Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztásnál szempont volt...

Névválasztásnál szempont volt nálatok, hogy messze essen a névnap a születésnaptól?

Figyelt kérdés

Április elejére vagyok kiírva és nagyon tetszik egy olyan név, aminek a névnapja április közepén van. Mennyire kitolás ez egy gyerekkel? Tudom, ez legyen a legnagyobb problémája... De ismerek egy kisfiút, karácsonykor született és Ádámnak hívják, ő egész kamaszkoráig emlegette, hogy mennyire rossz volt egyszerre mindent letudni aztán egy egész évet újra várakozni.


Egy szó mint száz: nektek mennyire volt ez szempont? Akinek kőzel van a két ünnep, nem volt rossz gyerekként?


Köszönöm a válaszokat!


2019. jan. 11. 16:38
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
52%

Próbáltam rá figyelni.

2 kedvenc lánynevünk volt. Az első lányomnak 3 héttel a szülinapja előtt lett volna a névnapja, megvétóztam. Gondoltuk majd a második. Őt meg végül 2 héttel túlhordtam, és így lett a két ünnep között kemény 5 és fél hét. Hát sokat nem nyertünk végül. :D

2019. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Nem volt szempont. Megszületett és 2 napos volt mikor rádöbbentem hogy aznap van a névnapja. :D de van másik napon is, majd azt tartjuk.
2019. jan. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
67%

Nem volt szempont. A nagyobb lányom név- és szülinapja között 5 nap van. Mi külön ünnepeljük, a család pedig egyszerre köszönti, de mindkét alkalomra.


Az én szülinapom dec.21-én van, soha nem okozott gondot. Nem éreztem semmi hátrányát.

2019. jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
35%
Nekunk a nev hamarabb megvolt, mint ahogy sikerult a lanyunk. Persze egy het van a nevnapja es a szulinapja kozott. Megneztuk, van e kosza nevnap meg, es van februarban. Nem minden naptarban szerepel, de van. Igy a nevnapot februarban, szulinapot julisban unnepeljuk. Csalad is gyors befogadta, kulonosen, hogy anyunak 4 nap van koztuk, 60 evesen is serelmezi...
2019. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
52%
Utolso vagyok, oviban szolunk napokkal elotte, hogy aznap ne koszontsek, mert tudjak, februaban tartjuk. 😂 4 eves, igy nem biztos, hogy meg megertene.
2019. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
51%
Nekem mindkét fiam december 28-an született... első kora baba, 2. Meg, mikor kiszamoltam, mikorra leszek kiírva...fogtam a fejem. Várhattunk volna egy hónapot még, ki gondolta, hogy elsőre összejön. Nevet nehezen talaltunk, úgyh a névnap nem volt szempont, de azok is télen vannak.
2019. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
49%
Számunkra az volt a fontos, hogy egy héten belül ne legyen együtt a névnapja és a szülinapja. Az teljesen más, ha április 8-ra vagy kiírva, és a névnapja április 21-én van. Szerintem ebből nincs probléma, és nem fogja utálni miatta.
2019. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Egyiknel sem jutott eszembe.
2019. jan. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
49%

nem volt szempont egyáltalán

fiamnak március végén van a névnapja és április végén született + ugye a húsvét

mindent megünneplünk külön 😊

hugica március végén születik elvileg és április vége felé van a névnapja + húsvét

nála is majd különkülön ünneplünk, nem vonjuk össze

2019. jan. 12. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
49%
Nekem névnapom nov. 13, szülinapom dec. 14, Szenteste ugye dec. 24... Sosem éreztem ezáltal semmilyen hátrányt.
2019. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!