Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5hetes terhes vagyok, amit...

Xoxamno kérdése:

5hetes terhes vagyok, amit egy hete tudok.20éve dohányzok napi 1-2dobozzal szívtam. Egy hete semennyit. Nagyon szenvedek az elvonástól. Szerintetek egy kismama megengedhet magának HETI pár szál cigarettát?

Figyelt kérdés

Ne ítéljetek el!

Utána olvastam de nagyon ellentmondásosak az orvosi és privát vélemények is.

Van ahol teljes az elutasítás van ahol engedik a heti néhány szálat.

Ti mit tennétek?



2019. máj. 23. 21:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
86%
Ha már édesanya leszel, a felelősség a te kezedben lesz a magzatod iránt. Dönts: Kockáztatni heti pár szál cigiért, vagy megtanulsz uralkodni magadon, és növeled az esélyét, hogy egészséges magzatod legyen?
2019. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
83%
Rengeteg leendő anyuka képes felülkerekedni magán, és leteszi a cigit a gyereke érdekében. Önző jellemre vall, ha valaki meg sem akarja próbálni.
2019. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
92%

Az èn vèlemènyem, hogy nem kötelező sem dohányozni, sem gyermeket vállalni, időben kellett volna dönteni.

Èn letettem a cigit bőven próbálkozás előtt, hogy se èn ne szenvedjek, se a gyermeknek ne ártsak. Te most csak kèt rossz közül választhatsz. Èn amondó vagyok, inkább èrje egy kis stressz a magzatot, mint rengeteg mèreganyag. Rágózz, sètálj rengeteget, egyèl egèszsèhesen, koncentrálj a picire ès egyre könnyebb lesz. Ne gyûjts rá.

2019. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
96%

Ha egy hete semennyit sem szívsz akkor már ne gyújts rá semmiképp hamarosan túl vagy a legnehezebb részén és boldogan bűntudat nélkül várhatod a babád.

Nem terhesen szoktam le hanem még előtte, de kb az első másfél 2 hét volt a legrosszabb.Olvasd el vagy hallgasd meg a végre nem dohányzom című könyvet az segíthet.Kitartás!

2019. máj. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
96%

Én tizensok év után eltettem a cigit, mikor komoly lett az elhatározás, hogy babát szeretnénk. Nem volt könnyű.

Ismerek olyat, aki végigbagózta a terhességeit és igencsak meglátszik a gyerekeken. Nem születésükkor, hanem később jöttek elő a fizikai és mentális gondok.

A döntés a tiéd...

2019. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 Fiatallányka ***** válasza:
96%

Véleményem szerint aki napi 1-2 dobozzal elszív az a későbbiekben sem tudja megállni, hogy csak heti néhány szálat szívjon.

Én is több mint egy dobozzal szívtam mielőtt megtudtam,hogy babát várok. Nem mondom, hogy nem kivántam, de mióta tudom egyetlen szálat sem szívtam el.

Egyéni döntés, de kérlek hogy mérlefelj és helyezd a babád egészségét előtérbe!

40 hkm

2019. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
96%

Nem.

Egyreszt nem is esne jol, mert folyamatosan lelkiismeret-furdalasod lenne miatta, kozben is, utana meg foleg. Raadasul baromira szegyepned is magad, kozben is, de utana szinten jobbanz. Megfogadnad, hogy soha tobbet, de ez addig tartana, amig elo nem jon benned a cigi utani vagy ujra es el nem kezd bizseregni mindened belul, kb mint amikor pillangok repkedned egy varva vart randi elott.

Kezdodne minden ujra es ujra.

Mig vegul azt veszed eszre, hogy meg csak szerda van, de az arra a hetre altalan “engedelyezett” adagon mar tul is vagy es mar el is kezdesz rettegni, hogy minlesz ezutan, szoval csak ugy bucsuzoul meg egy szalat megengedsz magadnak. De tenyleg az az utolso. Vagy megsem.

Kozben meg majd azon rettegsz, ahogy telik az ido, hogy mi van, ha a gyereked szajpadhasadekkal szuletik a cigi mitt, vagy epp a lepenyed eloregszik ket honappal hamarabb es az amugy 3,5 kilora novekvo babad csak 2 kiloval szuletik mehen beluli retardacio miatt.

Vagy epp mi van, ha 4 ev mulva autisztikus tuneteket mutat, vagy idegrendszeri eretlensege lesz es azon gondolkodsz, amig elsz, hogy te csesztel-e ki vele, mert a cigi fontosabb volt???


Szoval szerintem ne tedd.

Foleg, ha ilyen ugyes vagy, hogy kozel lancdohanyzasrol a semmire vitted le az adagot egy hetig.

Kb az elso 2-3 het a rossz es nem is az elso het, hanem a masodik-harmadik kornyeke. Utana hirtelen sokkal jobb lesz, es konnyebb, majd par honap utan jon meg egy nehez resz.

De ha ezen tuljutsz most, akkor neked is sokkal jobb lesz, a babadnak foleg es es nem fogod magad utalni emiatt a kovetkezo honapokban, evekben.

Hidd el, tudom, hogy nem egyszeru, de megeri. Kitartas. :)

2019. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

Nos. Rengeteg tudományos, orvosi véleményt olvastam. És nagyon sok van ahol a hirtelen megvonást, leszokást és az ebböl adodó elvonási tüneteket lényegesen ártalmasabbnak ítélik mint a nagyon mértékletes, lényegesen csökkentett dohányzást.

Nem tudom h azok akik egyik naprol a másikra letették a cigit mennyi ideje és mennyit cigiztek.

Lehet hogy csak én vagyok gyenge.

Viszont privát véleményt is olvastam ahol az elvonási tünetek vezettek vetéléshez pl.

2019. máj. 23. 21:44
 9/61 anonim ***** válasza:
92%
Hát... akkor nyugtasd magad ezzel, ha jól esik. Te tudod...
2019. máj. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom minek írtál ki ide kérdés, ha csak átsiklasz a korábban láncdohányos anyukák válasza felett.

Gondolom önigazolásért jöttél ide, de nem kaptad meg... Nyugtasd magad amivel akarod, szerintem ennyi erővel ha megszületik az arcába is fújhatod majd a füstöt, vagy tedd egyenesen a szájába a cigit, hogy szívja azt... Durvának tűnik? Pedig egy magzatnak pont ilyen érzés.

Gyerekápoló vagyok, sajnos rengeteg nikotinfüggő babát láttam már. Egy dolog, hogy milyen károsodást tud okozni a fejlődés során, de megint más az, hogy azok az elvonási tünetek amiket most érzel, az újszülötted is érezni fogja mikor megszületik. Ha te nem bírod ki, szerinted ő mit fog érezni?

2019. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!