Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Párom nem akarja a babát, mit...

Párom nem akarja a babát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, most érettségiztem/érettségizek. Párom 20 éves és főiskolára jár, de már van lakása, külön él, ő sem él szegényes körülmények között és a családja sem, mégsem akarja a babát, amit megértek, mivel fiatalok vagyunk, de leszögezte, hogy ő erre nem áll készen és elválnak útjaink ha megtartom a babát. Én viszont nem lennék képes elvetetni 😞 a szüleim még nem tudják, de ha megtudják kiakadnak és azt akarják majd, hogy vetessem el. Úgy érzem, hogyha ezt megteszem, örökre megbánom, s vállalni akarom a felelősséget, nem pedig elvetetni. Viszont még fiatal vagyok és csak érettségim lesz és nem akarom úgymond édesanyám nyakára megszülni. Teljesen összevagyok zavarodva és nem tudom mit tegyek 😞

2017. máj. 26. 14:48
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
69%

Csak ő mondta mindig, hogyha véletlen teherbeesnék, mindent megadunk majd a babának


Tipikusan az mondja ezt aki nem akar gumit húzni hogy majd kiszáll...aztán lattam irtad is hogy tényleg megszakitás volt.

2017. máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó...éppen hogy nem volt megszakítás mert bent maradt...ha jól értettem.

Lényeg a lényeg kérdező...adj pár napot mindenkinek h csituljanak a kedélyek.

Szüleidnek elmondtad?

Szerintem nem attól fog összedőlni a világ ha nem leszel valamiféle multi cégben döntéshozó vagy felső vezető...hanem attól ha bele kényszerítenek az abortuszba.

Én nem vagyok ab ellenes, de úgy vettem ki szavaidból, hogy meg szeretnéd tartani a babát.

Megélni és gyereket nevelni kevesebből is lehet mint egy vezetői fizetésből. Szerintem.

2017. máj. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
28%
Igen láttam. Előfordul megszakitásnál is hogy bent maradt, többek közt ezért is megbizhatatlan módszer...
2017. máj. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem te szándékosan estél teherbe, nem úgy veszem le az írásodból, hogy te akartál is volna KOMOLYABBAN tenni ellene (védekezni).


Elhitted hogy megfogod egy gyerekkel a tehetős pasidat, most meg szívod a fogadat mert se te se a gyerek nem kelletek a végén neki.


Én nem tudom manapság egy 18-20 éves FELNŐTTGYEREK miért akar papás mamásat játszani, kicsit úgy tűnik ez nekem, hogy menő dolog meg olyan felnőttes...

2017. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 hencsyke ***** válasza:
72%
Utolsónak üzenném, h inkább azt kellett volna írnod, h a pasija szándékosan ejtette teherbe, mivel megbeszélték,h megszakításos módszerrel szeretkeznek, erre meg elment benne, majd nem hagyta, h bevegye az esemény utánit és mikor már ezeknek a következményekét terhes lett a barátnője felemelte a kezét, h nem vállalja a következményeket és most már oldja meg a helyzetet a nő az abortusszal... Nem értem miért kell a kérdezőt pénzéhes hülyének beállítani, aki így akarja a pasiját megfogni, majd kárörvendően írni, h úgy látszik ez még se sikerült... Szerintem mind a ketten felelősek vagytok, h ez lett a végeredmény, mert a megszakításos módszer, amúgy se 100% és, ha eddig végig azzal húzott, h melletted áll, akk legyen férfi és és álljon is ki mellettetek, ne csak az élvezeti részéig legyen nagy a szája. Adj neki még időt, de beszéljétek meg lehetőleg nyugodtan, h eddig azt mondta, h akarja a babát ha úgy alakol, ne a nehéz időkbe hagyjon magadra és csak magára gondoljon... Te, ha biztos vagy benne, h megtartod és elhagy a párod ezek után, akk bízok benne, h a jövőben olyan párra találsz, aki felelősség teljesebb és szeretni fog titeket jóban- rosszban! A gyerektartás pedig alanyi jogon jár a közös gyereketeknek, h legalább annyival is könnyebb legyen nektek és ne keljen nélkülöznie, mert egyedül felnevelni a gyerkőcöt nagyon nehéz dolog és a jövőben rengetek dolgot nem engedhettek meg magatoknak, míg ő vígan megveszi magának a következő 1.5 milliós tévét is pl.
2017. máj. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
9%
Hallottam már olyat hogy egy pasi bosszúbóp csinált ilyet mert megcsalta a barátnője
2017. máj. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

