Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy terhesen állok a villamoson egy négyes hely mellyett, ahol 4 srác ül és a hasam akkora, hogy éppen csak a vak nem látja, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
2017. jan. 27. 08:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
58%
Kulturáltan is lehet esetleg helyet kérni, nem pedig fortyogni és hisztizni, meg a pofákat vágni. Nincs szád, vagy mi? Jó, hogy nem azt várod, hogy vörös szőnyeget terítsenek eléd, mert te terhes lettél.
2017. jan. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
67%
Igen. Valoban Orsosne az utcankban a hetediket varja;) A ket szobara... Nem tisztelem. Inkabb egy nagy maflast adnek neki, ahanyszor vonul fel a buszra!
2017. jan. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
46%
#23 Nálunk csak Lakatosék vannak, de oda összesen három gyerek érkezett, igaz 20 éves kor alatt.
2017. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
80%
Én múltkor egy 65 év körüli nyanyeszt állítottam le. 30 hetes pocakkal sikerült az utolsó ülőhelyet elfoglalnom,a madam (nem túlzok) magassarkúban rúzsos fogakkal acsarog rám,hogy nem gondolom,hogy őt illetné meg az ülőhely,mert neki már fáj a lába (gondolom előtte 3 órán át Tescozott). Mondtam,hogy ne haragudjon,de nem. Kanyargós az út a söfőr egy barom,és nem akarok hasraesni véletlenül sem. Hát még milyen világ van,aki terhes annak már mindent lehet,bezzeg mikor ő.... Aztán mondtam neki,óbégathat mellettem egész úton akkor sem állok fel,nekem a babám fontosabb,mint ő,aki azt gondolja,mert öreg neki mindent szabad. Csend lett. Körülöttem azért kuncogtak... Sosem voltam bunkó,magamtól álltam fel ha úgy ítéltem meg,hogy illendő. De mióta babát várok igenis megtanultam kinyitni a számat,nem magam miatt,hanem a picim miatt... Ezt ajánlom neked is kérdező,sokszor lesz még rá szükség,hogy kiállj magadért/babádért.
2017. jan. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 A kérdező kommentje:

Első mondatból leszűröm, hogy érdemes-e elolvasni a hozzászólást, úgyhogy akik hosszú, cizellált momdatokban próbálják megértetni velem, hogy mennyire nincs igazam, azok nyugodtan mellőzhetik is a fáradozást. Nem olvasom el ezeket a kommenteket, nem érdekelnek a szidalmazások és a saját történetek, hogy szerintetek miért nem kell tömegközlekedésben mérlegelni azt, hogy kinek van elsőbbsége a helyfoglalásban. Soha nem szoktam bliccelni, mindig bérlettel járok, fizető utas vagyok, nekem is jogom van a pénzemért meresztgetni a seggemet, mégis mindig, amikor terhes nő, vagy idős száll fel, azonnal átadom a helyem! Ez így tisztességes, erre neveltek és ettől érzem jól magam, hogy segítek azoknak, akiknek tudok. Ha csak ennyivel, akkor ennyivel. Köztem (aki előzékenyen átadja a helyét) és azok között akik maguktól képtelenek erre, az a különbség, hogy én büszkén állok tovább, ti meg úgy üldögéltek, hogy közben megvetően tekintenek rátok mások és sülhet a képetekről a bőr. De legalább győztesnek érezhetitek magatokat, mert a hely a tiétek maradt... nagy dicsőség!

Szánalmas egy világ ez és az ilyen emberek nagyban hozzájárulnak, hogy ilyen hellyé tegyék!

2017. jan. 27. 10:30
 26/75 anonim ***** válasza:
64%
Nagy kár, hogy egy mondatból ítélsz, trollkodnék még egy kicsit, annyira vicceseket írsz :)
2017. jan. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
37%
Te tisztelettudo ember nem lehetsz. Tudod miert? Mert azt irod, a hosszu kommenteket el sem olvasod. Mellesleg tuti elilvasod;) Masok idot szantak a kis problemadra. Amikbol te is tanulhatsz. Hiaba fujod a magadet.
2017. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
86%

Ilyenkor hálát adok az égnek, hogy vagy azért vagyok szerencsés, mert olyan hasam van, mint másnak ikrekkel, vagy mert normális helyen élek, de nekem még soha nem volt ilyen gondom.

