Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig maradnátok a munkahelye...

Meddig maradnátok a munkahelyen a helyemben?

Figyelt kérdés

Rendezvényszervezéssel foglalkozom. Elég kicsi a cég, így az ad-hoc dolgok beszerzése (ami aznap derül ki, hogy nem vagy nem úgy lett megrendelve) már rám hárul. Jogsim nincs, így tömeg-közlekedek a nehéz szatyrokkal. Múlt héten 3 napig izomláz volt a karomban.

Ma pozitívat teszteltem. Az a kérdésem, hogy ti mit tennétek a helyemben? Első szempont számomra a baba egészsége. Munkáltatóm nem akarja megoldani, hogy más cipekedjen. Még ha lenne is jogsim, nem biztosítana autót. Nemrég vagyok itt, épp egy hónappal léptem át a próbaidőt.

Amúgy már a munkakezdésem első hetében és mai napig folyamatosan jelzem a főnökömnek, hogy ez egyenes út a sérvig, valami megoldást erre találjon, mert nem bírom, minden alkalommal van valami, amit azonnal be kell szereznem és cipelnem a helyszínre.

A második kérdésem pedig az lenne, hogy annyira nem jött be ez a munkahely, hogy ha még vissza is várnának, kizárt, hogy ide jöjjek vissza. A következő hónapban akartam felmondani (anyagilag nekünk nem probléma a keresetkiesés). Szóval megfordult a fejemben, hogy felmondok, és bejelentkezem szülés előtti hónapokban munkanélküliként, addig fizetem magamra a tb-t. Alapból egy fekete, simlis cég (felmondásom egyik oka is ez lenne), így is úgyis minimálbérre kapnám a gyedet.

Ne haragudjatok a csapongásért. :)


2019. máj. 9. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekemez igy hangzik, mintha mar eldontotted volna azert egyeztess egy tb-sel.
2019. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Nehogy már felmondjál,az a legnagyobb hülyeség. 6 hetesen irány a doki,élő embrió és rögtön táppénz.Most pedig akár meg is mondhatod hogy terhes vagy és nem fogsz cipekedni. Védett vagy.
2019. máj. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy eldöntöttem már az első hónapnyi munkaviszonyom után, hogy nekem nem fér bele az, amit a cég a háttérben képvisel, plusz hogy teherhordó vagyok. Adtam magamnak kis időt, de végérvényesen nem vált be a munkahely. Azért is tettem fel a kérdést, mert ha minden jól megy és a magzat velünk marad, akkor már nem csak magamért felelek, inkább először kérdezek.
2019. máj. 9. 19:06
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a főnököm annyira pénz orientált, hogy egy alkalmazottját sem veszi emberszámba. Ha egy eseményre nem kerül oda rövid időn belül az, amire épp szükség lenne, mert arra hivatkozom, hogy védett vagyok, annak ordítás lenne a vége a részéről. Én legutóbb már emelt hangnemben kértem erre megoldást, annyit mondott, hogy "hát ez van".
2019. máj. 9. 19:11
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Első kérdésre: mivel láthatóan nem érzed jól magad a helyzetben és aggódsz a babádért, amit meg is értek, ezért minél előbb táppénz. (De készülj, hamarosan jönnek majd a "terhesség nem betegség, én homokzsákokat cipeltem a terhességem alatt" hozzászólók, akik az ellenkezőjéről akarnak majd meggyőzni, mert hogy ők szuperanyák és ők is mindent megoldottak.)


A másik részére: azért ne mondj fel... majd a munkáltató valószínűleg nem szívesen vár vissza, arra készülhetsz, legalább már készenlétben állhatsz hogy hova mész munkát keresni... de mivel most elvileg nem rúghat ki szerintem ne mondj fel. Ha meg annyira "feketéznek" hogy mégis felmond neked, akkor meg úgy is mindegy...

2019. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem mondanék fel. Hát nem vagyok saját magam ellensége. Szépen táppénz anint lehet. Aztán ő hadd ordibáljon ki nem sz..rja le?
2019. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én sem. mondanék fel, főleg hogy a kismama védett ilyenkor.

Amit tudsz: Ez nem lesz jó se a szülés előtt se a GYED után.


Várj egy picit, legyen biztos a dolog és jelentsd be. Ilyenkor kötelessége a munkáltatónak enyhébb feladatot adni, vagy ilyenkor jön a táppénz.


Én is ilyen helyen dolgozok és hát sajnálom, hogy ilyenek a körülmények nálatok. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy tudja így vezetni a cégét a főnököd... Abszolút nem hatékony.... Egy ilyen ember nem fogja elviselni azt sem, ha a gyerek beteg lesz a bölcsiben és otthon kell legyél vele.

2019. máj. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért mondanál fel? Menj táppénzre, majd CSED-re, GYED-re. Cipekedni nem lehet terhesen és mivel a munkáltatód nem tud neked könnyített munkát biztosítani, elmehetsz táppénzre. Aztán meg ha letelik a GYED, kiveszed a felhalmozott szabid és utána felmondasz. Megigényled a GYES-t a 3. évben és (ha nem számít a keresetkiesés) utána keresel munkát.
2019. máj. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is szorítsd össze a fogad és bírd ki még egy pár hónapig.

Ugye táppénzen annyit lehetsz,amennyit az adott cégnél dolgoztál.Szülés előtt egy hónappal meg tudod igényelni a csedet.dolgozz még 1-2 hónapot aztán menj el táppénzre szépen.

2019. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! Úgy lesz, ahogy javasoltátok, ezt tartom észszerűnek.
2019. máj. 10. 06:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!