Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5hetes terhes vagyok, amit...

Xoxamno kérdése:

5hetes terhes vagyok, amit egy hete tudok.20éve dohányzok napi 1-2dobozzal szívtam. Egy hete semennyit. Nagyon szenvedek az elvonástól. Szerintetek egy kismama megengedhet magának HETI pár szál cigarettát?

Figyelt kérdés

Ne ítéljetek el!

Utána olvastam de nagyon ellentmondásosak az orvosi és privát vélemények is.

Van ahol teljes az elutasítás van ahol engedik a heti néhány szálat.

Ti mit tennétek?



2019. máj. 23. 21:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
97%

7-es vagyok.

18 ev utan es napi egy doboz fixen megvolt, ha esemeny volt, akkor tobb is.

Hozzateszem, hogy volt negy vetelesem, ha nem raktam volna le a cigit, akkor arra fogtam volna, meg akkor is, ha heti 5 szalra lett volna csokkentve az adag. Akkor nem hiszem, hogy a tukorbe tudtam volna nezni valaha, vagy egyaltalan probalkozok addig, amig vegre megszuletik a gyerekem.

Amugy kivancsi lennek, hogyan lehet azt bizonyitani, hogy a lezaokas miatti stressz okozta a vetelest es nem mas, vagy nem tortent volna meg pont igyanugy akkor is, ha nem szokik le az illeto.

Jah, akkor a cigire lett volna fogva.

Hulyeseg.

2019 van. A cigisdobozok negyeden rajta van, hogy karos az embriora/magzatra.

A csapbol is ez folyik vagy 20 eve, ha nem tobb.

Kifogasokat lehet keresni, de hidd el, hogy ezt nem a jozan paraszti eszed diktalja, hanem a nikotin.

Nyilvan a te dontesed, ugyis azt csinalsz, amit akarsz.

De nezheted a masik oldalt jobban, ne a megerositest keresd arra, hogy miert “szabad” dohanyozni, hanem olvass annak utana melyebben, hogy miert nem szabad.

Talan az elore lok es nem visszahuz.


Illetve kerj segitseget a leszokashoz, nem ciki, semmi sem az, ha errol van szo. Beszelj az orvossal, vedonovel, vagy hivd fel barmelyik telefonszamot, amit talalsz.

2019. máj. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
75%
10-es sajnos jól látod, a kérdező önigazolásért jött ide, amit nem kapott meg. így tartok attól, hogy a józan tanácsokat meg se fogja fogadni. :(
2019. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos és kicsit sem ítélkező válaszokat!

És nagyon boldog vagyok hogy mindenki ilyen erős, és tudatos.

Csak azt nem tudom hol vannak azok az anyukák, kismámák, nők akik a terhességük alatt el-el szívtak egy cigit, mert azért lehet olyat látni nem is egyet. Még egy kórházi dohányzóban is.


Barátnőm végig dohányozta a terhességét és makk egészséges a 8éves kisfia.

Másik barátnőm az egészség mintaképe akinek sajnos a kicsije asztmás és szívritmus zavara van.


Velem anyukám nem dihányzott és mégis én vagyok a legnagyobb bagos a családban. Hugommal végig szívta úgy ahogy elötte is és semmi baja sincs hugomnak és rá se néz a cigire.


Szval csak érdekelt és azt hittem van aki ilyen bűnös és hitvány mint én.

De jó hogy nem így van.

2019. máj. 23. 21:58
 14/61 Maltodextrin ***** válasza:
19%

Egy ilyen dohanyosnal a megvonas nagy merteku belso stresszt okoz, ami jobban arthat mint napi 2 szal cigi.


De ha heti par szallal is kibirod, akkor hajra. Problema akkor lenne ha napi 10-15 szalat szivnal el terhesen.

2019. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
71%
14 es, csak bujtogasd...
2019. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
79%
Tudod mit kérdező? Szívd el a cigijeidet. Csak akkor azt nem tudom minek írtad ki a kérdést. De ne gyere vissza 6 hónap múlva, hogy koraszülött lett a gyerek.
2019. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
94%

Nem gyanús, hogy csak privátban meri leírni a hülyesèget? Hogyan állapították meg a vetèlès okát? Spontán is bekövetkezhet minden előzmèny nèlkül.


Èn 15 èves koromtól dohányoztam 28 èves koromig. Változó, napi 5-25 szál között. Egyik napról a másikra tettem le, segítsèg nèlkül, mert így akartam. 2 èvre rá vállaltunk babát. 4 ève nem cigiztem. Az első pár hèt rossz volt, egy èvig mèg nèha hiányzott, már közömbös. Amùgy olyan nagy elvonási tünet nem volt, max ingerlèkenysèg, feszültsèg, de a sèta segített. Nem volt ez olyan, amitől el lehet vetèlni, de persze mást lehet jobban megvisel.

2019. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:

Én arra jutottam, csak mert nem akartam magam és a nikotin éhségem igazolni, hogy megkérdezem a nőgyógyászom.

Valószínűsítem hogy jobban ért hozzá mint mi együtt.

Addig is míg vele beszélek hagyom a cigit. Az is lehet h utána meg már nem is fog érdekelni és az lenne a legjobb.

Ha pedig az orvosom szerint sem teszek vele rosszabbat mint a sírógörcsökkel, fél órás hiábavaló wczésekkel, állandó idegességgel akkor megengedem magamnak az a heti pár szálat részletekben elszívva.


De köszönöm a hasznos tanácsokat!

2019. máj. 23. 22:07
 19/61 anonim ***** válasza:
78%

Ja, hogy te jobban tudod, a dohányzás mèg egèszsèges is, 10-ből 9 orvos ezt ajánlja.

Tojok rád, csak rèlem nem szerencsètlen gyermek issza meg a levèt, hogy agyilag zokni az idegbeteg anyja. Sajnálom szegèny ártatlan, tehetetlen èletet. Nincs választása.

2019. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj kerdezo, hogy heti par szal nem letezik lancdohanyosnal. Vagy cigizel, vagy nem. Ezt csak te dontheted el. En megertem, hogy borzaszto nehez. En sosem cigiztem de en pl kola fuggo vagyok. Ami elvileg nem is letezo dolog. Megis. Es en sem tudom abbahagyni. Bar jelentosen kevesbe karos mint a cigi de megis.
2019. máj. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!