Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális az hogy a feleségem...

Normális az hogy a feleségem elképesztően sokat eszik amióta terhes? Nem fog így nagyon sokat felszedni? Hogy szóljak neki?

Figyelt kérdés
Nem akarom megbántani, de felkelünk, reggelizik min.2 szelet fehérkenyeret. Saját elmondása szerint ahogy beér a munkahel yére vesz egy szendvicset, de nem mondjuk valami kis zsemlét, hanem vmi nagy bagett tele mindennel a kedvence. Elvisz vagy 3 doboz gyüm.joghurtot, haza még sose hozta. Ebédel, utána hazafelé már valami édes fornettit eszik a kocsiban, este jól bevacsorázik. Kicsit féltem. Ez normális így? Azt mondja állandóan éhes. 10 hetes most.
2017. febr. 1. 15:18
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
87%

Egyebkent aki hizik 24 kilot az LEHETETLEN hogy sziles utan rogton annyival kevesebb legyen. Aki ennyit hizik az mar karra is hizik, tokara, combra....szuleskor pedig ezen teruletekrol sajna nem megy le egy dekacska sem. Vagy ha igen, akkor az nem hizas volt hanem vizesedes.


En 14 kilot hiztam elso babaval es a formas arcombol olyan kis kalacspofi lett hogy csak na, kis konyhasneni "izommal" az addig szep tonusos kar helyett. Vegulis nekem is lement szules utan.....6 honappal brutal dietaval es edzessel. Es ez csak 14 kilo!! Na most el lehet kepzelni a huszon valamennyit...

2017. febr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
87%

Genetika kérdése. Van, akinél nagyon megszalad ettől a mérleg, van akinek nem. Ezért látatlanban nehéz megmondani, de az tény, hogy ha 30 kilót hízna, az nem tenne jót.

A terhesség végére a hasban levő összes cucc (baba, magzatvíz, több vér, méhizomzat, méhlepény, stb.) 6-8 kg összesen. Tehát ennyi súlygyarapodás nem jelent hízást.


Ahogy írták, középidő tájt lesz terheléses vércukor mérés. Nekem is ott derült ki, hogy terhességi cukrom van. Pedig nem ettem sokat, túlsúlyom se volt, egyszerűen genetikai hajlam (ami egyébként előrevetíti az időskori cukorbetegséget is!). Ráállítottak egy speciális diétára, szülés után 1 kg többlet maradt rajtam a teherbeeséshez képest.


Abban viszont igazad van, hogy a hirtelen, nagymértékű hízás a szervezetre iszonyú terhet ró. Ha látod, hogy ténylegesen hízásnak indul (itt megjegyzem, hogy 8-10 hetesen mindenképp előfordul 1-2 kg zsírtöbblet, mert raktározni kezda szervezet) és elszaladt vele a ló, akkor javasolj neki dietetikust.


Szolidaritásból követheted a diétát, vagy legalább a csokikat házon kívül edd. (Saját tapasztalat, én is bannoltam a csokievést a lakásból.)

2017. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
86%

Igazad van hogy aggódsz. Egy nő kényes az alakjára. De hidd el hogy a terhesség elejére ez a nagyfokú szénhidràtbevitel jellemző. Másodszorra vagyok terhes és mind a kettő elején sokat ettem ez később normàlisba fordult vissza. Bár én terhességi cukor beteg lettem így amúgy is vége lett volna a túlzott szénhidrát bevitelnek. Később próbáljon több zöldséget salátákat enni abba több is a vitamín egyelőre úgyis a kenyérrel lakik jól. :)

Szólni ha szólsz akkor tapintatosan mert ilyenkor amúgy is érzékenyebb az ember.

2017. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat! Tényleg csak azért aggódom, mert pl. a ma esti példa: mondta hogy rendeljünk pizzát, rendelt is két nagyot. Én nem bírtam az enyémet megenni, ő az egészet megette, meg még egy Pöttyös gurut. Hazafelé az autóban csokis fornettit. Ha ez tényleg átmeneti ok, de ha végig így lesz szerintem rossz vége lesz. Egészségügyi értelemben.
2017. febr. 1. 20:27
 35/47 anonim ***** válasza:
83%
Heti 1-2 nap ilyen az nem baj. Akkor lehet baj ha minden egyes nap ez van. Nem a baba akar megenni egy egesz pizzat :) Szoval ha ugy latod beszelj rola de nagyon finoman nehogy megsertsd. De tenyleg 20 kilo folott hizas mar nem megy le napok alatt majd, segits neki hogy ne jusson el odaig! Halas lesz majd.
2017. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
81%
Ha a cukrával emiatt baj lesz,akkor úgyis diétára fogják. Én sosem voltam nagy szénhidrátevő a cukrot is igyekeztem kerülni mégis terhességi cukrom lett. 180 grammos diétát tartok és néha még ígyis kihívás,hogy azt a 180grammot megegyem. 30 hetes vagyok,a baba már 1,5 kiló én pedig egy dekával sem vagyok több mint a teherbe esésnél. Szóval ahhoz,hogy a baba szépen fejlődjön nem kell 30kg-ot hízni. Viszont ha most neki ez esik jól akkor hagyd,majd az orvosok figyelmeztetik ha úgy latják jónak. ☺
2017. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:
Mindennapos. Sőt ez még egy jó nap, az édesség több szokott lenni :(.
2017. febr. 1. 20:43
 38/47 anonim ***** válasza:
87%

Igaza van a kérdezőnek, szerintem nagyon gáz ahogy bemutatkozott a válaszolók első fele... Néha tényleg egy vicc ez az oldal, akár mit kérdez akár ki, mindenki neki ugrik. Nem olyan nagyon rég volt egy kérdés a másik oldalról, egy kismama írta ki aki sokat hízott... na ott mindenki neki ugrott és minden dagadtnak meg zsírdisznónak lehordta.. és kioktatta, hogy nem kell a terhesség alatt zabálni. Most az aggódó férj a bunkó...

Kérdező, szerintem beszélj vele, de semmiképpen ne bántóan, valahogy nagyon kedvesen. Hálás lesz később.

2017. febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
23%

Én válaszoltam normálisan az 1. oldalon (súlykalkulátoros), de azért valljuk be, a kérdező némely megjegyzése is vérlázító. És szerintem hangyányit túlpörögte ezt a problémát.

Ráadásul a 160/55 kg még mindig normálisabb arány, mint a 185/90, függetlenül attól, ki mennyi kenyeret eszik. Úgyhogy kicsit ráadásul bagoly mondja verébnek szituáció.

2017. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
83%
Én most vagyok 34 hetes, és 7 kiló plusznál járok. Az én párom azért aggódott, hogy ez nem kevés-e. Átlagos testalkatú vagyok, de nekem már ezt is nehéz pluszban cipleni, fulladok. Nem tudom, hogy mi lenne 20-30-cal. És én jobb szeretném, ha a férjem aggódásképp szólna, mint hogy a védőnő vagy orvos piszkálna vagy netán az emberek a környezetemben nevetnének rajtam, hogy mennyit eszek pluszban.
2017. febr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!