Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyszer csak megtörténik, és...

Egyszer csak megtörténik, és kész?

Figyelt kérdés

Leírhatnátok a tapasztalatokat. Mert ez olyan megfoghatatlan a számomra. Hosszú hónapok próbálkozásai alatt a világon semmi nem történik, csak mindig újra jön a havi vérzés, aztán egyszer csak, mint derült égből a villácsapás, jön a terhesség?


Kell-e ehhez tenni valami extra dolgot? Értem ez alatt az együttlétek időzítését, és gyakoriságát. Nem értem, hogy ha pl. 5 hónap alatt a világon semmi nem történt, akkor hogyan lehet, hogy egyszer csak a 9.ben majd igen? Ez ekkora szerencse játék lenne, vagy mi? (Most arra az esetre gondolok, ahol nincsenek a párnak meddőségi problémái.) Hány hónapnyi próbálkozásig lehet még abban reménykedni, hogy egyszer csak jön a baba, ha eddig sem történt semmi?


2018. máj. 27. 21:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%
Igen, szerencse kérdése. Nekem ez a 3. terhességem (az első sajnos megszakadt korán), én nagyon könnyen esek teherbe. Az első rögtön sikerült, ott a vetélés után voltak gondok, amik miatt 5 hónap sikertelen volt. Akkor vettük észre, mi a gond, megoldottuk, így már megint rögtön sikerült. Most a harmadik is egyből. De van olyan barátnőm, akinek az első gyereke 7, a második 3 hónap után sikerült. Csak úgy, nem volt semmi extra. Másik barátnőm két héttel azután, hogy elhatározták, jöjjön a baba, terhes lett, a második gyereke hanyag védekezés mellett fogant. Anyukám 4ből 4x azonnal terhes lett, kb elég volt rágondolnia (viszont neki is csak két gyereke lett). Olyan párt is ismerek, akik 7 éve próbálkoznak, a világon minden kivizsgáláson túl vannak, elvileg semmi gond, és mégsem jön a baba. Szóval tök egyéni.
2018. máj. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Akkor viszont sok helyzetben nehéz okosnak lenni. Az elmúlt 2 évben tanultam, júniusban végzek. Február vége óta próbálkozunk a babával. Előbb nem is mertem volna, nehogy, ne tudjam az iskolát befejezni. De ezek szerint ebben a dologban lehetetlen jól kalkulálni.
2018. máj. 27. 21:40
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Érdekes hallani, hogy ahány páros, annyi verzió szinte.
2018. máj. 27. 21:42
 14/25 anonim ***** válasza:
93%
Az első gyerek 3 hónap alatt a második 1,5 év után végül closty szedésével sikerült.
2018. máj. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
91%

5 terhességből, 5 esetben első próbálkozásra terhes lettem. Viszont 3 terhesség korai vetéléssel végződött.

Ilyen is van.

2018. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%

7. hónapban jött össze a baba, nem csináltunk semmit máshogy mint máskor.


Barátaink nem vittek egy hosszú hétvégére óvszert, megszakítással voltak együtt és egyből baba lett.

2018. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
68%
En nem tudtam varni a kivizsgalassal, egyszeruen tudni akartam, hogy nem csak az idobket vesztegetjuk-e, es tehetunk-e valamit mar elore, es nagyon jol tettem, mert a pajzsmirigyem nem volt rendben, es tobb honap volt rendberakni, a iva tornaztam is, dietaztam, es vegul igy sikerult az elso tervezett honapban.
2018. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%
Utolso vagyok, most viszont a 2.ra mar tobb, mint 1 eve varunk, egyelore csak a pajzsmirigyem nezettem meg, illetve ultrahanggal, hogy minden oke-e. Meg varunk par honapot, mert szeretnenk most lazan venni, hogy sikerul, amikor sikerul.
2018. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszi.


És szerintetek az a jobb hozzáállás, ha nagyon várom, vagy ne is foglalkozzak vele, csak simán éljünk nemi életet?

2018. máj. 27. 22:03
 20/25 anonim ***** válasza:
Majdnem 6 évet vártunk az első lányunkra, teljesen egészségesen. A második a harmadik hónapban sikerült, a kicsik is fél éven belül. 😊
2018. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!