Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki későn vállal gyereket,...

Aki későn vállal gyereket, tisztában van a következményekkel (nem a gyerek egészségére gondolok)?

Figyelt kérdés

22.5 éves voltam, mikor édesanyám elhunyt, és csak később jutott eszembe, hogy mivel 5 éves voltam, mikor elköltöztünk saját házba a nagyszülőktől, mi lett volna, ha az én szüleim is azt mondják, hogy majd vállalnak gyereket, ha lesz saját házuk? Akkor nem 22.5 éves lettem volna, mikor meghal, tehát mondhatni felnőtt, hanem 17.5 éves gimnazista.

Nem lehet tudni, ki hány évig fog élni, de ha ezt nem is nézzük, mert szélsőséges példa, biztos jó dolog 40-50 évesen szülni, hogy a gyerek érettségijére 60-70 évesen kelljen odatámolyogni bottal? Nem lenne jobb túllenni rajta fiatalon? Arról nem is beszélve, hogy így akár ki is eshet egy generáció, mert más kultúrákban 80 évesen valaki ükszülő, míg nálunk csak dédszülő lesz. Sokan hivatkoznak pénzügyekre, lakásügyre, de mondom, mi is kibírtuk évekig úgy, hogy nem költöztünk el a nagyszülőktől.


2019. ápr. 11. 12:39
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 A kérdező kommentje:

#28: akkor nekifutok még egyszer, családi történet, 5600. rész... nem akarsz előfizetni? Írok neked egy egész dél-amerikai sorozat forgatókönyvére való sztorigyűjteményt... szóval rokonomék házasok X éve, és már jött a gyerek. Elvileg most elvetették, mert nem lenne egészséges. Ennyit tudok, de ez sem pontos, mert azóta nem találkoztam velük, de jövő héten lehet, hogy fogok. Csak képzeld már el, nem olyan könnyű erre rákérdezni!


Az, hogy minden házasságban legyen gyerek, csak egy külön kérdésre adott válasz volt, amivel a kérdező mondhatni off-olt, mert a fő kérdésem fent zöld alapon nem erre irányult. Ha a kérdező azt kérdezte volna meg tőlem, hogy hányas zoknit hordok, akkor arra is válaszoltam volna, és annak sem lett volna köze ehhez a témához!

Eleve úgy kezdődik a kérdés, hogy "Aki későn vállal gyereket", magyarul ebben benne van, hogy vállal, és azok nincsenek benne, akik nem vállalnak.

2019. ápr. 11. 16:33
 32/64 A kérdező kommentje:
22-es válaszolónak sikerült értelmeznie a kérdésem, és normálisan válaszolt. Így kellene. Köszönöm!
2019. ápr. 11. 16:34
 33/64 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudsz normálisan fogalmazni és mg ki is kéred magadnak.

Először annyit írtál van olyan rokonod, akiknek minden adott mégsem jön a gyerek.

Aztán azt írod, hogy rokonéknál jön a gyerek vagy mégsem, mert lehet abortusza volt. Most meg azt írod, hogy rokonnak abortusza volt, mert elvileg valami rendellenség merült fel.

Na akkor most találd már ki, hogy mi van.


"Csak képzeld már el, nem olyan könnyű erre rákérdezni!"


Képzeld már el, erre NEM IS ILLIK rákérdezni!! Mert ordas nagy b*unkóság. Ha maguktól elmondják jó, ha nem, akkor neked aztán végképp semmi közöd hozzá. Ez az ő magánügyük. Tehát látod, mégis csak próbálkoztak a gyerekkel, csak beteg lett volna. Akkor most mit vergődsz.

Ugyanígy kiemelted, hogy neked a kolléganőd is házas és mindenük megvan (bár érdekelne ezt honnan tudod ennyire biztosra) és még sem jön a gyerek. Millió oka lehet, mivel nem látsz bele az életükbe, marha óvatosan a "pedig minden adott" szlogennel, mert marhára nem biztos, h valóban minden adott!


De hogy te is megnyugodj: tudod, van aki FELELŐSEN vállal gyereket és nem a szülei nyakára szül, mint speciel a te anyudék! Nem mellesleg nem mindenkinek adatik meg, hogy ha a szülei bele is mennek és ez nekik is megfelel, hogy odaszüljön, mert lehet a szülők is éppenséggel egy panelban laknak és babromira nem fér el ott még anyuka, apuka és 1 vagy több gyerek. Ezt tényleg nem érted? Mi az, h ezen jobb előbb túllenni? Nem mindenki úgy fogja ám fel, h a gyerekvállalás egy muszáj dolog, amin jobb minél előbb túllenni. Igen is van, aki normálisan és felelősen gondolkozik és előbb megteremti az ideális körülményeket, csak azután tol ki magából gyereket. Ez lenne az alap és nem az, h biztassuk a népet, h szüljenek a szüleik nyakára. Te pedig egyáltalán nem tudhatod, hogy anyud és apud kapcsolata pl mennyire sínylette meg azt, h a nagyszüleidhez szültek téged.

