Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, hogy a 24-28....

Létezik olyan, hogy a 24-28. heti terheléses vércukorvizsgálat közben inni sem szabad?

Figyelt kérdés
Most kaptam azt az infót onnan, ahova terhesgondozásra járok, hogy a vizsgálat közben enni, inni és mozogni sem szabad a vérvételek között. Természetesen nem megyek bele, hogy vizet sem ihassak. Volt valaki már ilyen helyen ahol a vízivást sem engedik? Meg lehet ezt tenni egy 3.trimeszterben lévő kismamával? Van egy 5 évesem, amikor anno vele vizsgálták a cukromat, annyi vizet ihattam a terheléses alatt, amennyi tetszett.
2017. jún. 15. 19:29
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
52%

Azt már említették neked hogy majd a vajúdás alatt sem lehet enni, inni is csak mértékkel ajánlott, és az általában nem 1-2 óra..

Ne hisztizz, a terhesség feladatokkal is jár, tök mindegy hogy magán intézménybe mész vagy sem, a vérérték ugyan az!

2017. jún. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
40%
Hallottam ilyenről, de nem nyáron a nagy melegben, amikor eleve több vizet vesztesz, mint az év más időszakában. Nekem is nyáron volt a cukorterheléses vizsgálat, igencsak meleg volt, bizony nem tiltották, hogy igyak.
2017. jún. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Az előző gyerekemet császárral szültem, van tapasztalatom a nem evés-nem ivásban. Valószínűleg a mostani is császáros lesz. Nem hisztizek, csak gyűlölöm a felesleges b..ogatást. Ha az egyik intézmény nem enged valamit, a másik (jó hírű) miért engedi? Ha lenne valamilyen életbevágó jelentősége annak a 2-3 dl víznek, már rég egységesítették volna a vizsgálat menetét. Szimpla felelőtlenségből nem teszik? Azért ilyen alacsony szinten még nincs az egészségügy, hogy ennyire ne törődjenek velünk.
2017. jún. 15. 21:07
 14/40 anonim ***** válasza:
83%
Tulajdonképpen minek írtad ki a kérdést?
2017. jún. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
30%
Jajj, a tipikus szenvedj a gyerekért válaszok...hogyne lehetne már inni? Enni nem, hisz az a lényege, de vizet inni, pisilni, mászkálni igazán nem gond. Nekem annyit mondtak, hogy ne igyak nagyon sokat, és inkább sokszor piciket kortyolgassak, nehogy rosszul legyek. Úgy 3 deci vizet ittam meg a második terhességkor, olyan rosszul voltam, hogy csak ültem és küzdöttem a hányingerrel. Az elsőnél bevásároltam közben :-) . Vajúdás alatt is inni kell, nálunk a szülésznő mondogatta, hogy igyak, meg páromnak, hogy itasson, az nagyon fontos. Dokim meg ajánlotta, hogy egyek csokit, műzliszeletet, hogy legyen energiám. Nem értem én ezt a természettől elrugaszkodott "így szoktuk" buta szabályokat.
2017. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
73%
Az előírás, hogy tilos inni. Évek óta kiadták központilag csak van ahol tesznek rá.
2017. jún. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Én magánrendelőbe járok és ott annyi van, hogy wc-re lehet menni a 60 perces vérvételig nem szabad inni, 60 perces vérvétel után már lehet vízet inni, de lehetőleg nem fél litert. Illetve lassú sétát is engednek már, de pl lépcsőzni tilos :D



Én ittam 60 perc előtt is egy két kortyot, ha nagyon úgy éreztem muszáj, de én IR miatt havonta járok terhelésre... Amúgy maximum 2 órát ki lehet bírni ivás nélkül. Mászkálás nélkül is, visz az ember könyvet aztán megvan oldva :)


Bár őszinte véleményem az, hogy egy nagy marhaság az egész... ha bármi ebből fontos lenne, akkor egységes lenne mindenhol. Már ott hiba van a dologban, hogy ki az isten eszik annyi cukor tartalmú ételt reggelire mint amennyit lenyomnak a torkunkon... meg aki alapból diétán vannak annak kifejezetten biztos jót tesz a hirtelen cukor... Na mindegy ez van ezt kell szeretni :D


Minden jót!

33hkm

2017. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
18%

Jujj, ez itt a 10 millió diabetológus országa! :)

Kérdező, én a SOTE 2-n voltam. Előre szóltak, hogy aznap éjjel éjfél után már csak vizet ihatok (abból bármennyit), és reggel is igyak, nehogy gond legyen (pl. ájulás). Nézték, ahogy megiszom a lötyit (kikeverték nekem + beletették az általam vitt citromot), majd közölték, hogy elmehetek, 2 óra múlva jöjjek vissza pontosan, és közben vizet, ásványvizet lehet inni.

Mindezt kb. 2000 Ft-ért.


Mindenkinek mondom: SOTE 2. Nem állítom, hogy tévedhetetlen ott mindenki, de azért ez egy elég neves intézmény. Nyilván tudják, hogy mit csinálnak, és ott ez a protokoll.

2017. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

#15, Nagyjából így gondolom én is. Kár, hogy van akivel mindent meg lehet csináltatni azzal az egyen-szöveggel, hogy a "gyerekért teszi" még akkor is, ha ez nem fedi a valóságot. Az elsővel jártam szülés-felkészítőre, ott is mindig mondta a 20+ éve a pályán lévő szülésznő, hogy vigyünk be a vajúdáshoz fél literes palackokban vizet és igyunk (az hogy nekem erre nem lett szükségem a sürgősségi csm miatt az más kérdés, de emlékszem hogy mondta) Sajnálom azokat akik olyan helyen szülnek, ahol a kiszáradás közeli állapot - mi van ha 12 órát vajúdik valaki? - a protokoll része.

#14 : A kérdést azért írtam ki, mert mikor kétségbe merem vonni az orvosi centrum ügyfélszolgálata által adott válasz helytállóságát, és az orvosom utólag mindig nekem ad igazat, további válaszra nem méltatnak. Nálam pedig ez a neveletlenség csúcsa. Kérdeznek, válaszolsz. Ez alap (lenne) Ezért jutott az eszembe, hogy inkább valódi édesanyákat kérdezzek, náluk hogy zajlott a terheléses vércukorvizsgálat.

2017. jún. 15. 21:56
 20/40 anonim ***** válasza:
hát pont h nálunk pisilni nem lehetett, de úgy tűnik mindenhol más.. többek között ezért nem erőltettem az ivást, de még a kiskönyvembe is beletűzték egy lapon mit szabad.
2017. jún. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!