Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoptatás pro és kontra? Nem...

Szoptatás pro és kontra? Nem vagyok benne biztos hogy ezt akarom.

Figyelt kérdés

Elég sok nyűg van a szoptatással ahogy utánaolvastam

És még azt sem tudja az ember mennyit eszik a baba le se lehet ellenőrizni

folyton fejni kell mint egy fejős tehén

nem éreztem sose egy meghitt dolognak ahogy a baba lóg a cicin

anyum régebben szoptatta öcsém láttam de nem volt pozitív nekem


Ráadásul 20 leszek mire szülök

fiatal vagyok és féltem a melleim

csak 2,5kilot hiztam eddig 27 hetes leszek és mégis van egy stria a ball mellemen..


2018. júl. 17. 14:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

"lesz elég teendő a baba körül"


A tápszerezésnél semmi nem macerásabb - eleinte háromóránként keverés, etetés, mosogatás, sterilizálás. Szoptattam is és tápszereztem is. Szoptatásnál előkapod, majd elteszed a cicit, oszt' jónapot. Szerintem miért nem akar sok "szopianyu" átállni a hozzátáplálásra? Mert rohadt kényelmes nekik szoptatni, nem kell zöldséget tisztítani, főzni, pürésíteni, mosogatni, stb. Aki erre lusta, na annak a babája "nem fogadja el az ételt" másfél évesen, nagy cicista, stb.


Szóval ha jót akarsz magadnak, akkor szoptatsz. Az első hetek nagyon kemények, ha nem indul be könnyen a tej, de utána ez a legegyszerűbb etetési forma.

2018. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
92%

Normális védőnő lexarja, a kevésbé normális folyton bacogatni fog.

Tudod, egy kisbaba ilyen macerás, csak a nyűg van vele. Majd kevered neki a tápszert hajnali kettőkor, miközben ordít, aztán sétálsz vele egy órát, mire elalszik, és fél óra alvás után kezded újra. Az is kényelmetlen. Meg amikor fogzik, hasfájós, lázas, hàny, hisztis, sír, dacos, nem eszik, nem bilizik.

Ez ilyen nyűglődős 20 év lesz, mert nem kívánságműsor, neked mihez van kedved és mihez nincs.

Még jó, hogy pelenkázni van kedved.

2018. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
78%

Olvasgass meg egy kicsit a dolgok utan es beszelj a vedonovel, mert fogalmad sincs arrol mit beszelsz. A sok nyug a tapszeres babaval van es nem az amelyik anyatejen van.

Az hogy felted a melled, stb azt megertem de inkabb akkor ezt valald fel nyiltan es ne sorakoztas fel olyan dolgokat ami csak korites kent szanod, hogy valojaban miert nem akarod szoptatni a picit. Valald fel hogy a tested tobbet er neked mnint az hogy legalabb egy par honapig a gyereked anyatejen legyen.

2018. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem természetes dolog h idegenkedsz tőle, még nem volt benne részed így csak az "árnyoldalát"látod. Másfelöl aki gyereket akar számolbia kell azzal h igenis a teste változik. A szoptatás szerintem nem könnyű sőt könnyű feladni de ha megvan a jó technika szerintem az egyik legszebb dolog, hogy anyaként te táplálod a gyermeked. Táplálék, fájdalomcsillapító, megnyugtató, komfort érzés a babának és nem utolsó sorban is nagy kényelem hogy mindog kéznél van, nem kell melegítgetni stb. Szerintem ha anyává válsz és a kezedben tartod a babádat ösztönösen jönni fog ez.
2018. júl. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég nagy pro hogy amikor alszok és felsír a kicsi, félálomban mellre teszem, ahonnan 100% hogy tökéletes hőmérsékletű steril tej jön.

Amúgy tápos lett a lányom mert elapadt a tejem, szoval ismerem azt az oldalt is. Volt sterilező gépünk azzal kellett minden használat előtt fertőtleniteni a cumisuvegeket, meg mosogatni oket, meg forralt lehutott vizet csinalni, mikroba melegiteni, ez nem tul jo elfoglaltsag ejjel.

