Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ősszel-télen várandós anyukák,...

Ősszel-télen várandós anyukák, mennyi és milyen ruhátok volt nagy pocakkal? Télikabát?

Figyelt kérdés

Most lenne lehetőségem válogatni , vásárolni többféle ruhát egyszerre. Főleg olyanok esetében érdekel, hogy mennyi felsőt-nadrágot hordtak felváltva, akik dolgozni jártak és muszáj volt rendes kismama ruhákat felvenni. (tehát nem opció, hogy otthon leggings és a férjem pólóiban kihúzom) Nyáron ugye könnyebb , mert kis lenge egyberuhákkal megoldható a dolog, nem is kell feltétlen kismama boltból legyen. Télikabát is kérdés, kell e nem kell, megoldható e mással? Ha szimplán nagyobb méretű kabátot veszek majd, az nem lesz e vállban és mindenhol máshol is oltári nagy?

Pólóból felsőből csak hosszúujjú kell, vagy kell rövid is?



2018. aug. 16. 07:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Bonprixnél van tűrhető áron kabát, én mondjuk mindenképpen veszek olyat, ami hordozós kabát is egyben, az első gyereket is hordoztam, most a másodikat is fogom, így nekem megéri beruházni egy drágábbra, mert valószínűleg 2-3 telet legalább használom.

Főleg home office-os vagyok, de ha be is megyek, nem kell kiöltözni, szóval nekem van 2 farmer az előző terhességből, szerintem az elég lesz, meg úgy 10-15 póló, ami vagy kismama, vagy hosszabb, és aláférek terhesen is.

2018. aug. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2018. aug. 16. 08:08
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

Én november végén szültem, végig jó volt rám a normál téli dzsekim meg egyes kardigánjaim. 3-3 rövid és hosszú nadrágom volt, 2 nyári, 1 őszi kismama ruha, 4 póló, 2 ujjatlan felső, 1 hosszú ujjú póló.


Gondolkoztam kismama kabát vásárláson, de annyira nem lett nagy pocakom 40 hetesen sem, így végül nem vettem.

2018. aug. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én a H&M-et ajánlom vagy ha rendelnél akkor az ASOS. Szuper kabátjaik, nadrágjaik és felsőik vannak. Télre mind szuper volt. Felsőből én inkább hosszúújjút vennék de mondjuk én nagyon szégyelltem hogy husis lett kicsit a karom azért hordtam ilyeneket. :D Én nem vennék nagyobb kabátot mert tuti úgy nézne ki mintha a férjemét nyúltam volna le a válla, hossza miatt. Végig dolgoztam, még szülés előtt 4 nappal is pedig a 41. hétre született a gyerek és végig nagyon kényelmesen éreztem magam ezekben a ruhákban. :)
2018. aug. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

Márciusban szültem. Mondjuk én a 8. héttől itthon voltam, de mivel minden nap kimozdultam (még ha párszor csak sétálni is), így beruháztam egy kismama télikabátba. Brendonos, 30 ezer, de végülis a rendes kabátom is 25. Toldó betét van benne, ha kiveszem még most is vállalható pocak nélkül.

Kismama farmerem 2 volt, 1 kismama legging, 1 kismama szabadidőgatya, meg 2 db kismama felső. Szerencsére teljesen jók voltak rám végig az S-es felsőim és pulcsijaim, persze csak a hosszított fazonok :)

2018. aug. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy amúgy is magas vagyok és a felsők épp hogy jók hosszban , szóval mindenképp vmi tunika fazonút, vagy kifejezett kismama felsőt szeretnék. Nem hivatalos helyen dolgozom, tehát nem blúz+elegáns nadrág vagy nadrágkosztüm kell, de azért muszáj kinézni valahogy.

Akkor kabát mindenképp kismama kell ezek szerint.

2018. aug. 16. 08:50
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Áprilisban szültem. Március végéig dolgoztam.


2 kismama nadrágot vettem. A többi ruhám mind jó volt.

Alapból sok kötött tunikám van, meg a meleg pulcsikba is elfért a hasam, mert a legtöbb hosszított.

Kabátom ilyen:

[link]

(bocsi, nem találtam jobb képet)


De nem lett óriási hasam a végére sem.

