Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem vagytok házasok a...

Ha nem vagytok házasok a párotokkal, milyen problémákba ütköztetek a babavárás és szülés bürokráciájában? Persze ha volt egyáltalán ilyen.

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok még, kicsit később terveztük a babát, de annyira gyorsan összejött, hogy időnk sem lenne a nagy esküvőt megszervezni. Gondolkodunk azon, hogy tartunk egy ilyen négyszemélyes esküvőt most, aztán a nagy bulit majd később. Van értelme a papírmunka megkönnyítése érdekében? Vagy egy bejegyzett élettársi viszony is megteszi addig? Tudtok ebben segíteni?
2018. okt. 11. 09:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
15%

20

És nem, a 12-es nem én vagyok, csak a 14-es.

2018. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk meg három gyerekünk van és nem vagyunk házasok. Na bumm! Így jött ki a lépés. Egyszer azért szeretnénk ha nem leszek terhes /csecsemő mellett nyúzott. :)

A kérdésre válaszolva, a 2. baba sajnos koraszülött lett, (szerencsére makk egészséges), akkor még nem volt apasági úgyhogy először az én vezetéknevem kapta. Aztán a kórházból hazafelé beugrottunk a hivatalba és átírták.

2018. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Nyugodtan offoljátok a kérdést, mert egy kulturált, normális hangnemben folytatott, személyeskedést mellőző beszélgetést- véleménykülönbözést szívesen olvas az ember, ráadásul a kérdésemre megkaptam a

választ amit ezúton köszönök minden hozzászólónak. Nekem fontos a házasság mint intézmény, fontos a szertartás része, fontos az eskü. Mi mindketten olyan családból jövünk, ahol ez így szokás és mindkettőnk részéről van is igény rá, csak hát a baba szépen borította a terveinket :) Ugyan tizenkét éve vagyunk egymás mellett és soha meg sem fordult a fejünkben a megcsalás, mégis így szetetnénk. Ellenben nem ítélek el senkit, aki nem így gondolja, nem egy papír tart össze két embert, hanem a kölcsönös szeretet és tisztelet. Van jópár ismerős, akik 1-2-x gyerekkel sem házasok, nekik így jó. Egy gyereknek pedig szerintem az az egyetlen fontos, hogy szerető és gondoskodó szülők veszik körül, és innentől már mindegy, hogy házasok-e vagy sem.

Köszönöm mindenki válaszát!

2018. okt. 11. 14:36
 24/26 anonim ***** válasza:
95%
10es ..majd összeházasodnak, amikor és ahogyan szeretnének.. nem kérdezett minket erről. Nem állnál le végre???
2018. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
68%
15-ös vagyok, kérdező, én amúgy teljes mértékben egyetértek veled, hogy most emiatt nem szeretnéd elkapkodni az esküvőt. Szerintem az is ugyanolyan fontos, mint a várandósság, szülés, stb., én megértem, ha ezt valaki szeretné a maga módján szépen megélni, nem lófuttában csak azért összeházasodni, mert épp most jön a baba. Nyilván más lenne, ha más módon nem kerülhetne a párod nevére, de így én is azt választanám, hogy már amikor megvan a baba, akkor nyugodtabb körülmények között egybekelni, alapos szervezés után. Nekem voltak olyan ismerőseim, akik már nagyobbak voltak, mikor a szüleik összeházasodtak, különben szerintem az is szép élmény lehet egy gyereknek, ha emlékszik a szülei esküvőjére. Az enyémek még előttem megtették, néha elgondolkozom, hogy szívesen ott lettem volna. :D Én sem ítélem el azt, ha valaki nem házas és nem is tervez esküvőt, azzal nem értek egyet, aki csak a gyerek miatt akar összeházasodni, mert a gyereknek ugyan mindegy, ha szeretik egymást a szülei és foglalkoznak vele. Erre írtam a példát is, hogy attól még lehet házas valaki, mikor megszületik a gyerek, ha egy válás után nem foglalkozik vele. Abban a gyereknek nem lesz semmi jó, nem fogja többre értékelni azt a szülőt, aki otthagyta, attól még, hogy nem csak élettársa volt a másik szülőjének. És persze a papír sem biztosíték semmire, lehet ugyanolyan biztos egy "csak" párkapcsolat is, ha elkötelezettek a felek. Még egyszer boldog babavárást kívánok és utána nyugodt esküvőszervezést.:)
2018. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
22%
Ötödik vagyok, egy hónapja tettük meg, és igen, kérték!
2018. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!