Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem vagytok házasok a...

Ha nem vagytok házasok a párotokkal, milyen problémákba ütköztetek a babavárás és szülés bürokráciájában? Persze ha volt egyáltalán ilyen.

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok még, kicsit később terveztük a babát, de annyira gyorsan összejött, hogy időnk sem lenne a nagy esküvőt megszervezni. Gondolkodunk azon, hogy tartunk egy ilyen négyszemélyes esküvőt most, aztán a nagy bulit majd később. Van értelme a papírmunka megkönnyítése érdekében? Vagy egy bejegyzett élettársi viszony is megteszi addig? Tudtok ebben segíteni?
2018. okt. 11. 09:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem erre vonatkozott a kérdés, és engedtessék meg, hogy mindenki maga döntsön, valamint nem mintha bármi közöd lenne hozzá, de tessék:


Az anyagi viták lefolytatása sokkal egyszerűbb házasság nélkül. Plusz szerencsére felnőtt emberek vagyunk és eleve minden tisztázva van. Házasság esetén is házassági szerződést fogunk kötni.


A házasság, mint intézmény számomra elavult és felesleges. Nem áll szándékomban teljes vagyoni közösségben élni senkivel. Nem nagyon érdekel, hogy kinek hangzik komolyabban, hogy férjem van, vagy párom. (Bármilyen komolyan is hangzik egyesek számára, hogy "a férjem" a válási statisztikák sokat elárulnak róla, hogy mennyire komoly is ez)


Egyébként pedig ha egyszer mégis lenne esküvő, akkor én nem akarnék terhesen egy 10 perces gyors szertartást. Hanem akkor nekem fontos lenne hogy szép legyen, a számunkra fontos emberek vegyenek körül. Valamint megihassak én is egy pohár pezsgőt, vagy bort. Amit nyilván állapotosan nem teszek meg.

2018. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
28%

"Az anyagi viták lefolytatása sokkal egyszerűbb házasság nélkül."


Szerintem meg annál egyszerűbb nincs, minthogy jogilag 50-50% a házasság alatt megszerzett vagyon. De te tudod.


Nem minden a papír, de én megtisztelem azzal a gyerekem, hogy törvényileg elismert családba várom.

2018. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%

#12 én tisztelem azt ha egy pár úgy dönt házasságra lépnek, főleg ha komolyan is veszik az esküt. Értelemszerűen nem tisztem eldönteni ki veszi komolyan az esküjét, és ki nem.


Hogy a törvény mennyire tekint minket családnak vagy sem. Ezt megmondom őszintén nem tudom. De számomra nem számít. Mi családnak tartjuk magunkat. De én nem akarnék 50-50%-ot, mert én sokkal többel léptem ebbe bele mint a párom. Eleve a ház az enyém. Én megmondtam neki, hogy ide soha egy doboz falfestéket nem kell vennie. Mert ha valaha szétmegyünk, akkor nem viheti magával. Viszont berendezést vehet, mert ha ő vette, akkor viheti is. Pl kanapé, mosógép, hűtő, bármi ami nagyobb összeg, autó. (Nyilván annyira mi sem centizzük ki, hogy ki vegye a szennyestartót, meg az evőeszköz készletet... :D Ezeket közös számláról vesszük.) De a nagyobb kiadásokat mindig valamelyikünk intézi.


Ettől még a ház neki is az otthona és a közös izlésünk szerint van berendezve. Soha nem vágnám a fejéhez, hogy nem az övé. Viszont anno én végig néztem, ahogy az amúgy szerető és jó szüleim ölik egymást, válás helyett.. mert a közös vagyon miatt a válás komoly problémákat okozott volna. Eladni a házat, kirángatni minket gyerekeket a megszokott környezetből...


Sajnos én vagyok annyira szkeptikus is, hogy nem hiszem el, hogy valaki hűséges lehet egy életen át testileg és lelkileg is a másik félhez. Ne legyen igazam! És bár 50 év múlva még mindig a párom mellett lennék, legyintve erre a kijelentésemre, de sajna én ebben nem hiszek. Hit nélkül, meg akkor minek az eskü? (Mondom ezt úgy, hogy sosem léptem félre egyik kapcsolatomban sem, de valahogy még sem hiszek ebben)

2018. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
37%

11-13

Az élettársi kapcsolatok felbomlása pont olyan, sőt, rosszabb statisztikákkal bír, mint a házasságé.


Az pedig, hogy gyereket vállaljak egy olyan emberrel, akivel úgy állok neki a dolognak, hogy nem kötelezem el magam, úgyis vége lesz/megcsalom/stb.


Több, mint 26 éve vagyunk együtt a férjemmel. Eddig sem, és ez után sem csaltuk meg egymást. Olyan emberrel kötöttük össze az életünket, akivel életünk végéig együtt leszünk, gyereket pedig egy ideiglenes viszonyba nem vállalunk, mert nem fogok válási árvákat gyártani-ezt már az elején tudtuk. A szüleim lassan az aranylakodalmukat ünneplik, példás, szeretetteli, tiszteletteljes viszonyban, a férjem szülei dettó.


