Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoptatás pro és kontra? Nem...

Szoptatás pro és kontra? Nem vagyok benne biztos hogy ezt akarom.

Figyelt kérdés

Elég sok nyűg van a szoptatással ahogy utánaolvastam

És még azt sem tudja az ember mennyit eszik a baba le se lehet ellenőrizni

folyton fejni kell mint egy fejős tehén

nem éreztem sose egy meghitt dolognak ahogy a baba lóg a cicin

anyum régebben szoptatta öcsém láttam de nem volt pozitív nekem


Ráadásul 20 leszek mire szülök

fiatal vagyok és féltem a melleim

csak 2,5kilot hiztam eddig 27 hetes leszek és mégis van egy stria a ball mellemen..


2018. júl. 17. 14:08
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Nem akarok megereszkedett fájós aebes melleket

lesz elég teendő a baba körül

2018. júl. 17. 14:10
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
Minek neked gyerek? De komolyan.
2018. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Reggel is te kérdezted ugyanezt? Nem muszáj szoptatni, csak jobb, egészségesebb a babának, mint a tápszer. Nem mindenki fej egész nap amúgy, van aki csak simán szoptat, nem fáj neki, kényelmesebb, mint tápszert keverni.
2018. júl. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem akarsz akkor nem kötelező szoptatni. Kérsz gyogyszert hogy elapadjon a tej, és kész. Utána majd adsz a gyereknek tápszert amit a gyerek orvos ír ki.


Off: A gyerekhez is elég fiatal vagy, az irásodból kiderül, hogy még nem állsz készen. Jobban érdekelnek a melleid meg az alakod mint a gyereked.

2018. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

#1 nagyon sokan nem szoptatnak akkor nekik is minek gyerek?


Nem azt kérdeztem ki mekkora ősanya ebben a témában

én nemtudom azt elképzelni mindig is kellemetlen érzéssel töltött el hogy egy baba a cicimen van

és szopik

2018. júl. 17. 14:17
 6/33 anonim ***** válasza:
85%

Úú leírtam egy regényt, erre kiléptem véletlenül 😠


Ha nem akarsz szoptatni nem szoptatsz, nem fognak lecsukni érte, ha meg nem kürtölöd világgá még az esetleges bszogatásokat is megúszod!


Az indokok amiket leírtál nem igazak.


- 1 tápszeres és 1 kizárólag anyajes anyukája


Ui: szemèly szerint a tápszeres megoldás 1000x maceràsabb, mint a szoptatás

2018. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

"Elég sok nyűg van a szoptatással ahogy utánaolvastam" - a tápszerezéssel ezerszer annyi a nyűg, hidd el


"És még azt sem tudja az ember mennyit eszik a baba le se lehet ellenőrizni" - csecsemőmérlegről hallottál már?


"folyton fejni kell mint egy fejős tehén" - miért kéne fejni, ha már beállt a kereslet-kínálat?


"nem éreztem sose egy meghitt dolognak ahogy a baba lóg a cicin" - próbáltad már a saját kisbabáddal?


"anyum régebben szoptatta öcsém láttam de nem volt pozitív nekem" - mivel semmi közöd nem volt hozzá



"Ráadásul 20 leszek mire szülök fiatal vagyok és féltem a melleim" - az nem csak a szoptatástól megy tönkre, hanem a terhességtől, a hormonális hullámvasúttól. Van, aki szoptat és nem lógnak a mellei, másnak meg lóg anélkül is. Ez genetika.


"csak 2,5kilot hiztam eddig 27 hetes leszek és mégis van egy stria a ball mellemen." - látod, mondom én... ez is genetika, nem a hízás mértékétől függ.


Amúgy tényleg, minek egy gyereknek gyerek?

2018. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%

Sose fejtem, nem érdekelt mennyit eszik a babám, hisz ameddig gyarapszik a súlya van elég pisis-kakis pelus minden Okes.


Nekem szabadságot adott a szoptatás, hisz mindenhol van egy zúg ahol össze lehet bújni vele, míg eszik. Nekem macerás a tapszer+víz hordozása majd meleg ütése lett volna.


Terhesseg alatt 2 kilót hiztam, sem akkor sem a szoptatás alatt nem lett striham. Már csak napi egyszer szoptatom a kisfiam, de egy kivételével jok a régi ruhaim, nem ereszkedett meg a mellem.


Nem kötelező szoptatni, neked kell végiggondolni, hogy mi az ami a ti családi eletetekbe belefér.

2018. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem meg kényelmesebb szoptatni.

-nem kerül pénzbe

-nem kell kiönteni a megmaradt tápszert

-nem kell vizet melegíteni, méricskélni, megfelelő hőmérsékletre hűteni

-nem kell a fél konyhát vinnni, ha elmentek valahova

-éjszaka pláne kényelmesebb és gyorsabb, mint tápszert készíteni

-nem tudod túletetni

Amúgy nem mindenki fej, én sem tettem. Ha nem akarsz szoptatni, gyógyszert kell szedned, hogy elapadjon a tejed. Striák a szoptatástól függetlenül is kialakulhatnak. És a hasadon hogy akadályozod meg a kialakulásukat?

2018. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Tervezem hogy a védőnőnek megemlítem ezt.

kíváncsi vagyok mit szól hozzá.

2018. júl. 17. 14:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!