Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5hetes terhes vagyok, amit...

Xoxamno kérdése:

5hetes terhes vagyok, amit egy hete tudok.20éve dohányzok napi 1-2dobozzal szívtam. Egy hete semennyit. Nagyon szenvedek az elvonástól. Szerintetek egy kismama megengedhet magának HETI pár szál cigarettát?

Figyelt kérdés

Ne ítéljetek el!

Utána olvastam de nagyon ellentmondásosak az orvosi és privát vélemények is.

Van ahol teljes az elutasítás van ahol engedik a heti néhány szálat.

Ti mit tennétek?



2019. máj. 23. 21:29
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
95%
A ciginél sokkal több és nagyobb lemondásokkal jár egy gyerek. Ha erről sem tudsz lemondani a gyereked miatt, akkor mi lesz később?
2019. máj. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
87%

"Szval olyan lehetöséget szeretnék amivel a lehetö legkevesebb bajom lehet."


Szerintem meg azt a lehetőséget keresd, amitől egészségesebbek lehettek mindketten.

Nagyon ügyes vagy, hogy 1 hete nem gyújtottál rá! Az első hét a legnehezebb! És menni fog Neked is!

A székrekedés nem feltétlen a cigi megvonásától van...minden 2. kismama szenved tőle. Én éhgyomorra sárgabaracklével oldottam meg. 2. trimeszterre elmúlt és visszállt a rend. Az aranyérre pont a dohányzás miatt is hajlamosabb vagy sajnos. Gondolj bele, hogy már így is elég tropa lehet az érrendszered. Ez a test táplálja a babádat. Nem mindegy hogy látja el.

Egy bűntudattal elszívott cigi milyen feszültséget vezet le benned? Szerintem csak stresszt okoz. Így sem tudod hatékonyan kezelni, hiszen dohányzol.

Ezt kérlek ne csesztetésnek érezd, hanem csak gondold át.

Így visszagondolva letenni a cigit gyerekjátéknak tűnik az első 3 hónap megpróbáltatásaihoz képest és azt is túléljük és Te is túl fogod. Még plusz erőt is meríthetsz abból, hogy egy brutál erős anyukája van a gyerekednek, aki ezt is megcsinálta: leszokott érte/értük a dohányzásról önerőből!

A sírógörcs simán a hormonok játéka is...na meg az új érzések, kétségek, félelmek. Elmúlik.

Stresszelsz mert rossz a közérzeted, stresszelsz mert nem tudsz vécézni, stresszelsz, mert nincs hatékonyabb megküzdési stratégiád. Sétálj, igyál vizet, keress támogató embereket, akik a célod felé visznek! Úgy emlékszem a kiskönyvben is van telefonszám meg ilyesmi a dohányzásról leszokás segítésére kifejezetten kismamáknak.

És napról-napra könnyebb lesz és büszkébb leszel magadra aztán meg majd ott állsz, hogy IGEN!MEGCSINÁLTAM!

Szerintem a yt-on is van jópár hanganyag, ami segíti a leszokast.

Amúgy a sport, a meditáció és a hit a leghatékonyabb egészséges stresszkezelő technikák. Hit magadban és pozitív kivetítések a jövőbe!

2019. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
68%

Sírógörcs, mert terhesen nem gyújthatsz rá?

Te még nem nőttél fel az anyasághoz. Kiírtál egy kérdést és mégis jobban tudsz mindent, mert ezt-azt összeolvastál.



A dohányzás fejben dől el. Nem lesz székrekedésed meg sírógörcsöd a nikotinhiánytól. Attól vannak ilyenek mert

1. terhes vagy

2. dohányozni AKARSZ

De nem fizikailag a cigihiány okozza ezt.


10 év dohányzást hagytam abba egyik napról a másikra, férjem is. Tudom mit beszélek.


Ez meg, hogy sírsz a cigi után, abszolút pszichés és a fejedben van a hiba. Mintha egy ötéves sírna a csokiért....

2019. máj. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes hogy valaki nyugodtan tud csücsülni a széken és beszívni a fejlődò magzat szervezetébe a nikotint, kátrányt, meg egyebeket és ha elszívta máris jobban érzi magát.

