Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztásnál szempont volt...

Névválasztásnál szempont volt nálatok, hogy messze essen a névnap a születésnaptól?

Figyelt kérdés

Április elejére vagyok kiírva és nagyon tetszik egy olyan név, aminek a névnapja április közepén van. Mennyire kitolás ez egy gyerekkel? Tudom, ez legyen a legnagyobb problémája... De ismerek egy kisfiút, karácsonykor született és Ádámnak hívják, ő egész kamaszkoráig emlegette, hogy mennyire rossz volt egyszerre mindent letudni aztán egy egész évet újra várakozni.


Egy szó mint száz: nektek mennyire volt ez szempont? Akinek kőzel van a két ünnep, nem volt rossz gyerekként?


Köszönöm a válaszokat!


2019. jan. 11. 16:38
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Nálunk se volt szempont, nem néztük a naptárat, 12 nap van a névnapja és szülinapja között, de külön tartjuk.
2019. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Nálunk ez nem volt szempont.(mondjuk én örültem, hogy végre találtunk egy nevet ami mind kettőnknek tetszik. Ezt 36.héten sikerült megtalálni)

Neten megneztük a jelentéset meg ezeket és ott volt több névnap is megjelölve ami nincs minden naptárban. Decemberbe született a fiunk a legtöbb naptárban októberre írják a névnapját de a neten láttuk, hogy van májusba is így májusba tartjuk neki.

Szóval így jól jött ki nekünk. De nem kapott volna más nevet akármennyire is közel lett volna a szülinapjához a névnapja.

2019. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

"mondjuk én örültem, hogy végre találtunk egy nevet ami mind kettőnknek tetszik. Ezt 36.héten sikerült megtalálni"


Úgy írod, mintha a 36. hét késő lenne. Mi egyiknél kórház felé az autóban, másiknál szülés után a kezünkbe fogtuk és akkor döntöttünk. :)

2019. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
50%
Mi még egyáltalán nem ajándékozzuk meg egymást névnapkor, még a gyerekeket sem. 25 főre tehető részemről a szűk család, anyagi csőd lenne, szülinap, névnap, karácsony, stb. Persze felköszöntjük egymást. Párom családjától is kértem hogy ne vegyenek névnapokra semmit, de ők ezt nem tartják tiszteletben. Erről nem vagyunk szar emberek.
2019. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!