Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Párom nem akarja a babát, mit...

Párom nem akarja a babát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, most érettségiztem/érettségizek. Párom 20 éves és főiskolára jár, de már van lakása, külön él, ő sem él szegényes körülmények között és a családja sem, mégsem akarja a babát, amit megértek, mivel fiatalok vagyunk, de leszögezte, hogy ő erre nem áll készen és elválnak útjaink ha megtartom a babát. Én viszont nem lennék képes elvetetni 😞 a szüleim még nem tudják, de ha megtudják kiakadnak és azt akarják majd, hogy vetessem el. Úgy érzem, hogyha ezt megteszem, örökre megbánom, s vállalni akarom a felelősséget, nem pedig elvetetni. Viszont még fiatal vagyok és csak érettségim lesz és nem akarom úgymond édesanyám nyakára megszülni. Teljesen összevagyok zavarodva és nem tudom mit tegyek 😞

2017. máj. 26. 14:48
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó...ezért kár volt regisztrálni.
2017. máj. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
64%

9-es vagyok. Utolsó, ezek szerint te "a magzat még nem ember" csoportba tartozol. Ha a kérdező lelkiismerete szerint viszont a "magzat ember" véleményen van, akkor nem marhaság, hanem egy másik élet miatt rúgja fel az életét (mert nem biztos, hogy elrontja, hiszen azért a legtöbb becsúszott, mégis megtartott gyerek anyja, ha egészséges pszichéjű, és megszereti a gyerekét, nem így nyilatkozik) és ha lesz is másik gyereke, az már egy másik gyerek lesz, nem ez. Csak azért írom ezt, hogy értsd a másik oldalt.

Úgyhogy először szerintem a kérdezőnek még mindig önmagával azt kéne tisztáznia, szerinte egy baba, ami benne van, amiért már felelős, vagy csak annak a lehetősége, amiről még ő rendelkezik úgy, mint a saját teste felett.

Ha az abortuszt választja, - mert nincs hozzá ereje, hogy végigcsinálja a terhességet és szülést és/vagy (mert ugye létezik még az örökbe adás opciója is) a következő esetlegesen egyedül álló anya szerepében töltött ki tudja, hogy alakuló éveket - , akkor ez esetben meggyászolva és remélhetőleg tanulva belőle el kell fogadnia magáról a tényt, hogy erre futotta, és tényleg csak az ítélje el, aki helyette vállalná. De ha szerinte ez is lenne a kisebbik rossz, kiradírozni akkor sem lehet, és nem egészséges a tudattalanba söpörni a kérdést, hogy majd évek múltán kelljen előkotorni (jellemzően következő párkapcsolat vagy gyerekvállalás vagy bármi pszichoszomatikus izé kapcsán).

2017. máj. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat. Sajnos a dolgok rosszabbra fordultak. A szüleim azt mondták, hogy elkell menjek, hogyha megtartom a babát. Nem érdekli őket semmi, ahogyan senki mást a családomban. Átgondolták a dolgokat, és nem fogják engedni, hogy megtartsam a babát, ha mégis, akkor menjek el, és csináljam egyedül.(Édesanyám nagyon erős személyiséggel megáldott nő, ha ő azt mondja, hogy nem segít sem most, sem máskor, akkor nem segít. Apámat nem érdekli ez az egész, én sem érdekeltem soha). A párommal napok óta beszélek, hogy mondja el, mi az igazi problémája, hiszen nem így ismertem meg őt, és ő akarta a babát. Végül elmondta, a szülei neki is szinte ugyanezt mondták. Nem segítenek nekünk semmiben ha marad a baba. Neki is mennie kell. A tandíjat sem fizetik neki. Igazából a "párom"( nem tudom mi lesz kettőnkkel ezután) nem hiszem, hogy velem maradna, ha megtartanám a babát. Megszokta, hogy gazdagok. Nem tudna tőlük úgymond kevesebb lenni. Nincs segítségemre senki, és mivel senki nem akarja őt, megtartani nem fogom így, hogy utána, ha mégis megtartanám segítenének. Akkor tényleg a nyakukra szülnék, ezt nem akarom. Már most kivagyok lelkileg, nem tudom mi lesz abortusz után, de nincs más választásom, minthogy az abortuszt választom, és folytatom a tanulmányaimat, és én is megyek egyetemre. (Megszülni és örökbeadni nem fogom, mivel ha már 9 hónapig velem van, aztán megszületik, úgysem tudnék megválni tőle, az 100%, és akkor magyarul megtartottam. Mellesleg, ha ezt választanám, akkor is elkell menjek és ugyanúgy nem segít senki)
2017. máj. 31. 00:10
 34/40 anonim ***** válasza:
75%

