Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem vagytok házasok a...

Ha nem vagytok házasok a párotokkal, milyen problémákba ütköztetek a babavárás és szülés bürokráciájában? Persze ha volt egyáltalán ilyen.

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok még, kicsit később terveztük a babát, de annyira gyorsan összejött, hogy időnk sem lenne a nagy esküvőt megszervezni. Gondolkodunk azon, hogy tartunk egy ilyen négyszemélyes esküvőt most, aztán a nagy bulit majd később. Van értelme a papírmunka megkönnyítése érdekében? Vagy egy bejegyzett élettársi viszony is megteszi addig? Tudtok ebben segíteni?
2018. okt. 11. 09:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
18%

Nekünk evidens volt a sorrend mindig is. Esküvő aztán gyerek. Csak a szűk család volt, és csak egy ebéd volt. Nekünk ez az értékrendünk.

Ha nem vagytok házasok, tudtommal csak egy apasági nyilatkozat kell. Sokan azt mondják nem ezen múlik, a papír semmi, én mégis azt mondanám, házasodjatok össze, és nem csak azért mert nem kell apaságit tenni.

2018. okt. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

Apasági nyilatkozatot kell tenni.Ennyi.

Semmi hátrány nem ér.

2018. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Mi is így szerettük volna, április végén tartottuk volna az esküvőt, de fogamzásgátló elhagyása utáni első hónapban összejött a baba, erre senki nem számított :) Május elejére vagyok kiírva, így az április végi esküvőt már nem tartjuk meg.
2018. okt. 11. 09:39
 4/26 anonim ***** válasza:
79%

Apaságit tenni kb negyed óra.

Kell egy igazolás a nőgyógyásztól, aki ad egy papírt lepecsételve aláírva a fogantatás vélt és a szülés kb idejéről. Kérsz egy időpontot az önkormányzattól, vagy a gyámhivataltól. Oda ketten elsétáltok ezzel a papírral meg a személyivel és lakcímkártyával. Kb 10 helyen aláírjátok, 3 példányban. És 15 perc múlva kint is vagytok.

Ezt a papírt pedig viszed mikor szülsz.


Ennyi. Csupán ezért nem házasodnék össze lóhalálában.

2018. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó kifelejtette, hogy a jelenlegi státuszodról is kell egy papír. (Vagyis arról hogy HAJADON vagy, vagy elvált/özvegy.) Ezt bármelyik kormányablakban kikérheted, nekem hosszabb volt sorra kerülnöm mint a papírt megkapnom.
2018. okt. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
56%
#5 azért nem írtam bele, mert nekem ilyenre nem volt szükségem. (Mi tegnap voltunk, szóval elég friss az élmény :) )
2018. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező,menjetek el az anyakönyvi hivatalba és házasodjatok össze. Az mindennel együtt 10-12 perc.


Aztán majd később tartotok egy bulit, egyházival.

2018. okt. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

Semmi.

A fiunknál apasági nyil.-ot tettünk, lányunknál már hazások voltunk.

2018. okt. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

5# ilyet nem kérnek már

Én marciusban voltam parommal

2018. okt. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%

"Csupán ezért nem házasodnék össze lóhalálában."


Akkor neked mi kellene (ha egy közös gyerek nem elég), a házassághoz?


Papír ide vagy oda, komolyabban hangzik a "gyereket vállalunk a férjemmel" mint a "gyereket vállalunk a barátommal". A (ne adj isten) későbbi anyagi vitákról szakításkor meg nem is beszélve...

2018. okt. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!