Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elítélendő fiatalon,18-19...

Elítélendő fiatalon,18-19 évesen családot alapítani és gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Mi a vélményetek, arról hogy valaki ennyi idősen vállal gyereket, egyből középiskola után?
2018. jan. 4. 18:46
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
0%
"Mégis 18 évesen mégis mi a jófenéből van neki lakása/ háza... ?" Válaszolok erre a kérdésre KEMÉNY MUNKÁBOL és nem Anyuci és apuci rakta alám!!Édesanyám 4 gyereket neveltfel úgy hogy az apám lelépet mikor 4 éves voltam és tudom hogy miaz hogy NINCS és ezért nekem sem volt választásom 13 évesen már a háztartást vezettem mert az édesanyám volt hogy 24órákat dolgozott csak azért hogy nekünk meglegyen mindenünk! És megdolgoztam azért hogy nekem is legyen valamim
2018. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
8%
21# vagyok és tudjátok hogy jönnek ezek a válaszok hogy 18-19 éveseknek miböl van háza meg tuti nincs háza meg akkor mitt tanult....stb Ez a szomorú hogy egy fiatalabnak már teljesen kétségbe vonjátok a képeségeiket!! TISZTELET A KIVÉTÉL!
2018. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
A mai fiatalok mit dolgoznak, hogy a 19 éveseknek saját házuk, autójuk van, amit maguknak vettek?
2018. jan. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
85%

Ez engem is érdekelne, az agresszív kemény munkából 18 évesen saját házam volt!!! válaszoktól. Hogyan? :D Ne idegesítsetek már.

Bármely 16 évnél fiatalabb személy létesíthet munkaviszonyt, de csak a gyámhatóság engedélyével, kulturális, művészeti, sport- vagy hirdetési tevékenység keretében történő munkavégzésre (iskolai szüneten kívül is)


14 év alattiaknál további feltétel a szerződéskötéshez, hogy nevében a törvényes képviselő köti meg a munkaszerződést.


16-18 között: 16. életévének betöltése után létesíthet munkaviszonyt, törvényes képviselőjének beleegyezésével.


18 év alatt fiatal munkavállaló vagy. Mehetsz almát szedni, még pultozni sem lehet hivatalosan ha a 18.az nem töltötted be (szeszesitalt kb mindenhol árulnak, max a mekibe mehetsz el).


Na most újra megkérdezem: MIBŐL spórolsz össze 18 évesen egy házra? Hm? Max gyerekprostiként lehetséges, de ott is lefölöznek a "főnik".


És nem, a 30 éves a párom az nem összespóroltam 18 évesen egy házra kategória.


Másnak az adójából persze jó babázni.

2018. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%
Árúfeltöltés,takaritás,varroda,hivatali levelek kihordása,mosószergyár....stb
2018. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
16%
Én csak annyit tudok mondani a bunkó válaszadóknak hogy azért bunkóznak mert mert nekik nem sikerül az élet nekik semmi sem jó csak a saját nyomoruk miatt bunkóznak!!Nem tudják elfogadni hogy másnal jobban megy jobban alakul az élete nem ugy mint nekik!!de azért sem alakul nekik jobban mert nem is akkarják elvannak a maguk világába és mindenkire ráeröltetik a saját nyomorukat!
2018. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
57%

16%-os, én meg azt mondom, hogy nem attól leszel valaki, ha foglalkoznak veled :) Kisebbségi komplexusod és iskolázatlanságod kérlek ne itt vetítsd ki mindenki másra.

Előző válaszod: Rendben. 2 év alatt összeszedsz 10-30 milliót belőle? De buta vagyok, hogy erre nem gondoltam, mehettem volna egyetem helyett árut feltölteni diákmunkában :(

Szomorú, hogy valaki az elcseszerintett életét itt próbálja jobb színben feltüntetni. Biztos boldog vagy.


Kérdező: Nem ítélem el egyébként, ki vagyok, hogy elítéljem? Az olyanokat mint itt a 16%-os, már más kérdés, de persze ahhoz is ki vagyok én, csak egy ledoktorált bunkó:)

Mindösszesen nem tartom okos dolognak. Bejöhet persze, főleg ha a férj/pár idősebb és fix, jobb jövedelme van, de ez meg az a kategória amire én soha nem mernék gyereket vállalni, mert arra aztán nincs garancia, hogy nem áll tovább (hogy a jobbik esetet említsem). Igaz, ha 30 évesen vállalsz gyereket, arra sincs garancia, hogy ugyancsak nem áll tovább, na de megint más, ha nekem ezek után nem 3 műszakban kell elmennem iskolázatlanul dolgozni, anyámékra hagyva a gyereket.

2018. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
83%
van felvétel ott ahol ilyen jól lehet keresni? :D
2018. jan. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 vagyok, és 9 éve dolgozom. 22 éves koromig tanultam (2 OKJ) - tehát addig lehetőségeimhez mérten rengeteget diákmunkáztam, majd rendes munkába álltam, közben levelezőn elvégeztem egy fősulit, idén végeztem.

Most jutottam el arra a szintre, hogy egy 20 milliós házra hitelt tudjak felvenni, mert megvan a 25%-os önerőm hozzá...

Szóval, most azt szeretném tudni, hogy mit rontottam el annó, hogy 19 évesen még nem tudtam házat venni magamnak... :-(

2018. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
24%
Kedves 27 engem miért vontál bele a vitádba?Miért engem hampogszle meg hordaszle mindennek? Én ide 3 kommentet irtam az se neked szól!(21,22 és az árufeltöltöset) Te jösz és mindegy hogy ki irta de lehordod had idézzelek "Kisebbségi komplexusod és iskolázatlanságod kérlek ne itt vetítsd ki mindenki másra. "
2018. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!