Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5hetes terhes vagyok, amit...

Xoxamno kérdése:

5hetes terhes vagyok, amit egy hete tudok.20éve dohányzok napi 1-2dobozzal szívtam. Egy hete semennyit. Nagyon szenvedek az elvonástól. Szerintetek egy kismama megengedhet magának HETI pár szál cigarettát?

Figyelt kérdés

Ne ítéljetek el!

Utána olvastam de nagyon ellentmondásosak az orvosi és privát vélemények is.

Van ahol teljes az elutasítás van ahol engedik a heti néhány szálat.

Ti mit tennétek?



2019. máj. 23. 21:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:

Én azt írtam hogy a nőgyógyádzom ért hozzá jobban.

Szövegértés gyakorlását javasolnám a szitkozódás helyett.

Ha azt mondja tilos nem gondolkodom tovább ezen.

2019. máj. 23. 22:14
 22/61 A kérdező kommentje:

Elvileg egy láncdohányos nem is tudja letenni csak így. És ha a semmit is kibirom a heti pár szál is menne.

Mégis mindkettöre van példa.

2019. máj. 23. 22:20
 23/61 anonim ***** válasza:
95%

4 vagyok.


Én 16 év dohányzás után tettem le úgy ,hogy eleinte próbálkoztam a ,,fokozatosan" leteszem módszerrel, de úgy nem sikerült mert mindig az lett, hogy a végén csak elszívtam a másfél dobozt.A végén egy nap kifogyott a cigis doboz és onnantól nem dohányzom.

Nem volt könnyű, nem volt jó érzés az elején.Sokszor az utcán ahogy elment valaki cigivel a kezébe csak szipkáztam az ,,illatot".De megéri,megérte megharcolni azt az első egy két hetet.

Valaki írta, hogy agyban dől el.Tényleg agyban.Amíg te magad azt gondolod magadról, hogy gyenge vagy addig vágyakozol utána.HA elhatározod, hogy nem érdekel lecarod és nem is hiányzik akkor menni is fog.Ne add fel!Ha 1 hetet kibírtál akkor sokkal több is menni fog.

2019. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 Maltodextrin ***** válasza:
12%
Én ugyanezt mondtam. Heti pár szál inkább mint a belső stressz.
2019. máj. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, hiába írogatod, hogy makk egészséges az a 8éves gyerek akinek cigizett az anyja... Mi van ha a tiéd nem lesz az? Tükörbe tudsz majd nézni?

Én amikor megtudtam hogy terhes vagyok, letettem a cigit, azóta sem gyújtották rá. Már 4éves. Ha magad miatt nem is, legalább a gyerek miatt... Barátnőm végig cigizett, viccesnek találta amikor minden egyes slukknál a baba kinyomta itt-ott magát a pocakjában... Igen a magzat olyankor FULDOKLIK!!! Baromi vicces, mondhatom...

2019. máj. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
88%

"fél órás hiábavaló wczésekkel"

Ez a terhességgel jár. Én speciel nem dohányzok, mégis szenvedtem a terhesség első felében a szorulás miatt, sosem gondoltam volna, hogy egyszer amiatt sírok a WC kagylón ülve, mert annyira szorul, hogy fáj, de megtörtént. És ez rajtunk kívül sok ezer más kismamával is megtörténik. Ezen például az aszalt gyümölcs evés kifejezetten segít. Csodákat tesz, azóta sokkal sokkal jobb a helyzet. Szóval legalább ezzel ne igazold, hogy neked dohányoznod KELL.

2019. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
81%
Napi 1,5-2doboz cigit szivtam el,mikor megtudtam hogy babát várok leraktam.Nekem fontosabb ö,tudtam hogy már felelöséggel tartozom érte és az elsö lèpés a cigi letétele volt,kb 1 hét volt rossz de utánna egyre könyebb lett,ha már 1 hetet kibirtál akkor légy erös,szerintem fejben döl el,ha nincs meg az akarat a leszokáshoz akkor nagyon nehéz lesz.
2019. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:

Én nem érzem viccesnek a kérdésem.

Semmilyen viccnek nem érzem azt amikor rámtör a sóvárgás és elkezd szúrni a hasam.

Sőt az sem fakaszt nevetésre amikor ülök a wcn és baromira jo lenne már egy hét után egy normálisat wczni higgyétek el, és ülök és semmi. De már az aranyerem legalább kint van, és olyankor is az eröltetéstöl elkezd szúrni a hasam.

Egyek gyógyszert, hashajtót? Mert az sokkal jobb?!

Szval olyan lehetöséget szeretnék amivel a lehetö legkevesebb bajom lehet.


Ha azt mondja az orvos h ezt ki kell bírni és jobb lesz majd akkor ok, ugy lesz. Ha azt mondja esetenként elszívhatok egy fél cigit, akkor az lesz.

2019. máj. 23. 22:31
 29/61 anonim ***** válasza:
95%

"Elvileg egy láncdohányos nem is tudja letenni csak így."

Akkor a férjem egy csoda. Egyik napról a másikra tette le, napi 2 doboz után. 15 éven át bagózott.

2-3 hét nagyon rossz volt, de utána sokkal jobb lett és aztán mintha elvágták volna.

Neki Allen Carr hangoskönyve segített, de sima könyv formátumban is lehet kapni.

2019. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
85%

Szintén napi 1-1,5 doboz cigit szívtam míg ki nem derült, hogy terhes vagyok. Ez 4 hetesen történt, akkor épp két szál volt a dobozban. Én megmondom őszintén azt még elszivtam. És pár nap múlva újabb kettőt mikor úgy tűnt elvetéltem. De többet nem, mert volt egy megérzésem, hogy mi van ha ez a sok vér még sem amiatt van... Milyen jó hogy többet nem szívtam, ugyanis 3 nap múlva már ott dobogott a kis szíve.

Es aztán 34 hétre megszültem egy 1400 grammos babát. Nem, nem a 4 szál cigi miatt, hanem mert pechem volt, nyertem magamnak egy súlyos preeclampsiat. Szerencsére jól volt végig, csak híznia kellett. És bár ésszel tudom, és az orvosom is megmondta, hogy nem ezért történt de míg élek rágni fogom magam, hogy mi van ha mégis miattam történt. Pedig nem, de az észérvek nem tudják kiszoritani az érzelmeket.

2019. máj. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!