"Kibírtuk"... Hát baromi biztató valóban. Ha ennél megadhat az ember a gyerekének jobb körülményt is, aminek nem az a célja, h valahogy kibírják, akkor miért ne tehetnék? Azt hiszed csak huszon egynéhány évesen és 40-50 évesen lehet szülni?

Igen is hadd döntse már el mindenki maga, mikor jött el az ideje a gyerekvállalásnak!

2019. ápr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
Egyébként többen is adtak normális választ, ami a kifejezetten a zöld alapon írtakra reflektál, de mily meglepő te egyetlen egy hsz-t istenítesz, ami veled ért egyet..... :D Kicsit sem szánalmas.
2019. ápr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindenki akár más nyakára szülni. Ha anyósèkhoz vagy a szüleimhez kellett volna költöznöm ahhoz, hogy gyerekem legyen, akkor inkább lemondok a gyerekvállalásról...Pedig nincs bajom velük,de nem tartom egészségesnek. Mellesleg amúgy sem lett volna megoldható, mivel az én szüleimnèl nincs hely, anyósomèk pedig hiába laknak hatalmas házban ha a környéken nincs munkahely... A semmire pedig nem szülök...Kell egy viszonylag biztos munkahely, nèmi megtakarítás, saját lakás . Sorry, hogy nem jött össze mindez 25 évesen. Ès akkor azokról nem is beszéltünk, akik meg eleve 30 eves koruk után találják meg azt, akivel egyáltalán érdemes gyereket vállalni..
2019. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
Egyébként én nem kibírni, meg átvèszelni szeretnèm az életem, köszi...
2019. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
47%

Mi úgy gondoltuk.Nem tudni meddig élünk,megtaláltuk egymást 19,21(én)évesen,tudtuk h szeretnénk családot,és úgy alakítottuk a körülményeket.24,26 évesen lett az első gyermekünk(2 és fél év kellett,hogy sikerüljön),összesen 3 van mostmár.Nyilván bármi lehet velünk is fiatalon is,de amíg élünk és egészségesek vagyunk,gondoskodunk a gyerekeinkről.Sok feltételt meg kell teremteni,így azt is megértem,ha van akinek ez később megy,nem találja a párját,nem jön össze az anyagi helyzet,sem a lelki része.Annak ne is legyen,aki nem szeretne,mert annak a gyermek issza meg a levét,a kényszerszülő boldogtalanságán kívül.Szóval ehhez senkinek semmi köze.Nekem sem esne jól,ha valaki azt kérdezné,miért vállaltál ennyi gyereket,minek az neked,minek fiatalon gyerek...

Azért ez a kérdés bennem is felmerült,hogy a terhesség kategóriában mit keres az,aki nem egyáltalán akar gyereket?Ezek szerint mégis foglalkoztja a kérdés.....

2019. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
85%

Szerinted hogyan lehetnék vele "tisztában"? Senki nem lát a jövőbe, akárhány évesen is szülök nem tudhatom, hogy vele leszek-e még felnőtt korában is vagy meghalok míg gyerek. Engem pl 40 évesen szült édesanyám, aki még köszöni jól van, míg más ismerőseimet kamaszként hagyta ott valamelyik szülő, betegség, baleset miatt.Erről ennyit.

Amúgy mindenki eldöntheti magának, számára mi a fonotsabb. Szül pár évvel később, de a gyerek nem szenved hiányt semmiben, vagy szül nagyon korán, és legalább elmondhatja majd magáról hogy a kamasz lányát a tesójának nézik. Na bummm. Kinek mi, ugye?

Azt meg külöönösen rühellem, mikor "bölcs" emberek a maguk példájával jönnek. MIből gondolod te hogy más is képes úgy alakítani az életét mint a te családod? Akarja-e egyáltalán, megteheti-e?

Jobb lenne mindenki a saját dolgával törődne, mert nem a te dolgod azon "aggódni" hogy minek mi lesz a következménye.

Az meg különösen dühítő már, hogy így 2019-ben boldog boldogtalan jogot formál arra hogy vad idegen nőket vegzáljon gyerekvállalás témakörben, meg mondja nekik mi a kötelező, és mit mikor kéne tenniük. Magánügy.

2019. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki nyugodjon le! Csak Budaházy Edda randalírozik megint a gyk-n.
2019. ápr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdésem nem csak nőkhez szól. Férfiak is válaszolhatnak. Gyermekvállalásban benne van, hogy két ember kell hozzá.
2019. ápr. 11. 18:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!