Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért olyan elítélendő dolog...

Miért olyan elítélendő dolog az, hogy nem szeretném ha a babám Down-szindrómás lenne?

Figyelt kérdés
Egy babás facebook csoportban írtam, hogy megyek down szűrésre és, hogy remélem egészséges a babám. Erre néhányan nekem estek, hogy "te érzelmi és empátia fogyatékos BÁRMELYIK Down szindrómás ezerszer szerethetőbb mint te" "nem tudom anyád miért nem ment veled abortuszra.Szerencsének mondanám most mert nem írtad volna ezt az undorító hozzászólást.Domestosszal mosd ki a pofádat de jól vagy sósav is jó lesz."
2017. máj. 13. 12:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
16%

Ha nem érted az azért probléma. Azért, mert valóban nem mondtál semmi rosszat, csak a kommentednek volt egy mögöttes tartalma. Mivel az megy ilyen szűrésre, aki elveteti, ha beteg a baba, mivel aki elfogadja a gyermekét másként is, annak ez az opció fel sem merül, illetve nem túl gyakran.

Ha például azt mondom, hogy "jaj, de meleg van itt", akkor azzal akár burkoltan meg is kérhetlek, hogy nyisd ki az ablakot. Nem kell mindent szó szerint kimondani, ahhoz hogy nyilvánvaló legyen. Az, hogy te ezt mondtad, burkoltan olyan, mintha azt mondtad volna, hogy neked nem kell beteg baba, inkább az elvetetés mellett döntesz. Ez meg azért csak ne kelljen már, hogy tetsszen beteg gyereket nevelőknek. A stílusuk persze nem elfogadható, de amíg nem voltunk a helyzetükben, addig inkább ne! Ettől függetlenül kívánom, hogy valóban egészséges legyen a babád és hogy neked ne kelljen ilyen indulatosan reagálni egy ilyen kommentre!

2017. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
27%

Te jóó ég, utolsó?Ebbe belemagyarázni mögöttes tartalmat,hogy "remélem egészséges lesz a babám"???

Ez mögött még mit lehet érteni??

Nem most szültem már,hanem utoljára 5 éve,de emlékeim szerint erre a szűrésre nem csak az megy aki "biztosan elveteti,ha rossz lesz az eredmény",hanem kötelezően ajánlott vagy nagyon ajánlott mindenkinek.Javítson ki valaki ha rosszul tudom..

Szerintem egyáltalán nem elítélendő, sőt,valahol természetes ösztön,hogy mindenki egészséges gyermeket szeretne.

ETTŐL függetlenül! Természetesen van olyan down szindrómás,aki hasznos tagja a társadalomnak,és azt sem vitatom,hogy ugyanolyan szerethetőek,na de azért közel sem mindegyik.

2017. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Én is voltam Down-szűrésen, már a 12. hét elején. És - pontozzatok le - de én nem tartottam volna meg, ha beteg lett volna. Megmondom miért:

- előre nem lehet tudni, mennyire lesz sérült, el tudja-e látni magát valamennyire vagy 0-24-ben ápolni kell,

- ha túlél minket, mi lesz vele? egy intézetben kínlódik élete végéig? Pont múlt héten cikkeztek róla, hogy bántak a sérültekkel egy állami intézetben... Testvérre pedig nagy kiszúrás hagyni, mert neki nem volt választása, ha valaki vállalja a beteg babát, csak magának vállalhatja, másnak nem...


Nekem ez a véleményem amellett, hogy messzemenőkig ellenzem az egészséges babák elvételét.

2017. máj. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
38%
Kedves kérdező, miért a down a legfőbb félnivalód? SEmmi más nem aggaszt? Vagy úgy vagy vele, hogy ez egy nem gyógyítható valami, és egy egész életen át tartó tragédia? Akkor még nem láttál egy teli kórtelmet, ahol vastüdőn vannak pici gyerekek, vakon születteket, szülés után agyvérzést kapottakat vagy elég erős autizmus, stb? Miért a down a mumusod?
2017. máj. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#11 "A stílusuk persze nem elfogadható, de amíg nem voltunk a helyzetükben, addig inkább ne!"


Mit inkább ne?

2017. máj. 13. 18:59
 16/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekem down babam van,igaz szülés utan derült ki.De soha semmilyen körülmények közt nem beszélnék rá senkit hogy tartsa meg,persze nem azert mert ez olyan szörnyű dolog,vagy nem imadni szeretni valóak hanem azert mert az nem én posztom,az egyedül a szülöké akiknek a gyermekük.Es azt sem ìtélem el aki elveteti.Senkinek semmi köze hozzá!!!!
2017. máj. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!