Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki későn vállal gyereket,...

Aki későn vállal gyereket, tisztában van a következményekkel (nem a gyerek egészségére gondolok)?

Figyelt kérdés

22.5 éves voltam, mikor édesanyám elhunyt, és csak később jutott eszembe, hogy mivel 5 éves voltam, mikor elköltöztünk saját házba a nagyszülőktől, mi lett volna, ha az én szüleim is azt mondják, hogy majd vállalnak gyereket, ha lesz saját házuk? Akkor nem 22.5 éves lettem volna, mikor meghal, tehát mondhatni felnőtt, hanem 17.5 éves gimnazista.

Nem lehet tudni, ki hány évig fog élni, de ha ezt nem is nézzük, mert szélsőséges példa, biztos jó dolog 40-50 évesen szülni, hogy a gyerek érettségijére 60-70 évesen kelljen odatámolyogni bottal? Nem lenne jobb túllenni rajta fiatalon? Arról nem is beszélve, hogy így akár ki is eshet egy generáció, mert más kultúrákban 80 évesen valaki ükszülő, míg nálunk csak dédszülő lesz. Sokan hivatkoznak pénzügyekre, lakásügyre, de mondom, mi is kibírtuk évekig úgy, hogy nem költöztünk el a nagyszülőktől.


2019. ápr. 11. 12:39
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 A kérdező kommentje:

#33: na látod, ha nem illik rákérdezni, akkor hogy várod el, hogy pontos képet adjak, mi történt a rokonaimmal? Viszont maga a tény, hogy már van/volt valami, jelzi, hogy gondolkodnak gyermekvállaláson, nem szeretnék az életüket anélkül leélni. Csak nem fogom itt kiteregetni a brazil szappanoperánk minden részét, mert nem fizettél elő rá a Kábel Pluszon. Ezért lenne jó, ha csak elhitted volna már az első körben, amikor azt írtam, hogy ismerek párokat, akkor ebből tudhattad volna, hogy igen, ők akarnak gyereket, és tudom is, hogy miért, csak nem fogom leírni.

A kolléganőmet tényleg nem ismerem. Ott inkább csak az zavar, hogy az illető nem az én feleségem, és hogy aki ilyen szép, az miért nem örökíti tovább a génjeit. :D De ez csak vicc.

2019. ápr. 11. 18:54
 42/64 A kérdező kommentje:

Az Eurostat adatai szerint saját tulajdonú otthonok aránya %-ban:


Románia: 96%

Litvánia: 90,3%

Horvátország: 90,1%

Szlovákia: 89,5%

Magyaroszág: 86,3%

Németország: 51,7%

Ausztria: 55%

Franciaország: 64,9%

Svédország: 65,2%


Érdekes módon a fejlett, haladó, gazdag nyugati (és északi) országokban "kibírják" (ha már nem szeretitek ezt a szót, használom megint :D :D :D ), hogy nem saját házban élnek az emberek... talán úgy is lehet?

2019. ápr. 12. 11:58
 43/64 anonim ***** válasza:
33%

" na látod, ha nem illik rákérdezni, akkor hogy várod el, hogy pontos képet adjak, mi történt a rokonaimmal?"


Mondd csak, te szándékosan játszod az értetlent vagy valaki fogja közben a kezed? Folyamatosan magaddal kerülsz ellentmondásokba. :D

Előadod itt, hogy a rokonodéknál sem jön a gyerek, pedig megtehetnék, majd nagy kínok árán kilyukadunk ott, hogy amúgy jött csak lehet abortusz lett belőle, aztán a végén az a sztori, hogy amúgy jött volna a gyerek, de valóban elvetették, mert beteg lett volna.

Nem azt vártam el, h pontos képet adj a rokonodék helyzetéről, csak mikor már 3x írsz, 3 félét, kicsit megtoldva mindig az előzőt, akkor már kissé értetlenül állok a helyzet előtt. Eleve te hoztad fel a rokonodékat, kijelentve, hogy ők amúgy megtehetnék és hát micsoda dolog, hogy még sincs. Eleve miért kell őket idekeverni?? Neked mi közöd ahhoz, hogy nekik miért nincs? Ez az, amit első perctől nem értek, ahogy sokan mások sem.


