Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, hogy a 24-28....

Létezik olyan, hogy a 24-28. heti terheléses vércukorvizsgálat közben inni sem szabad?

Figyelt kérdés
Most kaptam azt az infót onnan, ahova terhesgondozásra járok, hogy a vizsgálat közben enni, inni és mozogni sem szabad a vérvételek között. Természetesen nem megyek bele, hogy vizet sem ihassak. Volt valaki már ilyen helyen ahol a vízivást sem engedik? Meg lehet ezt tenni egy 3.trimeszterben lévő kismamával? Van egy 5 évesem, amikor anno vele vizsgálták a cukromat, annyi vizet ihattam a terheléses alatt, amennyi tetszett.
2017. jún. 15. 19:29
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
#30, őszintén sajnálom, hogy ezt teszik veled, de mégis milyen jogon? És ha kimész pisilni mert nem akarsz felnőtt fejjel szégyenszemre bevizelni akkor mit tesznek? Másik időpontot foglaltatnak? Vagy teljesen valótlanul beírják a könyvedbe, hogy nem vállaltad a vizsgálatot?
2017. jún. 16. 13:52
 32/40 anonim ***** válasza:
Jo hat kibírtam. Mondjuk kihagytam vna a második kort.. (a jovohetit) de másrészről meg ha a babának vmi baja lenne mert cukros vagyok vagy leszek, akkor nem tennem magam túl rajta. Szóval asszem megegyszer elmegyek aztán lesz ami lesz. Jobb ezt tudni.
2017. jún. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha valakinek közben kell pisilnie, akkor le kell azt is adni és két óra végén is kell adni vizelet mintát. Erre azért van szükség, hogy megnézzék van-e cukor illetve későn a vizeletben mert mindkettő fontos információ az orvosnak.
2017. jún. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy ha ennyire gáz az a fizetős intézet, ahol a vizsgálatot végzik, mi a francnak nem mész másikba?

Te magad említetted, hogy nem első eset, hogy véleménykülönbség van.

2017. jún. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Anno nekem se engedték, hogy igyak. Kibírtam, addig játszottam a mobilomon. Az eredmény éppen, hogy megbirizgálta a határérték tetejét.

Utána dietetikus, belőtték a diétát, egyben elmondták, hogy diétával rendben leszek, viszont idős koromban számítsak rá, hogy időskori cukorbetegségem lesz. Mivel nincs túlsúlyom (50 kg voltam teherbeeséskor, 58 a szülés napján), egyértelműen genetikai hátterű.


Aztán kiderült, hogy anyai ágon idős korára mindenki cukorbeteg lett, úgy 65-70 évesen. Anyukámat emiatt küldtem el egy vizsgálatra, neki akkor derült ki. Aztán mesélte, hogy az ő anyjának is volt, meg a nagymamájának is. Minden érintett mozgékony, vékony alkat volt, tehát náluk sem az életmód játszott be.


Emiatt érdemes figyelni, mert tényleg kevésen múlhat, hogy mit mutatnak ki vagy sem.

Én is meglepődtem az eredményemen, nem gondoltam, hogy nálam előfordulhat.

2017. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
#35-ös , és nem mutattak ki acetont a vizeletedben a diéta alatt? Több olyan anyukával találkoztam az első terhességem alatt, aki 160 gramm/nap szénhidráton volt, tartotta a "csodálatos" diétát de befigyelt az aceton azaz éhezett a szervezete. Pedig evett amit engedtek neki, mérte grammra a CH-t a szénhidrátmentes kajákból pedig sokat is evett, mégis. Aztán persze kapta az áldást a diabetológián, hogy éhezteti a gyereket...
2017. jún. 16. 21:00
 37/40 A kérdező kommentje:
Nem kérdést, kérést, hogy írjak könyvet Xd Mindegy, belefáradtam a fölösleges vitázásba, de legalább mostantól tudom hol Ne kérdezzek semmit.
2017. jún. 16. 22:34
 38/40 anonim ***** válasza:
53%

hála istennek, hogy megkímélsz ettől minket.

a könyvedet majd megveszem ;)

2017. jún. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kerdes kamu, tuti szivatott minket a kerdezo. :D
2017. jún. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Étkezni nem szabad csak, a folyadékbevitel (lehetőleg víz) engedélyezett.
2021. jan. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!