Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoptatás pro és kontra? Nem...

Szoptatás pro és kontra? Nem vagyok benne biztos hogy ezt akarom.

Figyelt kérdés

Elég sok nyűg van a szoptatással ahogy utánaolvastam

És még azt sem tudja az ember mennyit eszik a baba le se lehet ellenőrizni

folyton fejni kell mint egy fejős tehén

nem éreztem sose egy meghitt dolognak ahogy a baba lóg a cicin

anyum régebben szoptatta öcsém láttam de nem volt pozitív nekem


Ráadásul 20 leszek mire szülök

fiatal vagyok és féltem a melleim

csak 2,5kilot hiztam eddig 27 hetes leszek és mégis van egy stria a ball mellemen..


2018. júl. 17. 14:08
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
70%

Tekintsünk el attól a részétől, hogy melyik a jobb, és csak a mechanikáját nézzük: szerintem mindkét módszer lehet egyszerű és bonyolult.

Az mondja, hogy a szoptatás a legegyszerűbb, akinél jól ment és nem volt semmi gond. Ehhez képest ugye van, aki kínlódik vele, nincs elég tej, nem jól szopik a gyerek, sebes a bimbó, begyullad a mell, csöpög, feszül, stb.

A tápszerezés is lehet nagyon egyszerű, ha az ember átgondolja a folyamatot. Nekünk sosem tartott 1 percnél tovább az elkészítés, mert minden ott volt kéznél, és ne mondja már nekem senki, hogy minden etetés után éjjel nekiállt sterilizálni.

Egy üveget kimosni sem tart tovább, mint a melledet letörölni, illetve adott esetbe babát méregetni a mérlegen.


Vállalva a lepontozást, ami úgyis jön... nem tudom, miért nem lehet elfogadni, hogy nem mindenkinek földöntúli csodával egyenértékű a szoptatás? Van, akinek nem kellemes és nem élvezi, hiába mondjátok, hogy milyen csodás. Ettől még nem kell rögtön hozzávágni a "minek neked gyerek" mantrát.


És hogy a kérdezőnek is válaszoljak: szerintem nem döntsd el ezt előre. Próbáld meg, adj neki pár napot. Ha nem megy, nem tetszik, ott a tápszer. Ha meg mégis, akkor nem vesztettél semmit, sőt.

Egy kisbabával 99%-ban felesleges tervezni, úgyis ez lesz, ami jobban működik.

2018. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
84%

1.

Éretlen vagy még a gyerekre



2.

Striáid lesznek meg, ha hajlamos vagy rá, ha kened, ha nyomorgatod magad es ababádat ha nem..akkor is.


3.

A melled is.. Ha szoptatsz, ha nem akkor is lógni fog, ha ilyen a genetikád..

Felesleges görcsölni rajta.



4.


Tápszerezni sokkal bonyolultabb, és drágább is.


A melledben mindig olyan és annyi tej van, amennyi kell. Olyan hőmérsékletű, mindig kéznél van.

A tápszerhez mindig kell megfelelő hőmersékletű víz, mindent sterilizálni kell ( bonyolultabb, és időigényesebb, mint tűnik)

Bárhova mész előre kell készülni szeril cuccokkal, termoszban vízzel..stb



Én 2 hete szültem, már nem fejek, csak a belövelléskor kellett.

Később csak akkor, ha úgy kell elmennem valahova, hogy a lanyomat nem tudom vinni.

Mar beállt, hogy mennyi kell a gyereknek..

Valoban macera a fejés szerintem is.. De ebben az időben( első pár het) úgysincs más fontosabb, mint a pihenés, és hogy megszokjuk egymást...


Nem fogok arról papolni,nhogy milyen fontos a babának,mert nem latszik, hogy érdekelne..

Aki nem akar, az nem is fog szoptatni...


Olvass utána a tápszerzés macerájának is

2018. júl. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte kaptak pótlást, alig vártam, hogy el tudjuk hagyni. Felszabadulás volt végre, mikor nem kellett kevergetni, hűtögetni.

