Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális az hogy a feleségem...

Normális az hogy a feleségem elképesztően sokat eszik amióta terhes? Nem fog így nagyon sokat felszedni? Hogy szóljak neki?

Figyelt kérdés
Nem akarom megbántani, de felkelünk, reggelizik min.2 szelet fehérkenyeret. Saját elmondása szerint ahogy beér a munkahel yére vesz egy szendvicset, de nem mondjuk valami kis zsemlét, hanem vmi nagy bagett tele mindennel a kedvence. Elvisz vagy 3 doboz gyüm.joghurtot, haza még sose hozta. Ebédel, utána hazafelé már valami édes fornettit eszik a kocsiban, este jól bevacsorázik. Kicsit féltem. Ez normális így? Azt mondja állandóan éhes. 10 hetes most.
2017. febr. 1. 15:18
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
83%

Nem olvastam az elottem hozzaszolokat.

Rengeteget eszek- smack leves, fornetti, tejjel valami gabonapehely- csak ezek csusznak le, nagyon ritkan kivanok meg normalis kajat.

A sulyom "enyhen" tulsulyos, de mast nem tudtam megenni, 2 kg narancs dekkolt a pulton, nem ment. 67 kg voltam 5. heten. 14. hetben vagyok, 63 kg vagyok, es mar normalisan kezdtem enni, ahogy elotte is (semmi szenhidrat, vagy csak minimalis, sok salata, husi) es elkezdtem tornazni. Csak a pocakom no, mar latszik.

Terhessegi cukor miatt erdemes leallitanod. :)

2017. febr. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Én is félteném,nincs ezzel semmi gond.Én ugyan még nem vagyok sem anyuka,sem kismama,de az anyukám és az anyósom is elmesélte hogy az első terhességüknél annyira nem tudták mi hogyan működik hogy mindketten 30kg-ot felszedtek a terhesség végére.Anyukámnak könnyebben anyósomnak nagyon nehezen ment le és ritka rosszul érezték magukat,mert sem egészség szempontjából sem esztétikailag nem szép,főleg ha valaki hozzá volt szokva hogy világ életében vékony,vagy átlagos alkatú volt.De ha félre tesszük ezt a nézőpontot,van olyan akinél terhességi cukorbetegség alakul ki ennek következtében,van akinél magas vérnyomás.Anyukámnál magas vérnyomás alakult ki és 3 héttel a szülés előtt már benn figyelt a kórházba és ott sírt hogy milyen buta volt hogy nem figyelt és veszélyeztette a babát.Én azt mondom finoman figyelmeztesd erre,én nem haragudnék meg az biztos,de azt neked kell tudni hogy ő ezt mennyire venné érzékenyen.
2017. febr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
83%

Én is ilyen voltam a terhesség elején, mint a feleséged. Amíg nem voltam terhes, szinte semmi édességet nem ettem, nem kívántam a csokit, sütit.

A terhesség elején ez teljesen megváltozott. Zacskószámra ettem a gumicukrot, táblaszámra a csokit, meg sok-sok sütit.

A férjem nem szólt, nyilván nem akart bántani. Plusz vetélés is volt előtte örültünk, hogy ez a baba megmaradt, részletkérdésnek tűnt a súlyom.

A terheléses vércukor vizsgálat eredménye nagyon rossz lett. Három gyerekem van, meg sosem voltam terhességi cukorbeteg, úgyhogy szerintem ehhez hozzájárult ez az étrend, amit követtem.

Szigorú diétát kellett kezdenem, amit nagyon komolyan veszek, mert nagyon sokat árthatnék a babának, ha nem tenném. Magam miatt biztosan nem venném ennyire komolyan, de ő most a legfontosabb.

Rengeteg macerával jár ez az állapot, állandóan szakrendelésre, plusz uh-rá járok, ahol követik a baba fejlődését. Napi 7szer mérem otthon a vércukromat.

Nekem panaszkodom, csak azért írom, hogy lásd, hova vezethet ez.

Én hálás vagyok a diabétesznek, mert megállított, és így én is és a babám is egészségesebbek lehetünk.

Persze, nem azt mondom, hogy ne együnk mi kismamák. De az biztos, hogy a csokiban, gumicukorban, krémesben semmi nincs, ami a babának nélkülözhetetlen.

A súlyom egyébként úgy alakult, hogy a 24 hétig már plusz 8 kgnal tartottam, a diétával lement 3 egy hónap alatt, meg most is csak plusz 7ben vagyok 36 hetesen. A babám nagyon szépen fejlődik, sőt, szép nagy baba lesz, úgy néz ki.

Én nem ítéllek el, sőt, nagyon szuper dolog, hogy figyelsz a felesegedre, és a közös babátok egészségére.

2017. febr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
87%
Még azt tanácsolnám, ha tényleg annyira aggódsz és brutál sokat eszik :) hogy valahogy említsd meg a terheléses cukrot, hogy aggódsz nehogy cukorbeteg legyen. LÁtod többen írtuk, hogy bizony magas lett a cukrunk és utána hidd el napi 180g szénhidrátba nem sok fér bele, pláne hogy nem ehetsz cukrosat, fehér liszteset. Amúgy nem hinném hogy használ, hidd el a terhesség elején valóban a szénhidrát amitől jól laksz nem a répa, de mint írtam tényleg ez egy terhességi tünet a zabálás :) Nekem is volt hogy este 10-kor kellett szendvicset ennem, mert korgott a gyomrom és majd éhen haltam, pedig jól bevacsoráztam. Reggel szintén itthon bekajáltam és még a munkhahelyemen is reggeliztem.... szóval ne aggódj több nő átmegy ezen, de utána mérséklődik. De olyan is van, hogy bizony marad, sokan szeretik hangoztatni, hogy éhes a baba.... persze nem éhes, csak jó lenne nasizni, na ezt kell megállítani, mert akkor bizony felmehet 30kg és utána meg sírdogál, hogy adja le. Ráadásul a vérnyomásra sem jó, ezt úgyis nézik majd szintén a terhesség folyamán többször. Szeritem még 1 hónapot eszik így, aztán csökkenni fog.
2017. febr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó néhány válaszolónak a normális választ és mindenkinek aki megértette hogy nem azon aggódom hogy milyen lesz az alakja.

Hol voltam pontosan vérlázító? Egyik válaszoló írta.

Még egy kérdésem lenne: az orvos fogja mérni a súlyát? Eddig egyszer voltunk 3 hete, akkor nem mérték meg.

2017. febr. 2. 16:02
 46/47 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a védőnő minden alkalommal méri,beírja a kiskönyvbe,amit aztán a doki véleményez. Fogják mérni mindenképp,a súlygyarapodást terhesen figyelemmel kell követni.
2017. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:
100%

Figyelmesség lenne ha készítenél neki egészséges nasikat, hogy inkább azt egye.

Figyeld, hogy hízik-e, ha igen: nagyon finoman de beszélj vele.

Ha jó a kapcsolatotok nem hiszem, hogy ne értené meg. Mondd el neki, hogy az egèszsége miatt aggódsz.

Lehet, hogy rosszul esik neki, de szerintem beláthatja, hogy az ő érdekében teszed.

Óvatosan, tapintatosan. :)

2017. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!