Ha elviszed a kicsit kirándulni, akkor vinni a teljes tapszeres szettet, termosszal, kikavarni a tapot, mikozben ha anyatejes akkor siman meg tudod szoptatni akarhol(en letakartam egy kendovel a mellemet, vagy beultem a kocsiba es senki se latott)

En nem itelkezem, nekem mindegy hogyan dontesz. Ja sose voltam tejcsarda, alig duzzadt meg picit a mellem, es igy is strias lett. Ez egy ilyen mufaj :)

2018. júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
39%
Se a tápszer (1 perc alatt megvan) se a szoptatás nem nyűg, de szerintem előre tök fölösleges gondolkodnod ezen, nekem is fura volt elképzelni a szoptatást, de ahogy megszületett a lányom, azonnal egyértelmű volt, hogy neki egyáltalán nem fura és nagyon szeret szopizni, aztán nem volt tejem, így tápszeres lett, de majd meglátod ha megszületik, hogy a babáknak teljesen természetes, hogy így esznek.
2018. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
91%

hízhatsz még 30 kg-t meg szétrepedhet mindened.

neked a gyerek felesleges, ha ezen sírsz

2018. júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
80%
Minek kell tinikent szulni ?
2018. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 babyboom567 ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!

-Mikor született a gyerekem 40 éves voltam. Ez az egy gyerekem van.És még mondtam is a férjemnek, hogy szerencse ,hogy nem huszonéves vagyok,hisz így is megviseli az embert a teste változása,hát még fiatalon.(teljesen szétnyílt hasizom+köldöksérv)

-Sosem fejtem

-sosem volt vérez,fájó a mellem

-sokkal nagyobb nyűg tápszerezni

-sokkal többe kerül tápszerezni

-számomra nagyon jó érzés volt szoptatni a gyerekem.

-anyukám 2 gyereket szült,ilyen 25 kilókat hízott terhesen,most 65 éves nyugdíjas, de olyan kis csini peckes kis mellei vannak,hogy namég:)ez genetika,én sajnos nagyanyám fajtája vagyok,80 I(I MINT ILONA)kosarú mellekkel,amik már régen nem peckesek.

-a tejbelövellés meg független a terhesség alatti hízástól.

-akár akarod akár nem a tej be fog lövellni,utána lehet gyógyszerrel apasztani,és a melleken nem a szoptatás ténye változtat,hanem a tejtermelés.

-testvérem 8 hónapig szoptatta a gyerekét,utána betegség miatt nem szoptathatott,kapott gyógyszert tejelapasztásra,na őneki kellett fejni,1 év volt mire elapadt a teje gyógyszer mellett.Mondta neki, az orvos,hogy csak akkor fejjen,mikor már fáj, viszont muszáj volt,mert ha nem feji, begyullad, viszont mivel fejte, volt kereslet.tehát ezt ne úgy képzeld el, hogy kapsz gyógyszert és minden kész vége nincs tej.

-Szerintem ne görcsölj rá.

Kívánok neked könnyű szülést,és jó babázást:)

2018. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
84%

Hidd el a tápszerezés macerásabb. A cicid csak előkapod mindig steril folyadék jön belőlle nem kell vizet forralni vagy babavizet venned ambők 1 liter kb 150-200 ft. A hőfok mindig jó. A tápszernél próbálgathatod mikor nem hideg nem túl meleg. A tápszerből 1 doboz kb 1500 ft receptre ez elég kb 1 hétre. A cicidből ingyen jön a tej.

Amikor hajnal 2kor üvölt a baba a cicid csak előveszed míg a tápszert el kell készítened ami lehet csomósodni is fog pl AR tápszerek.

Írom mindezt úgy hogy a gyerekeimet szoptattam de kevés volt a tejem és tápszert kaptak kiegészítésként így pontosan tudom hogy a tápszer sem könnyebb. Mondjuk nyílvános helyen egyszerűbb mint ciciztetni de láttam már anyukát aki szolidan megoldotta egy kendővel letakarva a babát.

A tested egy dolog az a terhesség alatt is változik eleget meg a szüléstől is fog.

2018. júl. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!