Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elítélendő fiatalon,18-19...

Elítélendő fiatalon,18-19 évesen családot alapítani és gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Mi a vélményetek, arról hogy valaki ennyi idősen vállal gyereket, egyből középiskola után?
2018. jan. 4. 18:46
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
13%
Ha normálisan elolvastátok volna a válaszom akkor ott van az a mondat is hogy ”pesze ha megvan az ideális környezet ” De ti csak arra tudtatok koncentrálni hogy egy fiatal párnak már saját háza van
2018. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
32%
Irigyek. Gondolom ezek még 30 évesen is albérletben vagy mamahotelben tengődnek :D
2018. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
9%
Hát lehet 😃
2018. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
90%

Az a helyzet, hogy îgy 30 évesen ( tehermentes házzal, autoval fizetéssel, csak az egyik előbbi válaszadó miatt írom ezt is hozzá) másképp látom a 18-19 éves önmagam.


Azt mondom, hogy 30 évesen kicsit késve érzem nagam a gErekvállaláshoz, de eddig a férjem nem volt kész(ö is 30) amit a családi háttere miatt nem is csodáltam..


21 éves korunk óta vagyunk egy pár.


Szóval én azérr írom, higy nem elítélendő. mert nekem az egy nagyon erős szó. Ki vagyok én, hogy bárkit elítéljek? Nem ismeren a körülményeket. Leeht feltételezésekbe bocsájtkozni:

Mégis 18 évesen mégis mi a jófenéből van neki lakása/ háza... ? Mégis mit tanult, hogy honakkor legEn 19 1 ev aalatt mer gyereket vállani? ( nálam csak az apa jövedelme nem alap...környezetemben van ahol keresőképtelen é vált( levágta sgy baleset a lábait 32 évesen.. Van ahol meghalt... És igen, van ahol lelépett)

De nekem ez nem elég ahhoz, hogy valakit elítéljek... Fontos hangsúlyoznim, hogy a tudatos gyerekvállalásról van szó...

Mert akkor jöhetnének az "abortuszt nem ítéled el?" válaszok.


Szerintem tudatosan mégsem egy okos dolog...

Ismertem mgm és a rajtam kívül x társamat 18-20 évesen. Nem a legjobb életkor a gyeerekvállaláara. Egyszerűeb az "érettebb vagyok a többieknél" egy baromság, nem arról van szó. Hogy nem képes rá, hanem van amikr már sokkal jobb anya lenne..

Ez nem sok idő, pont az a 2-3 év.. 23-24 évesen...


Persze ez is egy vélemény.

Kollegám mondása: az is olyan, mint a se..gglyuk... Mindenkinek van, mégsem kíváncsi senki a másikéra


Főleg nem fogja érteni, amit írok, aki maga is annyi idős, hisz utóbb látos csak mennyire gyerek akár egy 20-21 éves is, nemhogy egy 17-19.. Éa nem. Nincs így későb.. A 24-25 éveseket is fiatalnak láton, de nem gyereknek..ez már az elmúlt évek alatt nem változott... Tehát nem az van, h majd 35 évesen a 20 éveseket látom gyereknek


Ezért gondolom hogy nem okos dolog


7: Voltam talán

2018. jan. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
12%

20 éves vagyok, 4 éve vagyok a párommal (nem, nem a barátom)

2 éve élünk együtt, egy helyen dolgozunk.

Szakmám van, most estin járok érettségire.

Fiatal vagyok, de felelősség tudatos és maximalista.

Én nem bánnám, ha becsúszna egy baba.

Le lehet szólni érte, de vannak 18-19 évesek, akik tesznek azért, hogy jó életük legyen, tudják mit akarnak.

2018. jan. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el, de nem tartom okos dolognak. 18-19 évesen élni kell, munkát keresni, tanulni, tapasztalatot szerezni, felnőttként önálló, felelős döntéseket hozni, nem babázni. Érettségi után még épphogy kiszabadul az ember a világba, akkor kezd önállóan létezni a szülők nélkül (ha elég érett rá), nem szabad egyből egy ekkora felelősséget a nyakába venni, hiszen 20 éves kora után is sokat formálódik az ember jelleme, gondlkodása, ehhez pedig fontos, hogy megélje a tényleges felnőtté válást. Aki az iskolapadból megy szülni, annak ez kimarad.
2018. jan. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Sokan hiszik, hogy ettől lesznek felnőttek. Meg persze sok szülő is ezzel jön, hovy "majd ha gyereked lesz".

Nem. Akkor leszel felnőtt, ha már nem a vakvilágba szülsz mások nyakára, hanem átérzed a súlyát.

Szülni nem nehéz, jó embert nevelni belőle már igen.

2018. jan. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
95%

Korai még ilyen korba gyereket vállalni.

Én azt gondolom még nagyon gyerek.Ezt most nem rosszindulatból írtam.Semmi élettapasztalata nincs.Nem állná meg a helyét a világba.Én itt a gyk olvasok csak olyat milyen öntudatosak a mai fiatalok.DE a felese igaz.Ne mondja ezt nekem senki.

Mi anno 20,21 évesen jöttünk össze a férjemmel.Eszünk ágába se volt gyereket vállalni.Éltük az életünket.Tudom nem is lettünk volna kész egy babára,gyerekre.

Sok mindenbe változtunk és ez kellett is,hogy egyáltalán működjön a kapcsolatunk.Nem pár évről van szó.Lassan 15 éve vagyunk együtt.Tudom,hogy biztonsággal vállalhatunk gyereket nem csak anyagi de érzelmileg is ami fontos.

Sajnos nem úgy alakult a gyerek vállalás ahogyan szerettük volna de nem baj

2018. jan. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

14-es veled értek egyet!!

Lehet nem volt egyértelmű .

Utolsó voltam

2018. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
51%

"Ennyi idősen tuti nincs saját lakás"

Miért, albiban nem élhetnek? Aki albiba vállal gyereket, az felelőtlen?

2018. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!