Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti így megtartanátok?

Ti így megtartanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, véleményekre, tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Tudom, senki nem tudhatja a mindennapjaimat és az életemet, de mégis érdekelne ...

Helyzet a következő, nem is olyan régen derült ki, hogy a párom megcsalt.

Megbocsátottam neki, de nyilván semmi nem olyan mint előtte.

Viszont másfél hete teszteltem egy pozitívat.

Hétfőn megyek UH-ra, és hétfőn kell döntenem.

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. febr. 21. 15:48
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
27%
A te helyzetedben az én elveimmel a baba mellett döntenék. Én sosem tudnék azzal a tudattal élni, hogy megtettem. A kapcsolatot minden erőmmel rendezném, és bíznék benne, hogy a baba összekovácsolna az őt egyébként vágyó párommal. Hidd el, senki nem látja a saját jövőjét, és a munka mellett mindenki reménységből él!
2018. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
43%
Egy not a parja barmikor elhagyhat, kesobb is, es mindig ott van a lehetosege annak, h vegul nem a gyerek apja mellett talal rank kesobb a szerelem. Sokan nottunk igy fel, es meg ha nem is tudjuk elore mit hoz a jovo, attol meg nem kell felelemben elnunk. Az hogy babat vartok, egy uj fejezetet is jelenthet az eletetekben, lehet h most fog felnoni a feladathoz a parod es komoly, felelos szereto apuka lesz. De en ha a szivem melyen meg szeretnem tartani azt a picit es erosebb lenne bennem az orom mint a banat amikor megjelenik a tesztnel az a masodik csik, akkor a pasim hibaja miatt tuti hogy nem vetetnem el a babam a helyedben.
2018. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat MINDENKINEK!

Most úgy érzem rendet kell raknom magamban, és alaposan át kell gondolnom.

Hétfőn minden kiderül.

2018. febr. 21. 17:49
 44/61 anonim ***** válasza:
9%
Igen meg
2018. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
6%
Igen. A gyerek nem egy pár cipő, ami ha nem tetszik túl adok rajta. Ő már él, dobog a szíve.
2018. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
18%

Én amíg nem olvastam hogy az orvosod azt mondta hogy ez a gyerek is egy csoda a nemet mondtam volna. De így igen, megtartanám. Szeretnél is gyereket, pokoli lehet ha később nem jön össze.

De nyilván le fog lpni a párod. Szüleid támogatnak?(gyerekfelvigyázás, ilyesmi)

Ha ! meg akarod tartani(én nem beszéllek rá semmire persze te döntésed)

Akkor tudsz dolgozni, kapsz gyedet(rosszullétektől ugyanúgy lehet dolgozni, meg el is múlnak nemsokára) ha meg nem állsz túl jól, be lehet adni bölcsibe. Albérletbe meg elég sokan vállalnak gyereket, nincs azzal gond.

2018. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem túl sok példa van előttem, akik gyereket vállaltak egyedül és bírják is. Csak édesanyám és a nővérem. Nekik nem megy.

Így nyilván én is félek az egésztől.

Egyébként nincs még szívdobogása.

De persze mindenkinek más a véleménye, más a tapasztalata.

Nem is tudom, miért írtam ki a kérdést. :(

2018. febr. 21. 19:27
 48/61 anonim ***** válasza:
73%

Azt már tudjuk, hogy egyedül nem tudnád vállalni, legalább is az elején. De! Van valaki, aki hosszú távon tud segíteni? Pl. anyukád,hogy odaköltözöl, vagy testvéred, esetleg nagyszülők, akiknél lakhatsz legalább 2 évet, amíg összeszeded magad, de abban a tudatban, hogy nem teszik tönkre az idegeidet az ott töltött idő alatt.


Mert amikor a baba egy éves lesz, vissza tudsz menni dolgozni, plusz estin/levelezőn továbbtanulni, persze függ attól, hogy mit szeretnél tanulni.


Ez nem lesz egyszerű menet, de más is képes volt már rosszabb körülmények között a babát megtartani, akkor te is.


De ha tényleg semmi segítséged nem lenne a jelenlegi körülményeid között, akkor nincs más lehetőség, mint az abortusz. Rossz kimondani, de albit fizetni kell, gyes-ből pedig nem fogod tudni+megélni.

2018. febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
22%
Én megtartanám, de egyedül! Vagyis az apja az élete része lehetne, meg kell is, hogy legyen. De ha nincs bizalom, a gyerek se lesz boldog.
2018. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
38%
Én próbálnám rendbe rakni a kapcsolatot, ha szeretném megtartani a babát. Egyedül képtelenség felnevelni egy gyereket, még pároknak sem könnyű ebben a világban. Ráadás fiatal vagy még. Ha nem tudod a pároddal megoldani, akkor én nem tartanám meg a babát. De az csak te tudhatod, hogy képes lennél egyedül a gyereknevelésre mind anyagilag és lelkileg.
2018. febr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!