Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hüvelyi szülés tényleg...

A hüvelyi szülés tényleg rettenetesen fájdalmas?

Figyelt kérdés
Szeptemberben fogok először szülni, mire számítsak? Nektek milyen volt? Én a legrosszabbakra gondolok. (Fájdalom szempontjából)

2019. ápr. 22. 20:24
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
9%
nem kértem hogy beszélgess velem te agyatlan:D
2019. ápr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
31%
5ös válaszoló te mi a szent sz@rrol beszélsz? Milyen homokzsák meg miaz, hogy bele nyúlnak, hogy mennyire húzódott össze a méhed? Komolyan kerdem Te normális vagy, hogy ilyeneket írsz vagy esetleg téged egy garázsban császároztak egy eldugott kis faluban ahol ez a szokás??? Ne írj már marhaságokat! Erdekes módon engem is csaszároztak es semmi ilyen nem történt velem se az ismerősi köreimbe akik császárral szülték meg a gyerekeiket. 1 hetig fájt a csaszar helye és az is kb csak akkor amikor felkellett állnom az agyból, vagy köhögtem, trüsszentettem! És bizony elötte 18 órát vajjúdtam és ahhoz a fájdalomhoz képest a császár nekem semmi nem volt...
2019. ápr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
A vajúdás nekem rettenetesen fájt. A kitolási rész az nem volt annyira rossz.
2019. ápr. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó! Homokzsákot sok helyen raknak a hasra császár. Ez egy pici zsák csak és nekem még csak kellemetlen se volt, hogy ott van. Ezzel kár riogatni bárkit. A belenyúlnak a hasadba meg annyi volt, hogy óvatosan megnézte vagy a szülésznő vagy az orvosom, hogy a méh húzódik-e össze, de ez annyiból áll, hogy kívülről megtapogatja a hasat, hogy hol érzi a méh fundusat. Ha nem egy barbár csinálja, akkor ez se fáj. Nem értem, hogy miért riogat az ötös.

Nekem volt mindkét fajta szülésem. Hüvelyi közben fájt, császár utána. Őszintén mondom, hogy nem tudnék dönteni. Nekem gyors volt a hüvelyi szülésem, de nagyon intenzív, fájdalmas, de cserébe pikk-pakk felépültem. A császárom gyönyörű emlék, teljesen fájdalommentes, de a felépülés horror volt, a felkelés napokig gyötrelmes es hetekig fájdalmas. De ebben szerepet játszott valószínűleg, hogy 6 kg gyereket szültem, így extrém terhelésnek volt kitéve a méh, hasüreg de még a rekeszizmom is. Nekem pl a légszomj volt szörnyű, mert az egyik baba annyira a rekeszizom alá fúrta be magát, hogy teljesen elrenyhült és hetek kellettek, míg kellően "visszaerősödött", de ez hüvelyi szülés mellett is így lett volna.

2019. ápr. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
54%

Na mondom...

Akinem nem fajdalmas rossz volt a szulese azt egybol lehuzzak.


Amugy csak megnyugtataskent h soha elore nem tudhatod h neked milyen lesz. De az tuti h ha rastresszelsz akkor szar lesz. Leven ezen fogsz parazni rugozni es mat elore rogzited magadban h a vajudas szar fajdalmas rossz...


A baratnom 10 perc alatt szuletett meg. Az anyja fuggonyt mosott mikir atszaladt h elfolyt a magzatviz hivjanak mentot. Mire kiert a baba a kezeben volt. A kovetkezo gyerek hasonloan szuletet rutin ctg viszgalat majd a doki mondta neki h irany a szuloszoba de a folyoson kibujt a gyerek.

2019. ápr. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
38%
21. Ha nen tünt volna fel senki nem beszélget veled, mert agyatlanságokat írsz olyan témáról amihez közöd sincs, meg nagy mellénnyel lepisszeged a nöket. Erre mondtam, hogy takarodj mát. Nincs jobb dolgod, mint szülési fájdalmas topikban vergődni, te nem normális?
2019. ápr. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

tedd már forró víz alá a kezed, kíváncsi vagyok meddig bírod alatta tartani:D miközben a szülést kilehet bírni. a két fájdalomnak köze sincs egymáshoz.

az meg legyen az én dolgom ha nem beszélgetnek velem.

2019. ápr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
66%

Te ostoba!!!

Összehasonlítani csak olyan dolgokat lehet, amiben volt részünk. Honnan a frászból tudod te milyen érzés szülni?? Honnan? Sehonnan.

Te egy nagyon primitív ember vagy, ha ennyit nem vagy képes felfogni.

Amúgy azt is ki lehet bírni ha forró víz alá teszed a kezed, max ordítasz, amúgy meg reflexből elkapod a kezed. Csak tudod ha jön a baba ki, akkor nincs visszaút, nincs mit elrántani. Akkor most mit is akartál kérdezni, zsenike?

Takarodjál már az ovis kategóriába ha van olyan, értelmileg max oda való vagy.

Vagy nyiss egy topikot a tökönrúgásról, elhiheted hogy nem megyünk oda.

2019. ápr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 emmavonal ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


A szülést többen fájdalmasnak éljük meg, igen. De talán az mégis bíztató lehet, hogy a fájdalom nem értelmetlen, mert egy gyermeket hoz magával.


Érdemes lehet megismerkedned a választott/számotokra elérhető kórház protokolljával, ha kórházi szülést terveztek. Vannak online, Facebook-os segítő csoportok is, ahol szülésznők, dúlák, más szakértők válaszolnak a kérdéseidre. Pl. A Természetes? Szülés! Kérdezz-felelek csoport. És könyvekből is tájékozódhatsz, több is van, ami segíthet a felkészülésben. Pl Nandu Vajúdástámogatás mindenkinek című könyve, ami apának is sokat segíthet, ha úgy gondoljátok, hogy ő lesz bent veled. Ina May Gaskin Útmutató a szüléshez és Útmutató a szoptatáshoz című könyveiből is erőt meríthetsz.


Ölellek,

Rózsa

EMMA Vonal

2019. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
csak nem megjött hogy ennyire sír a szád?:D
2019. ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!