Figyelj, az abortusz borzasztó dolog, de az még borzasztóbb, amikor egy fűtetlen szóbában ülsz az ordító csecsemőddel, és tök egyedül síraz a tehetetlenségtől. Vagy, amikor olyan helyeken , emberek között kényszerülsz lakni, akiket inkább messzire elkerülnél, vagy amikor segélyért állsz sorba, vagy vadidegenek nevelik a gyerekedet, mert neked dolgoznod kell reggeltólestig, hogy eltarthasd magatokat.

Mert sajnos van ilyen is.

Mérlegelj, ha tényleg nincs segítséged, akkor nagyon gondold meg a dolgot, mert írt már ide olyan anyuka télen, aki megtartotta a babáját, és szinte nyomorgott.

Az élet nehéz, nehéz döntésekkel van tele, mindegyikbe ne roppanj bele.

2017. máj. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Ha meg akarod tartani a babát, de azért vagy kénytelen elvetetni, mert a szüleid ennyire ellenségesek (félreértés ne essék, nem akartalak sose arra bátorítani, hogy a nyakukra szülj, de a LELKI támogatás azért egy szülőtől elvárható), akkor én leszámolnék velük.

Költözz koliba, dolgozz az egyetem mellett vagy vegyél fel egy ésszerű mértékű diákhitelt, de tekintsd úgy, hogy nincs családod (ahogy lényegében nincs is, mert mire való a család, ha nem arra, hogy ÉRDEMBEN MEG LEHESSEN BESZÉLNI a problémákat).

Ebben az esetben az abortusz sajnos egy ésszerű és felelős döntés, de ha állami segítséghez fordulnál és megtartanád, azt is megérteném.

2017. máj. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
70%

Kérlek, még várj egy kicsit!!! Tényleg nagyon nehéz helyzetben vagy. Ez a tipikus belekényszerítés az abortuszba, ami sajnos gyakori, és az anyuka nagyon meg szokta szenvedni. Ismerőseimmel gondolkodunk, hogy tudnánk segíteni (én privát is leveleztem Veled pár napja). Aki így áll az abortuszhoz, mint Te (amúgy ez az egyetlen lelkileg egészséges hozzáállás egy élő kisbaba elvetetéséhez), gyakran egy életre belerokkan!!

Én anno nem voltam így kikészülve előtte, nem kötődtem még ennyire a babához meg őt senki nem akarta :-( , és utólag így is iszonyatosan megbántam!! 16 éve történt, és azóta is életem legrosszabb döntésének tartom. Mindig végiggondolom, hogy hány éves lenne, hogy nézne ki stb. És azt is sokszor elképzelem, hogy milyen nehéz lett volna. De most nem lennék egy halott, hanem egy élő gyerek anyukája lennék. Ne haragudj, véletlenül sem az a célom, hogy még jobban kiborítsalak, csak arra szeretnélek buzdítani, hogy várj még egy kicsit, mielőtt AB-ra mennél! Hátha ki tudunk találni valamit, ami kicsit könnyebbé tehetné a pici megtartását. Amúgy a "párod" hozzáállása nekem rémületes - a saját jóléte és megszokott életstílusa miatt egyszer csak meggondolja magát, és az ő akaratából, úgy is mondhatnám, az ő "hibájából" megfogant gyerekét egyszer csak hopp, elvetetné... nagyon durván önző egy bandának hangzik ő és a családja.

Nagyon sajnálom, hogy a Te szüleid is így állnak a dolgokhoz. De neked itt a lehetőséged, hogy Te ne így állj a saját gyerekedhez! Gyűjtöm az infót, mit lehetne tenni.

2017. máj. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:
45%

Annyira gáz, hogy itt egy csomóan rá akarjátok beszélni a kérdezőt, hogy megtartsa a gyereket. Észnél vagytok? Egy fiatal kiscsajt vennétek rá akarja, hogy elcsessze az életét? Erre már tényleg nem tudok mit mondani. A szülei kőkemények vele, de csak azért, mert jót akarnak neki. Biztos vagyok benne, hogy az abortusz lelkileg mindenkit megvisel, képzeld az hogy meg fog viselni, ha egyedül kell felnevelni egy gyereket minden segítség nélkül!


