Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki későn vállal gyereket,...

Aki későn vállal gyereket, tisztában van a következményekkel (nem a gyerek egészségére gondolok)?

Figyelt kérdés

22.5 éves voltam, mikor édesanyám elhunyt, és csak később jutott eszembe, hogy mivel 5 éves voltam, mikor elköltöztünk saját házba a nagyszülőktől, mi lett volna, ha az én szüleim is azt mondják, hogy majd vállalnak gyereket, ha lesz saját házuk? Akkor nem 22.5 éves lettem volna, mikor meghal, tehát mondhatni felnőtt, hanem 17.5 éves gimnazista.

Nem lehet tudni, ki hány évig fog élni, de ha ezt nem is nézzük, mert szélsőséges példa, biztos jó dolog 40-50 évesen szülni, hogy a gyerek érettségijére 60-70 évesen kelljen odatámolyogni bottal? Nem lenne jobb túllenni rajta fiatalon? Arról nem is beszélve, hogy így akár ki is eshet egy generáció, mert más kultúrákban 80 évesen valaki ükszülő, míg nálunk csak dédszülő lesz. Sokan hivatkoznak pénzügyekre, lakásügyre, de mondom, mi is kibírtuk évekig úgy, hogy nem költöztünk el a nagyszülőktől.


2019. ápr. 11. 12:39
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
73%

Figyelmen kívül hagyva a sok sületlenséget,amiket írtál megpróbálok a válaszra koncentrálni.

Apa már nem él. Anya igen. 36 vagyok. Szomorú,hogy már nincs velünk, de éljük az életünket.

Ha velem valami történne és a lányom aki most 12 biztos borzasztó szomorú lenne, de ott egy egész emberöltő,hogy boldog felnőtté váljon, ha családot akar legyen neki, ha nem másban keressen örömöt. Szerintem az elfogadasnak az a titka,hogy beszéljünk róla a gyerekkel. 15 éve olyan távolinak tűnt,hogy öregszem, és ha szerencsém van nem betegségben halok meg( mondjuk akkor pont lényegtelen hány évesen vállal az ember,ha egy jó kis nyirokrák viszi el 32 évesen), de mostmár nyugodtan kezelem a dolgot, lehet pont amiatt,hogy az egyik szülőmet eltemettem. Nem tervezek meghalni, de elkésve sem érzem magam. Most tervezzük a másodikat. Eddig nyűg lett volna.

2019. ápr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem igazad van. Én 28 évesen szültem, kicsit bánom, hogy nem 2-3 évvel korábban, mert már akkor is megvolt a munkaviszonyom a csedhez. Most 31 évesen szültem a második babát és jó lenne ha fiatalabb lennék és nem hajtana annyira az idő. 3 gyereket szeretnénk.
2019. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
73%
41 évesen szültem és nem tervezem, hogy bottal (vagy anélkül) tamolygok 😃 majd 60-70 évesen. És kérlek, ne aggódj értünk, szerintem a többségünk tisztában van a következményekkel - melyekkel szerinted csak a fiatalabbak vannak tisztában alapból. (???)
2019. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:
Egyébként aki nem akar gyereket, arra nyilván nem is vonatkozik a kérdés - nem is értem, mit keres itt. Nagyon eltévedt. Nekem sincs jogsim, nem megyek autós kérdésekhez okoskodni.
2019. ápr. 11. 15:08
 25/64 anonim ***** válasza:
72%
Valaki magyarázza már el, hogy egyeseknek miért ilyen kva fontos, hogy a másik mikor és hány gyereket szül. Nincsen neked saját puncid amiben matathatsz? 🤔
2019. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
75%

Ja, szóval nem elég, hogy más puncijában kotorászol és kijelented KÖTELEZŐ szülni mindenkinek, aki házas, most már azt is megszabod ki milyen témakört olvashat. Az igen. :D


Ezek a mondatok még megvannak??:


"van kolléganőm, aki már házas, mégsem jön a gyerek, pedig megtehetnék, minden adott. Rokonságban is van ilyen.


ha házas vagyok, akkor kötelező, igen. Ellenkező esetben elmehetnél apácának is. Nem muszáj házasságban élni. Csak ha már a házasok sem szaporodnak, akkor ki fog."


