Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztásnál szempont volt...

Névválasztásnál szempont volt nálatok, hogy messze essen a névnap a születésnaptól?

Figyelt kérdés

Április elejére vagyok kiírva és nagyon tetszik egy olyan név, aminek a névnapja április közepén van. Mennyire kitolás ez egy gyerekkel? Tudom, ez legyen a legnagyobb problémája... De ismerek egy kisfiút, karácsonykor született és Ádámnak hívják, ő egész kamaszkoráig emlegette, hogy mennyire rossz volt egyszerre mindent letudni aztán egy egész évet újra várakozni.


Egy szó mint száz: nektek mennyire volt ez szempont? Akinek kőzel van a két ünnep, nem volt rossz gyerekként?


Köszönöm a válaszokat!


2019. jan. 11. 16:38
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Ha nem is szerepel a naptárban, nincs másik LEHETSÉGES névnap? (Mert a legtöbb névnek van, akár több is a naptárban, akár olyan, ami nincs a naptárban, de azért meg van jelölve, mint lehetséges választás.)


A szüleimnél nem volt ez szempont, nálam sem lenne DE! annak gyerekként nagyon örültem, hogy a szüleim gondoltak rá, hogy a "nem hivatalos" névnapot tartsuk mindig, ami a naptárban ugyan nincs benne, de a születésnapomtól távolabb esik.


Igaz, így "csak" az igazi barátaim és a család köszönt fel, de nincs is szükségem felületes felköszöntésekre, gyerekként sem hiányoltam ezeket.

2019. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
70%

Nem volt szempont, örültünk hogy találtunk megfelelő nevet.

A lányomnak egy hónapban van az eredeti névnapja a szulinapjaval, igy megnéztük hogy mikor maskor van meg névnapja es akkor ünnepeljük.

2019. jan. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
52%
külföldön lakom, itt nincs névnap úgyhogy nem volt szempont, viszont én sem szerettem, hogy decemberben karácsony,, januárban névnapom , februárban születésnapom után egész évben semmi. De nem hinném hogy befolyásolna egyébként ettőlfüggetlenűl sem.
2019. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
78%

Bálint fiam februàr 12-én született...

Ekkor majdnem 29 voltam, a nevet kb 17 évesen néztem ki, szóval nem érdekelt.


(A párom Ádám, szeptemberben ünneplik a névnapját)

2019. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem konkrétan egy napon van a születés- és névnapom. Furcsa, hogy többen is írták, h ez rossz, nekem valahogy “sose tűnt fel”, vagy hogy mondjam... mindig külön csomagolva kaptam egy nagyobb szülinapi, és egy kisebb névnapi ajándékot. Pedig kistestvérem is van, szóval közvetlen közelről láttam, hogy ő évente kétszer kap ajándékot, de sose volt rossz érzésem emiatt, teljesen tiszta volt számomra, hogy én egy napon kapom a kettőt oszt’ ennyi. Sőt, javítsatok, ha baromságot mondok, de én hallottam egy régebbi szokásról/hagyományról, miszerint konkrétan úgy nevezik el az újszülötett, hogy amelyik napon született, az aznapi névnapot kapja - ha más nemű, akkor meg a legközelebbit.
2019. jan. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
67%
8-as egyaltalan nem kicseszes ha egyszerre tartjak, attol nem egy ajandekot kap hanem akar tobbet is vagy egy nagyobb dragabbat esetleg. Valamelyik gyereknek nem is tartjak a nevnapjat na az a kicseszes!
2019. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk igen,szempont volt. 12 nap van a szülinapom és a névnapom között. Utálom!!


De ez az utolsó szempont volt.


1. Legyen magyar eredetű.

2. Legyen 3 szótagú,mert 1 szótagú a vezetéknevünk.

3. Mindkettőnknek tetsszen

4. Legyen lehetőleg messze a névnap a szülinaptól


Sikerült nagyon hamar megegyeznünk a férjemmel szerencsére,így lett Boglárka a lányunk.


A név gyakorisága minket nem érdekel.

Én Gabriella vagyok,a munkahelyemen kb 5 Gabriella van,túléljük :)

2019. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Oh, mi örültünk hogy találtunk egy olyan nevet ami mindkettőnknek tetszik, a végére szinte minden kritériumot feladatunk csak legyen már neve a gyereknek, úgyhogy ez nem volt szempont. Viszont megértem az álláspontodat, én tavasszal születtem, 3 hét van a névnapom és a szülinapom között, így elég hamar letudtak kiskoromban és várhattam a karácsonyt.
2019. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt szempont.

Amúgy kap ajándékot húsvétra, gyereknapra, karácsonyra, szülinapjára. Nyáron üdüléskor is kap valami kis szuvenírt.

Szerintem így azért eloszlik az egész éves ajándékozás.

2019. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

A nevek évekkel előbb meg voltak, de ha köz lett volna változtatunk.

Szülinap május legeleje, fő névnap augusztus vége, kis névnap január legeleje.

2019. jan. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!