Pesten, vidéken, kisvárosban és falun egyaránt azt tapasztalom, hogy ugranak az emberek, ha kismamát látnak. Adta már át a helyét idősebb úr, 40 körüli nő, rocker diáksrác, kamaszlány, meg bárki, akinek szemet szúrt, hogy pocakos vagyok. Amit meg is köszönök, és elfogadom, ha épp tényleg jobban esne leülni.


Lehet, hogy azért, mert nálam szakmai ártalom, hogy felveszem a szemkontaktust az emberekkel, és szoktam mosolyogni. Soha nem volt még olyan kellemetlen tapasztalatom, hogy bárki úgy tett volna, mintha nem vette volna észre, hogy az orra előtt állok a pókhasammal.


Egyszer volt, hogy én szóltam. Az első cukorterhelés után mentem haza, akkor voltam 16 hetes terhes, tehát még nem látszott, főleg nem vastagon beöltözve. A buszon hirtelen éreztem, hogy zuhan a cukrom, és kifutott a vér a lábamból. Azt se tudtam hirtelen, ki ül előttem, úgy kértem meg, hogy "Ne haragudjon, leülhetnék? Nem érzem jól magam." Úgy ugrott fel, mint a rugós bohóc, még ő nyitott ablakot is, meg kérdezgette, hogy hol szállok le, mert akkor segít.


Kérdező: nincs azzal semmi baj, ha szólsz, mikor le akarsz ülni. Senki se fog csúnyán nézni rád, ha udvariasan szólsz, hogy szeretnél leülni. Legyél olyan jólnevelt, hogy úgy teszel, mintha nem vennéd észre, hogy úgy tesz mintha nem vett volna észre. :)

2017. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
39%

Én vendéglátásban dolgoztam. Nem ritkán 14 órában. Felszolgáltam. Tudod te 1 műszak alatt mennyit gyalogoltam??? Volt, hogy enni sem volt időnk, annyi volt a munka.

Nekem is volt bérletem.

Te mi alapján rangsorolsz, melyikünknek "lett volna joga" ülőhelyet foglalni??? Ja igen,neked, mert nagy a hasad és te pár órára elhagytad az otthonod, ezért mindenhol ülnöd kell. Mobilszéket is viszel, hogy a zebránál ülhess, amíg zöldre vált???

Terhes vagy, nem beteg!!!

Ha nem tudsz állni, hívj taxit!


Nem tudhatod, aki ül, és nem adja át a helyét, az miért ül!


Ja, és hidd el, jól ki van párnázva a gyereknek odabent, úgyhogy nem lesz baja, ha elesel (amúgy meg kapaszkodj a járműveken). Más kismamákkal előfordult már ilyen.

A jeges járdákon nem kattogsz? Minden lépésnél veszélyeztetve van a magzatod...

2017. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
65%

A kérdés alapján totálisan egyetértettem veled, de a kommentjeid alapján kiborító egy nő lehetsz, a stílusodat meg szóra sem méltatom, mert kitiltanak.


És hogy válaszoljak is: Normális, mert átadni a helyet illem, nem kötelesség! Mondom ezt úgy, hogy én mindig átadom idősnek, kismamának, pici gyereknek. De ha valaki nem teszi, attól még nem replizhetsz napokon át. Szokd meg, hogy a világ nem körülötted forog, kevesebb idegrohamot kell majd elviselj.


És hogy ezért még kérdést is írj ki... Inkább ez a nem normális. Mindannyian felhúzzuk magunkat valamin a tömegközlekedésen, aztán némi morgás után megy tovább a nap. Tégy te is így!


Amúgy mit vártál, mi a kérdés célja? Sajnáljunk körbe?

2017. jan. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!