Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes kismamák Ti mit szólnát...

Terhes kismamák Ti mit szólnátok ahhoz, hogy ha terhesen influenzás beteget kellene kiszolgálnotok?

Figyelt kérdés

A helyzet: párom nagyszüleinél élünk átmenetileg (4 hónapig), míg a házunkat felújítjuk. Én nem akartam idejönni, albérletbe szerettem volna menni, párom ragaszkodott hozzá, hogy így spórolunk. Van egy kisgyermekünk, jelenleg várandós vagyok.


A két nagyszülő elkapta az influenzát, egész héten őket ápoltam, mindenben ki kellett szolgálnom őket, kanalat, vizet, gyógyszert vinni, elmosogatni, köztük lenni egy légtérbe közel stb.


Egyik nap kijött a körzeti orvos, látta, hogy én ápolom őket, hangosan megjegyezte azért ez így nagyon nincs jól, mert ránk ez nagyon veszélyes.


Én sem tartom fairnek, hogy engem ugráltatnak, mintha ez teljesen evidens volna, de hát tűrök..


Egyébként szinte külön lakrészben vagyunk, gazdagon bevásárolunk, szépen rendet, tisztaságot tartunk.


Szerintetek milyen dolog elvárni terhes kismamától, hogy lázas betegeket ápoljon? Ti ezt megtennétek?


2017. jan. 22. 12:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
65%
"se" kimaradt
2017. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
17%
Szóval a kérdező szerinted a nagyszülők fenekét nyalogatja. Ahaaa, én naív meg azthittem, hogy teát főz, enni ad nekik meg ilyenek :D Nem is tudtam, hogy az influenza leghatásosabb gyógyszere a fenék nyalogatás :D Nyilván én vagyok az okoska. Ingyen ott lakni azért jó neki, ugye?
2017. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 piroska és a farkas ***** válasza:
90%
Ha én felajánlom valakinek, h ideiglenesen nálam lakjon, az nem jelenti azt, h elvárom tőle, h szolgáljon ki. Feltételezem, h a kérdezőnek sem az esik nehezére, h kiváltsa a gyógyszerüket, vagy megfőzzön nekik egy forró levest, ganem minden olyan egyéb, csipcsup dolog amire képesek lennének, de így, h más megteszi, kényelmesebb nem megtenni önállóan. Önzőnek gondolom őket, akárhány évesek. Szerintem amint kiderült a betegség, meg kellett volna fognod a nagyobbik gyereket és elmenni bármelyik olyan rokonhoz, ahol van egy felesleges kis szoba, akár szüleid, testvér, ha van, anyósapós mittudomén, és ez az öregeknek sértődés nélkül természetes kellett volna, h legyen. A terhesség valóban nem betehség. Nyilván akik ezt írták, nem kellett egy 10 órás vajúdással megszülniük a már nem élő magzatukat egy vírusfertőzés miatt. Nekem meg kellett.
2017. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon sajnálom :(((
2017. jan. 22. 16:40
 45/61 anonim ***** válasza:
15%

nzőnek gondolom őket, akárhány évesek. Szerintem amint kiderült a betegség, meg kellett volna fognod a nagyobbik gyereket és elmenni bármelyik olyan rokonhoz, ahol van egy felesleges kis szoba,


És gondolom akkor se visszamenni ha már meggyógyultak, igaz?

2017. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem meg az életben semmi sincs ingyen. De olvasd már el megint az írását "ki kell szolgálnom őket,kanalat, vizet gyógyszert vinni..." ezek alap dolgok. Nem hiszem hogy marha nagy tragédia mondjuk elmosogatni, vagy gyógyszert vinni. De ha ennyit nem tud megcsinalni, akkor tényleg költözzön, és akkor nem lesz ilyen probléma.
2017. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 piroska és a farkas ***** válasza:
86%
De. Visszamenni. És mint írtam, az öregeknek kellett volna, h evidens legyen, h óvnak egy náluknál sérülékenyebb kis életet.
2017. jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 piroska és a farkas ***** válasza:
88%
De miért is kéne egy felnőtt embert kiszolgálni mondjuk gyógyszerrel? Hát ott van az ágya mellett, vegye be. Termoszban forró tea, öntse ki magának. Délben forró levest ha visz a kérdező, akkor eddig napi kettő, 1-2 perces érintkezés. Miért kéne többet tennie? Miért nem evidens, h amennyire lehet, kerülik az egy légtérben tartózkodást?
2017. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
14%
Remélem ha beteg leszel te sem vársz el semmit senkitől :) Amúgy meg akkor apukának kellene szólnia a nagyszülőknek, hogy ugyanmár hagyják a csajt. Valószínű amúgy annyi történik amit te írsz, csak a kedves kérdező kicsit hisztizik, hisz még azt is felhozza hogy el kell mosogatnia. Vagy az is alap dolog, hogy betegen mosogasson el az öreg, hiába ott laknak a fiatalok? Nem tudom mit hiszel, hogy mit csinál még pluszba. Gondolom napi kétszer teát főz, megfőz, elmosogat, esetleg elszaladt már egyszer a gyógyszertárba.
2017. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
75%
Én ilyen járványos időben még olyan helyre se megyek, ahol sok ember van, nehogy elkapjam. Az meg hogy göthösökkel egy légtérben legyek szóba sem jöhetne! Várandósokra éppen olyan veszélyes, mint az öregekre. Ez itt most nem illem meg "tartozok nekik ennyivel" kérdése, a te és a babád egészségét teszed kockára, többet ne vállalj ilyesmit!!
2017. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!