Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális az hogy a feleségem...

Normális az hogy a feleségem elképesztően sokat eszik amióta terhes? Nem fog így nagyon sokat felszedni? Hogy szóljak neki?

Figyelt kérdés
Nem akarom megbántani, de felkelünk, reggelizik min.2 szelet fehérkenyeret. Saját elmondása szerint ahogy beér a munkahel yére vesz egy szendvicset, de nem mondjuk valami kis zsemlét, hanem vmi nagy bagett tele mindennel a kedvence. Elvisz vagy 3 doboz gyüm.joghurtot, haza még sose hozta. Ebédel, utána hazafelé már valami édes fornettit eszik a kocsiban, este jól bevacsorázik. Kicsit féltem. Ez normális így? Azt mondja állandóan éhes. 10 hetes most.
2017. febr. 1. 15:18
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
0%

Csak a folytatását találtam meg, de ha nem te vagy, akkor vigyázz, mert ilyen leszel :D

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2017. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
56%
Ne szólj, csak ha látszana. Én például 5-6 kiflit megettem a terhességem utolsó heteiben (reggelire) és 3 kilót híztam...nem tudom, hogy csináltam, mert csak a lányom volt 4 kiló. Nyugi!
2017. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
57%
Látnál engem...szoptatok. A kétszeresét eszem, mint a férjem, és fogyok lefelé...nagyon durva. De a kislányom már 10 hónapos. És a sok szénhidrát mellé a csoki csoki csoki.. :)) Amúgy én terhesség alatt kifejezetten keveset ettem, és keveset is híztam, 5kg-t. de már 10-zel kevesebb vagyok, mint szülés után. Ez ilyen, ne aggódj, majd csitul. Munkatársammal egyszerre voltam terhes, ő ugyan ilyen volt. Túlélte ős is és a bab is. Nyugi!!
2017. febr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
35%
Kíváncsi lennék a te roppant egészséges, fehér kenyér mentes étrendedre...
2017. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
69%

Kismama vagyok megis azt mondom egy ferjtol nem gaz ha aggodik emiatt. Sok kismama eszik-eszik aztan 30 kg pluszt probal kinkeservesen leadni szules utan. En pl direktegbeszelem ferjemmel nem viszem-e tulzasba. Ha vki sokat hizik, lehet cukor, toxemia, visszer, minden baj. Persze nem csak a hizastol de attol is.

Elso terhessegnel en is zabaltam sajnos, ferjem szolt ha tulzasba viszem mert ismer hogy majd neki hisztizt volna ha felhizok 90 kilora hogy "miert nem szoltal?" :)

Most masodik baba mellett odafigyelek. Nem feherkenyer hanem teljes kiorlesi vagy rozs vacsira gyumolcs, ebedre heti haromszor fozelek, gyumolcsleves.

Nem vagyok egy gebe, atlag alkatom van de tudom hogy jobb odafigyelni. Kerdezo, te tudod milyen a kapcsolatotok, ha jo, akkor nem fog megsertodni.

2017. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező, az aggódás jó dolog, de a kismama éhsége is :)


Az elején normális, hogy ennyit eszik, én is ennyit eszek, ha nem többet, de 14 hét alatt egy dekát nem híztam és nem is hánytam... A babának van szüksége rá és ennyi.


Egyébként, ha 24 kilót fel is szedne az se lenne baj, mert utána visszaállhat a súlya... Anyukám 48 kg-al lett terhes velem 24 öcsémmel 26 kg- jött rád pedig állandóan hányt, de olyan éhes volt, hogy 3 fogásos ebédeket evett meg napi 6 szor is evett... mégis alig maradt plussz kiló rajta szülés után... kb 6 kg.... és én pl 2600g-al születtem ami kicsi.


Inkább egyen mint éhezzen, mert csak rosszul lesz. Majd kicsit később a 20. hét körül érdemes odafigyelni jobban, hogy ha eszik inkább több egészséges dolgot és kevesebb cukrosat meg szénhidrát dús ételt egyen. Nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos :)


És, ha most aggódsz mi lesz az utolsó két hónapban amikor semmit nem fog tudni enni csak kb madáradagot :D


Boldog babavárást :)

2017. febr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
83%
Azt mondod eddig nem evett ilyen sok szénhidrátot,lehet a babának pont erre van most szüksége,azért kívánja ennyire. Szerintem ez majd alábbhagy még,nekem volt pizzás,spagettis,hammburgeres időszakom és olyan is amikor csak joghurtot,sajtokat,túrót,tejet (amit nem is szeretek,azelőtt nem bírtam meginni) nyomtam magamba. Szóval szerintem várd ki a végét,a védőnő és a doki is szólni fog ha valami nem OK és a cukorterhelésnél is előjön ha gubanc van. 30hkm
2017. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak a pár kedves kismamának/anyukának a válaszát aki felfogta a lényeget és normálisan válaszolt. Nem azt írtam hogy félek hogy nem lesz kifogástalan az alakja a szülés után, nekem így is úgy is szép, akkor is az lesz ha 100 kilóra hízik. Csak FÉLTEM ha így folytatja felmegy a 9 hónap alatt mondjuk 30 kg, ami nem tesz jót sem a szívnek, vérnyomásnak, vércukorszintek, izületeknek. Kíváncsi voltam hogy ez normális-e, én ugyanis még nem voltam terhes. ;) Az én étrendem nem fehérkenyér mentes, de a 186 centimhez és 90 kilómhoz én megeszek egész nap 3-4 szeletet, ő meg egy étkezésre ennyit a 160 centijéhez és 55 kilójához. Eddig nem ilyen étrendet követett, ez 180 fok fordulat. Nem fogok egyelőre szólni, ha idegen nőket ennyire felbőszítettem, akkor biztos őt is megbántanám.
2017. febr. 1. 18:20
 29/47 anonim ***** válasza:
32%

Ha egy no a normalis ketszereset eszi vagy akar csak masfelszereset az a hormonok miatt van, nem azert mert a babanak szuksege van ra meg a baba keri :) 10 hetes magzatnak mekkora gyomra lehet azok szerint a kismamak szerint akik ra akarjak fogni a napi plusz hamburgert? :) Ez aranyos hiedelem egyebkent de jozan esszel nezve nem egy 3 cm-es embrio "igenyli" a masodik tal spagettit fagyival es fel pizzaval, hanem a hormonok megzavarodnak.

Ahogy irtam, elso terhessegnel nem igazan figyeltem erre, most a masodik babanal mar probalok mert tudom, nem a baba lesz egeszsegesebb a napi ket plusz pizzatol hanem en egeszsegtelenebb es az bizony neki sem jo.

Nem kell dietazni (amig a doki nem mondja) de a vedono ugyis szol ha sok a hami :)

2017. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy jó ideje használom ezt az oldalt, nem tudom hogy mi vitt rá hogy ebbe a kategóriába írjak, ennyi hisztérika egy helyen, borzasztó. Köszönöm Istenem hogy nekem egy normális, kedves nő jutott!
2017. febr. 1. 18:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!