Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig maradnátok a munkahelye...

Meddig maradnátok a munkahelyen a helyemben?

Figyelt kérdés

Rendezvényszervezéssel foglalkozom. Elég kicsi a cég, így az ad-hoc dolgok beszerzése (ami aznap derül ki, hogy nem vagy nem úgy lett megrendelve) már rám hárul. Jogsim nincs, így tömeg-közlekedek a nehéz szatyrokkal. Múlt héten 3 napig izomláz volt a karomban.

Ma pozitívat teszteltem. Az a kérdésem, hogy ti mit tennétek a helyemben? Első szempont számomra a baba egészsége. Munkáltatóm nem akarja megoldani, hogy más cipekedjen. Még ha lenne is jogsim, nem biztosítana autót. Nemrég vagyok itt, épp egy hónappal léptem át a próbaidőt.

Amúgy már a munkakezdésem első hetében és mai napig folyamatosan jelzem a főnökömnek, hogy ez egyenes út a sérvig, valami megoldást erre találjon, mert nem bírom, minden alkalommal van valami, amit azonnal be kell szereznem és cipelnem a helyszínre.

A második kérdésem pedig az lenne, hogy annyira nem jött be ez a munkahely, hogy ha még vissza is várnának, kizárt, hogy ide jöjjek vissza. A következő hónapban akartam felmondani (anyagilag nekünk nem probléma a keresetkiesés). Szóval megfordult a fejemben, hogy felmondok, és bejelentkezem szülés előtti hónapokban munkanélküliként, addig fizetem magamra a tb-t. Alapból egy fekete, simlis cég (felmondásom egyik oka is ez lenne), így is úgyis minimálbérre kapnám a gyedet.

Ne haragudjatok a csapongásért. :)


2019. máj. 9. 18:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%

"Alapból egy fekete, simlis cég (felmondásom egyik oka is ez lenne), így is úgyis minimálbérre kapnám a gyedet"


Ez lehet, de ha felmondasz, nem jár semmi terhesség alatt. Ha maradsz a cégnél, jár táppénz.(ezzel még szivatod is a szemét főnököt, a felmondással meg szívességet tennél neki).


Ez előtt a munkahy előtt mennyit és mikor dolgoztál?

2019. máj. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Igazad van, utolsó. Ezelőtt 4 évet dolgoztam.
2019. máj. 11. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!