"Ott inkább csak az zavar, hogy az illető nem az én feleségem"


Aha, szóval meg is jött. Te akkor ezek szerint férfi vagy. Hát ez csodálatos. :D Ha ezt tudom az elejétől... Te, aki a büdös életben nem leszel képes kihordani egy gyereket, soha nem fogod tudni mivel is jár egy terhesség, aki soha büdös életben nem fogja megtudni, milyen fájdalommal jár egy szülés, pont az beszél??? Könnyen beszélnek a pasik, hisz nekik csak meg kell csinálni, ennyi. A terhesség, a szülés, az évekig való otthon maradás, az éjszakázások, mind-mind a nőre hárulnak. Mert gondolom nem maradnál otthon te a feleséged helyett 3 évig a gyerekkel és gondolom, ha éjszaka sír a gyerek, akkor asszonykának kell felkelni, mert hát te mész másnap dolgozni. De persze mire hazaérsz legyen megfőzve, kitakarítva, kimosva is. Baráti társaságban 10 párból 9-nél a fent vázolt szitu áll fenn. És akkor csodálkoznak, hogy miért nem akar egy nő már a huszas évei elején szülni... Talán mert még szeretne élni, hisz a gyerek után búcsút inthet a korábbi életének. Se a kolléganődnél, se a rokonodéknál nem tudod pontosan mi áll annak a hátterében, hogy még nincs gyerek, mert te csak addig látsz, h SZERINTED minden adott, meg hát amúgy is kötelező egy házasságban a gyerek...

2019. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:

"ha nem illik rákérdezni, akkor hogy várod el, hogy pontos képet adjak, mi történt a rokonaimmal?"


Ha nem is ismered a pontos sztorit, mivel hogy te magad mondtad, hogy nem tudod mi a helyzet valójában (először azt mondod minden adott, majd azt h jött a gyerek csak lehet abra ment a rokonod, utána már biztosra állítottad, h abortuszra ment) és csak hallomásból tudsz ezt-azt, akkor mit lovagolsz azon, hogy nekik még nincs gyerekük? Gőzöd nincs arról, hogy miért nincsen, de azért büszkén állítod, hogy nekik aztán minden adott. Honnan tudhatnád ezt úgy mégis? Talán belelátsz az életükbe? Ha beteg lett volna a baba, akkor arra is megvan sajnos az esély, hogy valamelyikükkel probléma van. Tehát máris nem adott minden egy gyermekhez. Tovább kéne látni az orrodnál és nem más magánéletében kellene vájkálnod. Talán neked nincs sajátod, azért foglalkozol a rokon meg a kolléganő puncijával?! Kolléganődnek az életébe, párkapcsolatába, helyzetébe még annyira se látsz bele, mint amennyire esetleg a rokonodnál, mégis hőbörögsz itt, hogy bezzeg nekik sincs, pedig igazán lehetne..


Nem is értem a logikádat. Nagyjából 1 db infoval akarsz okoskodni és az annyi, hogy állítólag mindketten akarnak gyereket. Ennyit tudsz. Amúgy mit takar az a "minden adott" egy gyerekhez?? Most már valóban érdekelne. Vagy talán szerinted olyan nem létezik, hogy valaki akar gyereket, minden adott is, de majd csak KÉSŐBB? És igen, ez lehet h 30, de az is lehet h 35 éves korában jön el. Na és? Tényleg nem értem miért fáj ez neked ennyire.


És az, hogy szerinted teljesen ideális szülők nyakára szülni és "kibírni" valahogy, míg jobb nem lesz, az meg csak a te szintedet mutatja.. Normális ember nem szül addig, amíg nincs ahova és nincs amiből, és pláne nem az a fő célja, hogy valahogy kibírja az a szerencsétlen gyerek az életet! Azontúl, h nem is egészséges szülők nyakára odaszülni, azontúl végtelenül pofátlan dolog is.