Épp itt ecsetelgeted, nyakig más méhében turkálva, hogy aki házas, az mégis miért nem szül, mert az amúgy kötelező. És még mi vagyunk eltévedve. :D Hát ez kész. Az egyetlen, aki itt el van tévedve, még hozzá NAGYON, az te vagy és nem mi. Süt az írásodból és fent idézett 2 mondatodból, h neked az csípi a kis szemecskédet, hogy van aki boldog házasságban él gyerek nélkül és h nem mindenki azért házasodik, mert kötelező jelleggel szülni akar. Te felőlem szüljél ahányat csak akarsz, ahány évesen csak akarod, de áruld már el mi a büdös franc közöd van neked ahhoz, hogy X meg Y és Z is házas, mégsem szül. Na és???

2019. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 A kérdező kommentje:

26: arra nem gondoltál, hogy esetleg tudom, hogy az illetők akarnak gyereket, csak mégsem vágnak bele? Egyébként a rokonságban már jön, vagy mégse, lehet, hogy abortusz volt, sajnos ez ügyben nem vagyok informált, mert nem személyesen tőlük tudom, csak hallomásból, szóval képzeld, igen, amikor példákat mondtam, akkor nem olyan párokat mondtam, akik egyáltalán nem szeretnének. Nyilván aki nem szeretne, arra a kérdés nem vonatkozik. Ugyanígy arra sem, aki meddő. Sőt, még a szinglikre sem vonatkozik! Szóval ki is van eltévedve... csak tudod, nem szerettem volna kisregényt írni az ismerősi körömről, hogy ki milyen magyarázattal nem vállal, általánosságban kérdeztem.

Nem matatok sehol, csak kérdeztem.

2019. ápr. 11. 15:29
 28/64 anonim ***** válasza:
79%

Te magad mondod, h nem tudod biztosra, mert eleve nem is tőlük tudod az infót, ennek ellenére okoskodsz és vájkálsz más magánéletében. Állításod szerint akarnak gyereket, de még se jön. Na és érdekelne honnan tudod, hogy egyrészt biztos akarnak, másrészt h nem-e próbálkoznak, csak épp nem sikerül, mert valamelyikükkel valami probléma van? Gyakorlatilag nem tudsz semmit, mégis itt vered magad, hogy hát de nekik minden adott, mégsem szülnek. A kérdés továbbra is az: mi a franc közöd van hozzá?? Erre válaszolj már. Neked nem hót mindegy? Mindenki akkor szül, ha jónak látja.

Nem mellesleg azt írtad kötelező minden házaspárnak szülnie, szóval DE, igen is érintve vannak ezáltal azok is, akik házasok és nem akarnak gyereket!! Mert te felhatalmazva érzed magad, hogy kérdőre vond a gyermeket nem akaró házaspárokat, h ők ugyan minek házasodtak össze és h amúgy nekik kötelező lenne gyereket vállalni.

Továbbra is te vagy eltévedve. Nézz kicsit magadba!

2019. ápr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
75%
"Érdekes" a gondolatmeneted... Viszont,ha így megmondod,hogy kinek,mikor és hogyan kellene gyereket vállalni, és milyen kapcsolatban gondolok itt a házasság intézményére, akkor velem mi a helyzet? 23 éves vagyok párom 42 van egy pár hetes kislányunk és nem vagyunk házasok és vagy leszünk előbb utóbb vagy nem,de az életünket együtt képzeljük el és jó a kapcsolatunk. Szóval nekünk jó ötlet volt gyereket vállalni vagy sem? :D Amúgy meg senkinek semmi köze a másik életéhez. Nem kötelező szülni sem házasságban sem párkapcsolatban senkinek,ha nem akar gyereket. Az meg, hogy ki mikor hány évesen vállal gyereket szintén magánügy. Akik pedig akarnak,de nem jön nem fogják az orrodra kötni,mert ez is,mint a többi teljesen magánügy.
2019. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
88%
10 éve vagyok együtt a férjemmel, ebből 4 éve vagyunk házasok. Igen, mindig szerettünk volna gyereket, de nem a semmire. Én nem szerettem volna senki nyakára szülni, sem a baba miatt sem magam miatt, sem a férjem miatt. Szeretném úgy nevelni a gyerekemet ahogy én akarom, mindenféle korlát és kiszolgáltatottság nélkül. Erre a szintre most jutottunk el, így csak most várjuk az első babánkat. Ez így volt eltervezve és nem bántam meg semmit.
2019. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!