Ezek után nem érdekelnek a "válási statisztikák". Pont annyit érnek, mint a statisztikák arról, hogy a jogi egyetem elkezdőinek csak 10 százaléka fejezi azt be. Én elsőre hoztam mindent, UV nélkül. Ehhez képest a fel nem bomló házasságok aránya sokszoros.


Vagyonközösség ellen ott a szerződés, bár akivel közös a gyerekem és az ágyam, attól nem féltem a pénzem, vagy eleve rossz döntés volt az egész. Rossz döntés mellett pedig elköteleződsét valóban nem lehet vállalni.


Mert komoly különbség van aközött, akivel szerelmes leszel, együtt élsz, úgy maradtok, mennek a mindennapok és jönnek a gyerekek, majd szétmentek vagy sem, és aközött, akivel szerelembe estek, együtt éltek, mindketten tudatosan el akartok köteleződni egymás mellett örökre, mert nincs jobb, megteszitek és gyerekeket vállaltok-között.


Ez utóbbi nem összekverendő azokkal, akik a tudatos döntéseket mellőzik ebben is. De unom már olvasni, hogy rájuk hivatkozva megy a tamtamverés, hogy úgyis mindneki elválik ... Persze, a római jog vizsgán meg mindenki megbukik. Ja, nem, az sem igaz.

2018. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem az volt a kérdés, hogy ki ellenzi a házasságot és ki nem.:) de a 14-es véleményéhez: van olyan barátom, aki házasságba született, kicsi volt, mikor elváltak a szülei és azóta kb. két éve ha hall a biológiai apuci felől. Ellenben nevelőapja van, aki évek-óta úgy neveli, hogy nem házasodtak össze az anyukájával. Szerintem az ilyen embert marhára meghathatja,hogy az anyjának FÉRJE volt, mikor őt várták, aki azóta sem akarja vele tartani a kapcsolatot. Erről meg ennyit. A kérdéshez pedig úgy tudom én is, hogy elég egy apasági nyilatkozat, ahogy az előzők is írták, a szerint a menetrend szerint.:) Boldog babavárást, kérdező.
2018. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
20%

15

Egészen pontosan mennyiben cáfolata az annak, amit írtam?

2018. okt. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%

Egyszerűen máshogy látjuk a világot, eleve mást hozol otthonról te és mást én. Ez persze nem baj, így szines a világ.

De tiszteljük meg a Kérdezőt azzal, hogy nem offoljuk tovább a kérdését, és egymást is, hogy meghagyjuk a másiknak, hogy úgy élje az életét, ahogy neked/nekem szerinted/szerintem a legjobb.


(Csak egy utolsó fél megjegyzést tennék még: attól, hogy szerintem a házasság elavult intézmény, még nem választok felelőtlenül párt, illetve nem szülök akárkinek gyereket. Illetve ettől még tervezhetek hosszútávra, különben nem vállalnék vele gyereket.)

2018. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
51%

17

Fél megjegyzésedre: nem teszi elavulttá a házasság intézményét az, hogy ... mi is? Hogy régi? Hogy mások elválnak? Hogy az anyagi kérdéseket nem olyan könnyű rendezni (de-szerződés).

Az élettársi kapcsolattól az életre elköteleződés képessége különböztetni meg, ami komoly önismeretet követel. Nekem is volt szerelmes élettársam, de nem véletlenül nem ő lett a férjem.


Valóban nem kell egyformán látni az életet.


Kérdező: az, hogy anyakönyvi hivatal és apasági nyilatkozat vagy 5 perces esküvő, az rajtatok áll. Tegyetek belátásotok szerint.

2018. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
52%
14-nek, aki gondolom 12-es is...szerintem az ilyen ember nem érzi magát megtisztelve, hogy úgy csinálta meg az apja, hogy házasságban élt az anyukájával, ha utána tesz rá mi van a gyerekével. És lehet ezzel példálózni, hogy felelősségteljesen megbeszéltük huszonx éve hogy nem fogunk elválni. Édesanyám is megbeszélte édesapámmal, de ha rákérdeznék náluk, hogy 80 évesen is együtt lesznek-e, egyikőjük sem mondaná biztosra, mert az életben nincsenek biztos dolgok, főleg azok a dolgok nem biztosak, amik egy másik embertől is függenek.
2018. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
35%

20

Értem, tehát semmiben nem cáfolata.


Az utolsó bekezdésemben írtam, hogy mindez nem kerendő össze azokkal, akik nem képesek felelős döntéseket hozni.


Másrészt, aki azt várja, hiszi, képzeli, hogy pusztán a házasság aktusától fog sokáig tartani a kapcsolat vagy amiatt lesz az alkalmatlan személy jó apa, az akkor is el fog válni, ha megköti a házasságot, és akkor is, ha nem teszi.


De tényleg fejezzük be az offot.

2018. okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!