Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, hogy a 24-28....

Létezik olyan, hogy a 24-28. heti terheléses vércukorvizsgálat közben inni sem szabad?

Figyelt kérdés
Most kaptam azt az infót onnan, ahova terhesgondozásra járok, hogy a vizsgálat közben enni, inni és mozogni sem szabad a vérvételek között. Természetesen nem megyek bele, hogy vizet sem ihassak. Volt valaki már ilyen helyen ahol a vízivást sem engedik? Meg lehet ezt tenni egy 3.trimeszterben lévő kismamával? Van egy 5 évesem, amikor anno vele vizsgálták a cukromat, annyi vizet ihattam a terheléses alatt, amennyi tetszett.
2017. jún. 15. 19:29
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
78%

ahova én jártam, cukrosköttyöt kellett inni, nem megterhelően mozogni, és nem szabadott enni-inni (még vizet sem) abban a két órában, ezt kifejezetten kiemelték többször is, mindenki (védőnő, aki levette a vért, még a betegfelvételen is elmondták). Ahol barátnőm szült, ott egy kiflit kellett enni+egy pohár tej, enni-inni utána ott sem lehetett.


ez a 'Természetesen nem megyek bele, hogy vizet sem ihassak' megnyilvánulásod nekem kicsit bicskanyitogató, remélem természetesen majd a diétát se tartod be, ha véletlenül rossz lesz az értéked.

Azt már csak a gyereked érdekében írom le, ha esetleg nagyon a felső határon fog mozogni az értéked, akkor azért említsd meg a téged sztároló és dicsérő magándokikádnak, hogy te bizony TERMÉSZETESEN nem bírtad ki és bevedeltél fél liter vizet...

2017. jún. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
72%
Azt is hozzáteszem (lehet megint lepontozni, hogy nem hasznos a válaszom), hogy vajúdás alatt kifejezetten javasolták, hogy egyek-igyak. Ha nem így lett volna, tuti kidőltem volna a felénél.
2017. jún. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
# annyi közöd van a gyerekemhez, mint nekem a tiédhez = semmi. Azon vitatkoznék, hogy ki a bicskanyitogató, de nem állok le veled.
2017. jún. 16. 07:49
 24/40 A kérdező kommentje:
#22-nek szólt az előző komment.
2017. jún. 16. 07:51
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

no jó, szóval minden laborvizsgálatnak megvan a menete, hogyan kell csinálni, hogy az eredmény ne legyen fals.

Mint mindenre, erre is van ajánlás, módszertani leírás.


előtte inni lehet. leveszik a vért, megterhelnek a cukorral. ez eleve 2-3 dl víz, és ha marad a pohárban cukor, nyugodtan után lehet tölteni, és lehet inni még 1-2 decit.

DE utána az ember leül, nem eszik, nem iszik, nem mászkál. Nyilván kánikulában az egyéb módon elvesztett folyadékot lehet pótolni, de ez a 2órás vizsgálat alatt max még 2-3 deci.

Mászkálni nem lehet! a Fizikai aktivitás befolyásolja az eredményt.

Senki nem várja el, hogy a labor előtti váróban összepisild magad, szóval ha nagyon kell, nyugodtan lehet menni.


Azt gondolom, 2 órát ki lehet bírni.

2017. jún. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom hogyan jön ide a vajúdás... az nem cukorterhelés, az egészen más, hogy ott bizony kell inni. Ne vegyük már egy kalap alá a kettőt ....
2017. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Én írtam a 22. kommentet, megkérdezhetem, hogy mégis mivel bántottalak meg?
2017. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Ja, olvastam az előttem szólót, gondolom neki írtál, bocsi.
2017. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Igen, annak írtam aki le-magándokikázta az orvosomat. Szeretne ő olyan szinten lenni, hogy legyen licensze a genetikai UH-k elvégzésére. Az orvosomnak van és rajta kívül még 70 orvosnak, az országban. Szóval tudja mit beszél. A gyerekemet pedig ne emlegesse a kedves kommentelő mert semmi köze hozzá. Én sem példálózok más gyerekével. Egyébként reggel még 22-es-nek láttam a kommentjét. Gondolom valamit töröltek az adminok.
2017. jún. 16. 13:34
 30/40 anonim ***** válasza:
De moat akkor komolyan.. Nekem tényleg nem szabadott pisilni. A szitu azért szopo, mert kb reggel felkeltem ittam vizet vittem pisit. Mondtam a nőnek h van pisi, mondta dobjam ki.. Neki az a pisi kell amit a ket ira utan adok epp ezert addig nem szabad pisilni. Akkor szabad utoljára amikor megiszom azt a szrt. Na utana en leoblitettem kb 1-2 dl vízzel beülte lm a sarokba majd eltelt a másfél óra majd meghaltam de nem lehetett pisilni. Ok levette a 2 órás vert. (5.7 lett) es a pisimet is le kellett tenni nekik amiben kapaszkodjatok meg cukor volt. Na ezzel elzavartak a belgyogyra majd ott a doki megismetelteltette újra mert hogy a pisibe nem kellene lenni cukornak de a kismamaknal ez lehet normális... Na erre a jovoheten megyek. Előtte vtam nem terhesen 3 órás terhelesen ott semmit nem szabadott. Kb megittam aztan ott ültem se ki se be csak a vert vette le 30-60-120-180p-kor. Igaz ez télen volt. Lepontozhatzok de tényleg csak tapasztalat.. Nekem aztan édes mindegy h másnak hogy volt.. En ezzel szívok.
2017. jún. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!