Szegénynek mégis milyen élete lenne? Annyit nem érdemel egy szerencsétlen gyerek, hogy rendes körülmények között nőjön fel, szerető családja, sikeres anyukája és apukája legyen?


Hibázott a csaj, meg a pasija, de ez szerencsére még egy olyan hiba, amit ki lehet javítani. A kérdező normális életet érdemel és nem azt a nyűglődést, ami rá várna. Úgyhogy kérve kérek mindenkit, ne biztatgassatok itt senkit, nem ti vagytok ennyire fiatalok, nem ti vagytok ilyen szar helyzetben, nem kell befolyásolni a kiscsajt hülyeségekkel! Rendezze először a saját életét, utána azt csinál, amit akar, ha már elért valamit.

2017. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 1Léna ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező!


Nagyon érdekes a szüleitek reakciója. Ha jól gondolom azt nem tiltották, hogy szexuális kapcsolatba kerüljetek, most mégis úgy csinálnak, mintha nem adtak volna erre engedélyt.

Sőt mi több azt sem látják, hogy ez a magzat az Ő unokájuk.

Úgy tűnik számomra, hogy a két családból Te vagy egyedül érett, felelős, felnőtt.

Várj egy kicsit míg a szüleid magukhoz térnek, amíg lehiggadnak. Remélem szeretnek, és az első reakciójuk ellenére segíteni fognak, ha látják, hogy nem követelődzöl, hanem csak csendesen megmondod nekik, hogy Te mit érezel helyesnek, és Te mit szeretnél. Kérd Őket hallgassák meg mindazt amit itt leírtál, és segítsenek, hogy bár hibáztál, de nem szeretnéd ezt egy újabb hibával tetézni. Szeretnél a hátralevő életedben békében élni önmagaddal.

Mivel van benned felelősségérzet, ezért meg fogod találni a helyes megoldást és a megfelelő utat.

Meg tudod teremteni a körülményeket is ha akarod. Lehet hogy csak szerény szinten, de a gyermek úgy sem ezt mérlegeli először.

Szeretettel 1Léna

2017. máj. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
64%
Az én anyukám egyedül nevelt fel, nem volt segítsége. Nem nyomorgott, de nem pazarolt, mint ma sokan. Nagyon nehéz helyzetben vagy, hogy ennyire elfordulnak tőletek, de nem nyomorogna és nem szegény gyermek, mint ahogyan itt írják sokan! Olyan elképesztő mennyire nem tisztelik az emberek a megfogant életet. Ő már él és most senki nem hallja meg a hangját, csak rajtad keresztül. Borzasztó válság, amikor a család nem működik és nem nagyon értem azt a jóakarást, amikor a legfontosabbnak egy papírt gondolunk. (egy bizonyítványt, egy nyelvvizsgát, vagy egy jól fizető állást) Személy szerint én a gyermekemnek azt kívánom, hogy jó édesanya/édesapa legyen. Hogy megértő és támogató családja legyen. Minden más csak mellékes dolog. Kell a pénz, kell a munkahely és a szórakozás is, de mit ér akkor, ha nincs meg köztünk az összetartás. Ha nincs kiért dolgozni? A szeretetet nem a karácsonyfa alá helyezett kacatok vagy egy luxushajóút jelzik, sokkal inkább a törődés, az idő és a támogatás-akár anyagilag is. Pont most kellene melléd álljon az egész família. Mindenki, főleg az édesanyád. Az a pici már megfogant. Ha elveteted, akkor minden rendben lesz? Meg fogják a fejed simogatni, hogy minden rendben? Nem hiszem, hogy minden rendben lesz benned. Sokára fog begyógyulni és nagyon sajnálnám, ha nem sikerülne egyéb módon megtalálni a megoldásokat, hogy te és a gyermeked nyugodt körülmények között legyetek és megszülhesd őt! Időleges a "kiesés", amit a gyermekkel fogsz tölteni, ha mégis meg tudod tartani a család ellenére. :( Remélem, ha sikerül, édesanyád is megérzi, hogy mit akart elkövetni veletek szemben. A barátnőm anyukája nagyon bánja, hogy nem akarta a kisfiú unokáját, aki ma már másfél éves, azt sem tudja hogyan ugrálja körül, ma már nem beszélnek arról, hogy mennyire el akarták vetettetni. Kitartás!
2017. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 gy.juli válasza:
58%
Barátnőm hasonló helyzetben az abortuszt választotta. Sírva mesélte, hogy nincs olyan nap, hogy ne jutna eszébe a babája.. Te ne hozd meg ezt a rossz döntést!!
2017. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!