Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy terhesen állok a villamoson egy négyes hely mellyett, ahol 4 srác ül és a hasam akkora, hogy éppen csak a vak nem látja, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
2017. jan. 27. 08:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
85%
Igen, lehet, hogy vidéken még több az együttérző ember. Budapesten minden esélye megvan az embernek az elfásulásra. Pesten éltem 22 éves koromig, és lassan 20 éve vidéken élek, mindig tudtam, hogy el akarok onnan menekülni, nem bántam meg!
2017. jan. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
73%
Kisvárosban élek, falun születtem! Hála Istennek nálunk evidens hogy felállnak az emberek ha terhes vagy kisgyerekes anyuka szál fel! Örülök hogy itt nincs ennyi sz@rházi kö×sög!!!
2017. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
17%
42 személyében megérkezett az első vidék vs főváros kommentelő. Mi van, bekötötték a netet a fődpadlósba?
2017. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
82%

En pl. egy 450 lakosu falubol irok.


Neha toltok napokat Budapesten. Csak pozitiv tapasztalatom van. Metron, villamoson stb. Gyerekekkel.

2017. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
46%

Istenem. Szerencse én nem voltam ilyen nyàvogos terhessen.

Tisztelni mert terhes vagy? Hàt gratulàlok👏

2017. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
57%

Mennyit morogsz majd amikor babakocsival szalsz fel majd a buszra pl és senki nem segît vagy ott alnak ahovà betugod tolni a babakocsit,majd akkor is moroghatsz hogy nem âlnak arrebb.

Szolni kell normàlissan. És nem hiszem hogy akik nem adtak àt a helyûket ràjuk bàrki is rossz szemmel nézne. Mert a többieknek se jutott eszûkbe àtadni a helyet.

Szolni kell hogy leûlnél.

Nàlam volt olyan hogy a sofôr szolt az utasoknak hogy adjàk àt a helyet,szinte mindenki felàlt pofavàgàs nélkûl.

Én soha nem vàrtam el hogy àtadjàk a helyet vagy pl a boldta a penztarnal elôre engedjenek.

Soronba lakom.

Abba meg kûlônôsképp semmi tisztelni valô nincs hogy terhes vagy. Egy mullô àllapot.

n25

2017. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
26%

Én azt nem értem, miért csak a fiatal srácokkal van bajod. Gondolom nem 5en utaztatok a buszon, akárki fel tudott volna állni. Én le merném fogadni, hogy szalagavatóra gyakoroltak és lerohadt a lábuk, ha egyáltalán észrevették a hasad.


Szerintem is elsősorban a sérült embernek illik átadni a helyet, utána jönnek a várandósok, utána az öregek.


De ez csak illem kérdése. Szerintem klassz, hogy ez a szabály lazult, nem feltétlen ebben az esetben, hanem minden más(férfi nő viszony, fiatal idősebb viszony, magasabb alacsonyabb rangú viszony).


Én is át szoktam adni a helyem, de ha kifejezetten engen szemel ki valaki, akkor az meg nem mozdulnék, akkor sem, ha kéri.


Kifejezetten gusztustalannak tartom(így 30felé 17nek kinézve)hogy van, aki kiszúrja az első fiatalabbat, beáll mellé, pofákat vág és megjegyzéseket tesz. Ilyenkor eleve látszik, hogy idegbajos az ember, veszekedni nem szabad vele, csak akkor szólok hozzá, ha hozzámszól.


A normális értékrendű ember, aki rászorul, az felszáll, először stabil kapaszkodóhelyet keres, majd körülnéz, hogy ülőhelyet találjon. Nem áll oda senkihez, aki szerinte kevésbé érdemli meg az ülést.

Ha nem talál helyet, ott marad a stabil állóhelyén. Ilyenkor szoktam átadni a helyem.


Én a rúzsos néniktől nem sajnálom, értékelem, hogy igyekszik csinos lenni, csak nem megy szegénynek.

2017. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes ez a hely átadás. Nekem is egyszer adták át a helyet, amikor terhes voltam, jól esett, bár engem nem zavart, hogy állnom kell.

Viszont a másik oldalon is voltam tini koromban. Térdficamom volt, mentem kontrollra, leültem, mert nem bírtam állni. Később felszállt egy kisgyermekes anyuka, mellém állt, ott állt egy idős nő is és lehordtak mindennek, mert nem adtam át a helyet. Meg se hallgattak, hiába mondtam, hogy sérülésem van.

2017. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
18%
#48-as félreértés ne essék,nem a rúzzsal volt a baj,hanem a stílussal ahogy a nő mindenáron kötöszködni próbált még akkor is mikor szépen elmondtam miért nem szeretnék felállni. Pont ilyen volt, ahogy leírták,kiszúrt magának valakit,aki mellé megállhat és kötöszködhet,hogy ő öreg és adják át a helyet...
2017. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 A kérdező kommentje:

Továbbra is szelektálom a válaszokat és aki csak azért jön ide, hogy engem elhordjon mindenféle hisztis p-nak, az mehet is tovább, mert nem érdekel. Megdöbbentő számomra, hogy milyen kevesen értenek egyet velem, pedig nincs ezen semmi meglepő, ha nem így lenne, akkor nem fordulhatna elő az, hogy aki előtt fél méterrel jár a hasa, attól senki nem kérdezi meg, hogy akarna-e leülni. Nem ültem volna le, mert 3 megállót mentem és sokszor úgy érzem, hogy körülményesebb levetnem magam egy székre és onnan felkászálódnom, mint állva maradni. Csak elgondolkodtatott az a helyzet, hogy ott álltam, előttem 4 húszas fiú, akik azon vihorásznak, hogy este hova menjenek beb*szni és bulizni, miközben annyi nem jut eszükbe, hogy mellékesen megkérdezzék, akarok-e helyet foglalni. Nem kell engem sajnálni, én akartam terhes lenni, az én bajom, ha bármennyire is nehézséget okoz ez az állapot nekem, de úgy gondolom, hogy vannak bizonyos dolgok, amikben előzékenynek kéne lenni! Még az elején jöttek páran azzal, hogy "nyisd ki a pofád": ha kilométereket utaznék, akkor ki is nyitnám, de valahol azt sem értem, hogy miért nekem kell valakit kipécézni, célkeresztbe fogni és felállítani! Aki tudja magáról, hogy se nem mozgáskorlátozott, se nem beteg, se nem terhes, vagy öreg, vagy vak, és a többi, az legyen kedves és tegye meg, hogy némi előzékenységet tanúsít mások iránt. Ha én ezt mindig is képes voltam megtenni, akkor mások miért nem? Miért fajult idáig a világ? És akkor említhetném azt az esetet is, mikor még a nyáron felszállt egy vak a tömött 6-os villamosra és a direkt számára kijelölt helyen ült egy nagydarab kigyúrt srác energiaitalt szürcsölgetve és bár többen veszekedtünk vele, hogy adja át a helyét, nem volt hajlandó és csak azt hajtogatta, hogy neki bérlete van és a vak nem egyenlő a nyomorékkal. Hát sok hozzászólásból az jön le nekem, hogy tévedtem, mikor azt hittem, hogy ilyen ember csak egy van.

Hozzá teszem, 2 féle ember szokta felajánlani nekem a helyét: szemmel láthatóan olyan korú nő, aki már volt várandós, vagy éppen kis gyerekkel utazik, tehát nyilván valóan járt ebben a cipőben, vagy a másik embertípus az 50-es férfi, akit még az anyja megnevelt és ennek köszönhetően tiszteli is a nőket.

2017. jan. 27. 13:47
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!