En simán büntetném, mint magzat veszélyeztetése. Meglep hogy meg (egyelőre!!) nem tartunk itt. Sokkal kevesebben jönnének a sok baromsággal hogy "inkább 1-2 szál mint a stressz". Ezt azoknak adják be az orvosok akiken latják, hogy annyira gyengék hogy úgyis rá fognak gyújtani, ezzela dumával meg legalább hátha a csökkentésre rá tudják venni őket. Mert sok dohányos nő túloz és szó szerint hisztizika doki előtt hogy ő mennyire rosszul van a hiánytól. A doki meg úgy van vele, hogy "jól van hülye, legalább rábeszéllek hogy kevesebbet szívj ha már letenni nem akarod".

2019. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 A kérdező kommentje:

Tehát én egy kis kisztis buta liba vagyok.

Ti pedig azok akik egy szál cigit se szivtatok el a babavárás alatt a tökéletes minta anyukák.

Oké.


Jahh... mellesleg még mindíg nem gyujtottam rá, és nem is fogok az orvosom válaszáig.


És gondolom mindannyiótok neve előtt ott van ez a két betű: Dr. Mert a szülész-nőgyógyász neve elött ott van, és nem viccből. És bizonyára az összes hülyének néz mindenkit, remélem saját tapasztalat miatt gondoljátok.

Ezelőtt 50-60évvel a kutya nem törődött a cigi vagy pipa vay alkohol káros hatésaival és valahogy mégis születtek gyerekek.


Ezzel nem rá vagy lebeszélni akarok senkit, vagy meggyözni magam.

És igazolást se várok senkitöl.


És lehet h én egy ilyen moslék anya vagyok már most, de nem érzem magam semmivel se kevesebbnek mint egy olyan komoly, megfontolt, intelligens édesanyátol aki egy másiknak normális, nem lekezelő, nem bunkó választ nem tud adni.

Gondolom ezt adja át majd a gyerekének is.


Hát a magam részéröl az enyém inkább cigizzen de legyen elfogado, okos, segítökész, empatikus, és megértö.


Tisztelet itt a kivételnek, bár nem voltak sokan. És ők is inkább privát üzenetet mernek írni. A sok tökéletes anya mellett.


Én kérek elnézést h ekkora hülyeségeket merészeltem kérdezni.

Sziasztok!

2019. máj. 24. 00:30
 36/61 anonim ***** válasza:
24%
Egy barátnôm is láncdohányos volt terhesség elôtt, amikor megtudta, hogy terhes, átváltott a leggyengébb cigire, az orvosa beleegyezésével. A gyerek egészséges lett, szép, okos kisgyerek.
2019. máj. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
75%
Iszonyat ostoba buta tuskó vagy!!! A sérült beteg embert el kell fogadni, de az ilyen önző arrogáns buta nőt mint te,nem kell!!!! Ha tudni akarod 16 éves koromtól cigiztem 30éves koromig aztàn, jött hogy babát szeretnék letettem a cigit... nehéz volt? Baromira ! Hianyzik? Igeen néha! Most vagyok 39hetes terhes .. nem ittam alkoholt nem gyújtottam rá! És azért nem, mert tükörbe szeretnék nézni! Nem vagyok tökéletes nem is leszek tökéletes anyuka,de törekszem rá! Annyi minden van amitől nem tudod megóvni,ami ellen nem tudsz tenni! De a dohányzás az pont nem ilyen az csak rajtad múlik, kötelességed megtenni! Ha már ennyien elmondtuk,hogy a dohányzás sz@r dolog és ennyien nem tudjuk elfogadni akkor nem gondolod, hogy benned van a hiba?
2019. máj. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
92%

Tavaly nyáron raktam le 20 év után csak úgy, semmi külső segítséggel.Az ötödik nap volt a legrosszabb.Másnál is a 3-5 napot olvastam.

Szerintem már a nehezén túl vagy, ne gyújts rá.

2019. máj. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
82%
De buta vagy, te jó Isten🤦🏼‍♀️🙄
2019. máj. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
77%
Napi 2 dobozt szívtam es egyik naprol a masikra leszoktam a gyerekért. Igen,kemény volt de ez van,mindent a gyerekert.1 het utan mar nem fizikalis elvonasod van csak fejben erzed a hianyt. Ha vetelest okozna az ennyi ido alatt megtortent volna. A dokid pont le fogja szarni cigizel e vagy nem, nem az ő gyereke attol meg baromi káros.Légy már eszednél,pontosan tudod mi a helyzet,ne álltasd már magad.
2019. máj. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!