akarják? A boltban elkaphatod vagy akar a postán sorbanállás közben. Ne legyél már mártír. Múlt héten hazamentem a szüleimhez, mindketten lebetegedtek, ápoltam őket, azóta sincs semmi bajom. Szedj C vitamint, és lásd el a feladatod!
2017. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
79%

Hallottad már azt a mondást, h ne huzgáld az alvó oroszlán bajszát! Persze mindenhol el lehet kapni a nyavaját, de nem kell elébemenni!

És tény a terhesség nem betegség, csak éppen egy felnőtt embert is megreccsenthet egy influenza, egy terhes nő meg elvetélhet tőle! Nézz már utána okoska!

A másik, h nem kell le s..rni őket, de a feneküket sem kell nyalogatni!

2017. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!