ma 07:48


Miért akarna egy pasas szándékosan felcsinálni valakit, ha aztán gyereket nem akar? Szerintem ilyen létezik?

2017. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 hencsyke ***** válasza:
Az előttem író háborított fel, aki azt írta, h direkt esett a nő teherbe azért, h a pénzes pasast megfogja a babával.... Erre írtam, h még az is értelmesebb lett volna, ha azt írja, h a pasas akarta teherbe ejteni, mert ő ment el benne(nem a nő kényszerítette) és még tablettával se akarta a terhességet még az elején megszüntetni és addig azt mondta, hogyha teherbe esik, akk lesz miből eltartaniuk és ne idegeskedjen ezen a lány csak az után gondolta meg magát, h tényleg terhesség lett a vége.De utána megírtam, h én mit gondolok, azt, h a megszakításos védekezés még akk se 100%, ha a fiú tényleg kivenné előtte mindig stb.
2017. máj. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
34%
Én meg azt gondolom, hogy egy 19 éves éppen érettségiző lánynak (aki nem felnőtt és nem nő) kéne hogy legyen annyi esze hogy védekezik normálisan és nem bízza ezt arra hogy "úgyis el tudnánk, tartani, van miből", még ő maga is gyerek, azt meg végképp nem gondolhatta komolyan hogy majd egy 20 éves fiú leáll vele élete végéig papás mamásat játszani, ez a röhejes, ez az álomvilág amit egyesek képesek dédelgetni!
2017. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim válasza:
62%

Kedves Kérdező!


Soha nem kommentelek ilyen oldalakon, de megláttam ezt a kérdést és beregisztráltam csak azért, hogy válaszoljak neked, mert egyszerűen nem mehetek el amellett szó nélkül, hogy egy fiatal lány elszúrja ilyen marhaságok miatt az egész életét. 19 éves vagy és nem kisgyerek, tessék összeszedni magad! Nem most kell elkezdeni dacoskodni, meg lázadozni, hogy te csak azért is megcsinálod. Ez az egyetlen életed van, nem cseszheted el azzal, hogy ilyesmit magadra vállalsz. Nem azoknak kell felnevelni a gyereket, akik a megtartására buzdítanak. Ők semmiben nem fognak Neked segíteni, ellenben a nap végén te maradsz ott egyedül az összes gonddal. Annyi gyereked lehet később, amennyit szeretnél, a jelenlegi helyzetben viszont csak veszítesz, ha megtartod. Ez ostobaság lenne. Legyél kedves először letenni az érettségit, továbbtanulni, elfelejteni ezt a pasinak nem nevezhető véglényt, aki beadja neked, h nem baj, ha terhes leszel, csak azért mert nem szeret gumit húzni! Egy felnőtt attól felnőtt, hogy felméri: először a saját karrierjét és életét kell felépítenie, csak utána jöhet a gyerek és nem belevágni a közepébe a dolgoknak, mint egy óvodás. Egy gyereket nagyon nehéz felnevelni, mi a fenének kellene Neked most egy ekkora plusz teher 19 évesen, ne őrjíts már meg! Én itt semmilyen dilemmát nem látok, nem szabad megtartani ezt a magzatot. Később annyi gyereked lehet, amennyit akarsz, amikor már elértél valamit az életben és a gyerekednek is sokkal szebb élete lehet majd, több mindent megadhatsz neki. Tessék már egy kicsit józanul gondolkodni! Hidd el, csak jó szándékból írtam Neked, nem szeretném, ha elrontanád az életed! Sok sikert a helyes döntéshez!

2017. máj. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!