Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki későn vállal gyereket,...

Aki későn vállal gyereket, tisztában van a következményekkel (nem a gyerek egészségére gondolok)?

Figyelt kérdés

22.5 éves voltam, mikor édesanyám elhunyt, és csak később jutott eszembe, hogy mivel 5 éves voltam, mikor elköltöztünk saját házba a nagyszülőktől, mi lett volna, ha az én szüleim is azt mondják, hogy majd vállalnak gyereket, ha lesz saját házuk? Akkor nem 22.5 éves lettem volna, mikor meghal, tehát mondhatni felnőtt, hanem 17.5 éves gimnazista.

Nem lehet tudni, ki hány évig fog élni, de ha ezt nem is nézzük, mert szélsőséges példa, biztos jó dolog 40-50 évesen szülni, hogy a gyerek érettségijére 60-70 évesen kelljen odatámolyogni bottal? Nem lenne jobb túllenni rajta fiatalon? Arról nem is beszélve, hogy így akár ki is eshet egy generáció, mert más kultúrákban 80 évesen valaki ükszülő, míg nálunk csak dédszülő lesz. Sokan hivatkoznak pénzügyekre, lakásügyre, de mondom, mi is kibírtuk évekig úgy, hogy nem költöztünk el a nagyszülőktől.


2019. ápr. 11. 12:39
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:
#8, 10: ha már így rákérdeztél... ha házas vagyok, akkor kötelező, igen. Ellenkező esetben elmehetnél apácának is. Nem muszáj házasságban élni. Csak ha már a házasok sem szaporodnak, akkor ki fog.
2019. ápr. 11. 13:27
 12/64 anonim ***** válasza:
84%

Huh akkor megyek elválok, mivel nem akarok gyereket és a párom sem. De akkor a meddőket is lőjük a dunába, nem?

Neked van egyáltalán párod? És hányat szültél kedves kérdező? SZJA mentesség megvan már?

2019. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
76%

"ha házas vagyok, akkor kötelező, igen"

😂😂😂😂😂

Mesélj még!

Volt polgári és egyházi esküvőnk is, de tuti nem írtunk alá ilyet. Tudod te, hogy mit jelent az a szó, hogy kötelező?

🤣🤣🤣

2019. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
88%

Ekkora marhaságot. Mi az,hogy kötelező? Már miért is lenne az?

Ezt hol álmodtad?

Jah ,hogy csak az agyadban képzelted el.

Nekem van gyerekem ,de ez túlzás. Semmi közöd hozzá

2019. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
81%

"van kolléganőm, aki már házas, mégsem jön a gyerek ... Rokonságban is van ilyen"


" ha már így rákérdeztél... ha házas vagyok, akkor kötelező, igen. Ellenkező esetben elmehetnél apácának is. Nem muszáj házasságban élni. Csak ha már a házasok sem szaporodnak, akkor ki fog."


Te biztos nem vagy 100%-as. Mi az, hogy kötelező?! Te kinek hiszed magad, h megmond mi kötelező és mi nem és kinek mit kell csinálnia az életében?

Képzeld csak én 29 vagyok, férjem 34, 6 éve vagyunk együtt, ebből 4 éve házasok vagyunk és nincs gyerekünk, sőt mondok jobbat: nem is lesz!! Mert nem akarunk. Ez ennyire hihetetlen? Szerinted mindenkinek álmai netovábbja gyereket szülni és mindenki azért házasodik, h szülhessen? Kezeltesd magad és ne pofázz bele más magánügyeibe. De, hogy a magad fajtáknak nem kéne 1-et se pottyantani, az fix!

2019. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:
#15: nekem hihetetlenül hangzik, igen. De akkor mások vagyunk.
2019. ápr. 11. 13:51
 17/64 anonim ***** válasza:
79%

Mi az, hogy kötelező? :DDD Hát rég nevettem ilyen jót. Tudod te egyáltalán mit jelent a kötelező szó? Mert ha tudnád, nem beszélnél ekkora eget rengetően nagy baromságokat. És, hogy nem muszáj házasságban élni?! Nem mondod? Szerinted csak és kizárólag azért házasodnak az emberek, mert gyereket akarnak? Lehet házasság nélkül gyereket vállalni és házasodni gyerekvállalás nélkül is! Hihetetlen, mi?

Mi azért házasodtunk össze, mert szeretjük és támogatjuk egymást, együtt akarjuk leélni az életünket és számunkra fontos volt a házasság. De nem, nincsen gyerek és nem is lesz. 10 éve vagyunk együtt, 7 éve pedig házasok vagyunk. Na most mi lesz?? Inkább vonuljak be apácának, mert valaki vagy házasodik és szigorúan e mellé szül is v zárdába vonul? :D Szép kis felfogásod van.

Gondolom a meddők meg dögöljenek meg, ne házasodjanak és ne is merjenek ilyesmiről álmodozni, boldogok se legyenek, mert mi az h nem tudnak gyereket pottyantani? Szánalmas vagy. Remélem neked van már legalább 4 kölköd.

2019. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
69%
#16 nekem meg az a hihetetlen, hogy valaki képtelen felfogni, hogy nem egy gyerek jelenti az élete és házassága célját és értelmét, mindezen által nem is akar vállalni egyet se...
2019. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
79%
Te vagy az Viktor? 😀
2019. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
63%

Kíváncsi lennék, hogy jön valaki ahhoz, hogy megmondja a másiknak, mikor ideális szülnie.


Feltételezem, azzal nagyjából egyetértünk, hogy az ideális az lenne, ha


1. fiatalon vállalnának gyereket az emberek

2. ekkor már érzelmileg, értelmileg is készen állnak rá

3. a kapcsolatuk stabil

4. rendelkeznek önálló, magas jövedelemmel, amiből legalább a lakáshitelt állni tudják

5. ekkorra már buliztak annyit és a párjukkal töltöttek annyi időt kettesben, hogy a kapcsolatuk ki fogja bírni a kisgyerekes évek viszonylagos szűkebb lehetőségeit

6. már bedolgozták magukat úgy a munkahelyükön, hogy tárt karokkal várják őket vissza 2-3 gyerek (6-8 év) után is


Azért ha ez az ideális, akkor könnyne belátható, hogy igen-igen szűk réteg tud ilyen ideális körülmények között gyereket vállalni. Onnan meg már lehet osztani-szorozni, hogy kinek mi a nagyobb rizikó: albérletbe vagy nagyszülők nyakár szülni fiatalon, vagy úgy, hogy pár év múlva jönnek rá, hogy még nem is éltek igazán, vagy néhány évvel később, de már stabil anyagi helyzetben, érzelmileg is éretten az elköteleződésre, és már lenyugodva....

2019. ápr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!