2018. aug. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Én a h&m-et javaslom.

Kismama kabátot ott vettem 4500 Ft-ért, majd most télen fogom hordani.

Előző terhességemnèl nem kimondott kismama kabátot vettem, hanem a c&a-ban egy szűkíthető-bővíthetőt derékban, így az tökèletesen megfelelt.

Nèhány kismama felsőt vettem, illetve egy farmert, de egyelőre többet nem akarok, mert emlékszem, hogy az előző terhességemnél vègig a sima leggingseket hordtam hosszú felsőkkel, a kismama nadràgok mind szorîtották a pocim, kényelmetlenek voltak...

így a legginget inkább letűrtem, és az úgy jó volt a végéig :)

Én egy őszi-tavaszi (márc-ban szülök) kabit is vettem, azt használtan, de szintén h&m-es, nagyon tetszik.

Hasznàltan csoportokban tök jó cuccokat lehet találni, érdemesebb, mint újonnan megvenni, úgyse hordja szét ezeket az ember.

2018. aug. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

En a harmadik teli babat varom.

Munka miatt nekem is elegansabban kellett oltozkodnom heti 5 napot szinte vegig a nagyobbakkal. 2 kismama nadragom volt (vagyis ketto, amit hordtam is), egy fekete szovet es egy farmert, utobbi hetvegere.

2 szoknyat is vettem, mindketto ceruzaszoknya volt es pocakbetetes, szeretgem oket. Egyberuhabol is vettem olyat, ami kismamafazon es enged pocakban. Harisnyaval hordtam ezeket, abbol nem kellett a kismama fazon. En is magas vagyok (178), de vekony, igy a hosszu labaim miatt ugy is mindig hatalmas a harisnya ram derektajom es feler a melltartomig (a kisebb meret nem eleg hosszu a labamra), ilyenkor legalabb kitolti a hasam.

Felsobol en vetgem rovidujjut, hosszuujjut, pamutot es bluzt is, ezeket kombinaltam az elegans nadraggal es szoknyakkal. Erdemes a kismamafazonra befektetni, mert ezek eleve hosszabbak elol, igy vegig leer a has aljaig es enged is az anyaguk ameddig kell.

Itthonra, vagy hetvegen hordom a sima topjaimat meg most, a 28. heten is, de a hasam miatt elol rovidebb vagy 10-15 centivel, munkaba jgy nem mennek.

Kardigant es blezert nem vettem, azokbol hordtam a normal fazonokat vegig, de nyilvan a blezert nem gombolom egy ido utan.

Kotott pulcsibol egyet vettem, normal szabasut, puha, de vastag anyagut, ami sokat enged, de meleg. Hosszitott fazon volt, igy volt helye a hasamnak. Iden is ilyet tervezek venni, bar ezt munkaba nem hordhatom, de farmerhoz jo lesz.


Kabat: a nagyobbakkal nem kismama kabatot vettem, hanem sajat meretenben poncso fazonu telikabatot. Nem tudom, hogy mostanaban arulnak-e ilyet, rendes szovet kabat volt anyagra, de felig poncso, felig kabat fazon. Az vegig jo volt ram, hiszen mell alatt mar nem kovette az alakot, ugyanugy s-es meretet vettem belole. Hordtam akkor is, amikor nem voltam terhes.

Iden olyat keresek, ami hordozosnak is jo lesz. Tobb helyen arupnak ilyet, nezd meg pl a bonprixet. Egy normal, cipzaros kapat, van, amelyikhez ket fajta becipzarozhato betet van, egyik lefele bovul, az jo terhesen, a masik szelesebb, az jo hordozashoz. Betet nelkul pedig normal kabat.

De a h&m-ben a sima kismama kabatok nem dragak.

En nem vennek nagyobb meretu normalt, s-es meretemre szerintem vehettem volna l-est, hogy vegig jo legyen. Nem is allt volna jol es soha az eletben nem lett volna rajtam szules utan. Arban meg nem olcsobb, vagy alig...

2018. aug. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ (nem tudom kiment végig lepontozva mindent...) :(
2018. aug. 16. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!