Nem azért szoptatok, mert jó érzés, hanem mert ez a legjobb a babának. Pelenkát se azért cserélek, mert élvezem a friss meleg kaki szagát, és oltásra se azért viszem, mert szeretem, ha böködik. Hanem azért, mert szükséges. Jó, hát a szoptatást speciel a kis majom élvezi, sikongat a boldogságtól, ha csak látja a cicimet. Nincs az a finomság, ami ugyanezt a reakciót váltja ki.

Az anyaság pedig nagy csalódás lesz, ha úgy állsz hozzá, hogy csak az kell belőle, amit élvezel, a többit kösz, nem kérted. Hat oldalban tudnám felsorolni, hogy iskolás korig miket utálok. És hol van még a vége...!?

2018. júl. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
86%

"mindig is kellemetlen érzéssel töltött el hogy egy baba a cicimen van


és szopik"


Nah, hány gyereket szoptattál eddig??

2018. júl. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
77%

😂 Ha 27hetesen striáid vannak, akkor van egy rossz hírem...

Ugyanis a gyerek még csak kb. 1kg és kb.úgy 3,5kgosan fog megszületni... Vagyis még csak most fog igazán belendülni a hasnövekedés.

A p...kádat nem félted? Azon fog megszületni.

2018. júl. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Első gyermekem sajnos tápszeres volt. És hidd el sokkal több a teendő vele,mintha csak szoptatnál. Második gyermekem csak anyatejes. Hát ég és föld. Sokkal de sokkal egyszerűbb szoptatni mint tápszerezni.
2018. júl. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
55%

Jujj így tényleg lesz még valószínű egy vagon striad, sorry.

Valaki fentebb írta és sztm totál igazság: nem azért szoptatunk mert feltétlenül élvezzük. Hanem mert a babának jó és pont. Ha annyira fontos a melled, hat majd gyűjtesz azt utána megcsinaltatod.

Annyi de annyi dolog lesz még amit baromira nem fogsz élvezni. A gyereknevelés nem móka és kacagás elárulom hanem kőkemény munka. Arról meg aztán oldalakat lehetne írni, h mennyi sok jótékony hatása van az anyatejnek, állítólag meg okosabbak is lesznek az anyatejes gyerekek, valahol ezt olvastam. Vagy ennek utananeztel egyáltalán?

2018. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
48%
Hát pedig nekem egyszerubb volt tapszerezni. Mit kell hutogetni, még sterilizalni állandóan??? Berakod egyszerre a 4 cumisüveget és kész. A vizet odakeszited, mikró aztán bele tápszer. Kb fél perc.
2018. júl. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Számomra is nagyon idegen volt. Már naga a gondolat. De a szülés után annyira természetes és magától értetendő volt. Lányomat 2.5 éves koráig szoptattam. A legbensőségesebb érzés! Egyébként tégy úgy, ahogy neked jó. A jelenlegi ellenérzésed szerintem még változhat!
2018. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem sem macerásabb a tápszer, mint a szoptatás. 5 üveg, 5 étkezés és egyszerre a sterilizalóba, mikró, 8 perc, éjjelre marad, ha ébred bontod. Nem lesz bacis a másik 4 attól, hogy a dobozt felbontod. A gyerek meg nem hal bele egy kis üvöltésbe. Nekem ki volt mindig adagolva tápszertartóba, a vizet este felforraltam, mire kellett kehűlt, vagy épp jó hőmérsékletű lett.


Kérdező: hihetetlenül utáltam szoptatni, nem is tudom, hogy hogyan lehet ezt jól megélni, szeretni. Annyi, hogy én akartam szoptatni, 20 hétig próbalkoztam mindennel, kegyetlen volt. Végül a fiam teljesen elfordult én meg kiegyensúlyozott lettem, megnyugodtam. Idősebb vagyok nálad, de már eldöntött tény, hogy egy gyerekemet sem fogom szoptatni, taszít, idegesít, kényszerérzetet kelt bennem, de a fiamat imádom és ő is engen, ez a lényeg.

A tested viszont visszavonhatatlanul változik. 7 hónap kellett, hogy nagyjából a szűlés előtti állapotban legyek.

2018. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!