Az albérletek pedig manapság baromi durva árban mennek az és már a 25-35 nm2-ek (ahol aztán nem fér el gyerek) is nevetséges árban mozognak. Két fiatal felnőtt, akik dolgoznak és keresnek átlag pl nettó 200-et, bérelnek 100 ezerért egy 30 nm2-es albit, szerinted azoknak van pénzük gyereket vállalni? Albérlet havi 100+rezsi, legyen 130. Marad 270 és akkor még nem ettek, nem szórakoztak, nem tankoltak stb stb. Kajára úgy elmegy 60 ezer is, mint a sicc. Ha van autó, alaphangon havi 5, de inkább 10 ezer a tankolás. És továbbra sem mentek el se egy moziba, e egy színházba, se egy buliba, ja és egy vasat nem tettek ebből még félre. Ez neked ideális körülmény egy gyerekhez?! Mert, h nagyon sok huszonéves él így. Horror albérletárak, nem túl magas fizetés. Arról ne is beszéljünk, h nagyon sok albérletben meg alapból kizáró ok a gyerek! Van olyan ismerősöm, akiket kiraktak az albiból, mert kiderült, hogy a nő terhes lett.

Kicsit gondolkozz már és mérlegelj, mielőtt észt osztanál!

2019. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
Amúgy várjuk a választ, hogy neked hány gyereket sikerült eddig összehozni? Sejtem, hogy még nőt se láttál pucéran
2019. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
100%

Én meg még mindig arra vagyok kíváncsi, hogy neked mi a büdös franc közöd van ahhoz, hogy ki mikor vállal gyereket, és hova? Hogy jösz te ahhoz, hogy számonkérj valakit, hogy bérelt, vagy saját tulajdonú ingatlanban él? Kit érdekel, hogy más országogkban miben élnek?

Te az a tipikus ember lehetesz, akinek a saját élete egy kalap kakil ezért mániákusan foglalkozik a máséval.

A rosszhír neked az, ha én azt mondom, csak saját kacsalábon forgó palotába vagyok hajlandó szülni, akkor oda szülök, és neked az ég világon semmi beleszólásod nincs. Na ehhez mit szólsz?

2019. ápr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 A kérdező kommentje:
#45: és ez nem is számít, mert úgy kezdtem a kérdést, hogy aki későn vállal gyereket. Úgy meg nehéz vállalni, ha valakinek párja sincs. De arra ez nem is vonatkozik.
2019. ápr. 12. 13:23
 48/64 anonim ***** válasza:
De számít, hogy egy szűz kisfiú osztja itt az észt, vagy olyan akinek van 10 gyereke... de te az első vagy ugye. Írnám, hogy anyámasszonykatonája, de az sem vagy.
2019. ápr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 A kérdező kommentje:
#46: semmi közöm hozzá, országomért aggódó ember vagyok, látom, hogy ki fogunk halni a francba, mert nem szaporodunk. Nyilván nincs beleszólásom. De akkor ilyen erővel ne kérdezzünk soha senkitől semmit, pl. miért szemetelnek az emberek... hát mi közünk hozzá? Semmi! Hadd szemeteljen, ez legyen az utcaseprő baja. Jó az úgy, ahogy van, nincs beleszólásom. Nagyjából ez a logikád. Csakhogy ez egy kérdésekkel foglalkozó oldal, nem a hallgató oldal. Ha lesz majd hallgató oldal, akkor majd oda is elmegyek, és ott nem fogok kérdést feltenni.
2019. ápr. 12. 13:33
 50/64 A kérdező kommentje:
#48: mégis egy személyes példával kezdtem, csak hogy tudjátok, miről van szó, aztán ez sem volt elég... nem muszáj abból a szemszögből megközelíteni, hogy te hányat szültél, hanem ahogy nagyon sokan írták, azzal kezdték az elején, hogy ők hányan testvérek, hány évesek a szüleik, ilyesmi. Kár ennyire nekem támadni, itt te vagy a frusztrált és személyeskedő, hogy már itt járunk, hogy én szűz kisfiú vagyok. Amúgy inkább lennék szűz, mint hogy 20 év alatt 20 nővel háljak.
2019. ápr. 12. 13:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!