Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5hetes terhes vagyok, amit...

Xoxamno kérdése:

5hetes terhes vagyok, amit egy hete tudok.20éve dohányzok napi 1-2dobozzal szívtam. Egy hete semennyit. Nagyon szenvedek az elvonástól. Szerintetek egy kismama megengedhet magának HETI pár szál cigarettát?

Figyelt kérdés

Ne ítéljetek el!

Utána olvastam de nagyon ellentmondásosak az orvosi és privát vélemények is.

Van ahol teljes az elutasítás van ahol engedik a heti néhány szálat.

Ti mit tennétek?



2019. máj. 23. 21:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
28%
#48 igen, büszke vagyok az anyámra, mivel apám 5000ftos gyerektartása mellett nevelt fel engem 3 éves koromtól.
2019. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
40%
Két hete még nem is értettem, mi a francért utálom a cigifustot, mikor minden nap szívesen rágyújtottam. Kiderült, hogy kisbabát várok. Ha van egy kis szerencséd, hamarosan megundorodsz a szagától is.
2019. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
90%
Sétálj el valamelyik női klinika bejaratához, és nézd meg jól, hogy milyen arcok dohányoznak ott terhesen. Tanulságos lesz, és utána dönthetsz, hogy közéjük sorolod-e magad.
2019. máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
80%

128 napja és 7 órája nem gyújtottam rá. De ki számolja, nem igaz? 15 hetes terhes vagyok, kis fejszámolással kiderül, hogy jól időzítettem a leszokás időpontválasztásával. Jóllehet, sokadik kísérletem volt már ez. Két éve próbálkoztunk a babával, ha előbb nem (de ez volt a gyakoribb, általában 3-5 napig bírtam cigi nélkül), amikor megjött, mindig összezuhamtam, és rágyújtottam. Gyenge vagyok, ez van, nem szégyellem elismerni. Így már könnyebb, hogy szembenéztem vele.


Elmesélem, hogyan csináltam, mert ezt fel tudod talán használni. Elnézést, ha kicsit összeszedetlen.

- tölts le egy bármilyen Quit smoking appot. Mutatja pl a fizikai tüneteket, mikor tisztul a tüdőd, a véráramod stb.

- határozd el, hogy leszoksz, mondd el minél több embernek, légy rá büszke, hogy erős vagy.

- tegyél el a környezetedből MINDENt, ami a dohányzásra emlékeztet (maradék doboz cigi, öngyújtók, hamutálak).

- olvass utána, mi történik a testeddel a leszokás hatására. A nikotin elvonás fájdalmas, de kb két hét alatt lemegy a neheze.

- de fontos azt is tudni: a szokásokat kell átalakítani, hogy a sóvárgás csökkenjen. Gondold át, milyen szituációkban gyújtasz rá, és keress valamit, amivel tudod helyettesíteni.

- vegyél nikotintapaszt, az első felragasztás olyan lesz, mint a megváltás. Aztán pár nap múlva azt fogod érezni, hogy mintha fejbevágnának egy hatalmas cigivel. Akkor vágd félbe a tapaszt. Aztán ha már az is megüt reggel, akkor vágd negyedbe. 4 hét alatt lemegy a neheze, max két doboz tapasz. Igen, ez is káros, de messze nem annyira, mint ha heti néhány szálat szívnál (a cigiben nem csak nikotin van, hanem másik 3000 káros anyag).



Hiányozni fog. A mai napig, egy kiadós ebéd után még mindig az az első gondolatom, hogy de rágyúktanék. Egy dohányos sosem szokik le, csak épp nem gyújt rá.


Sok sikert, légy erős.

2019. máj. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Ott van a nevem előtt az a bizonyos két betű, ne gyújts rá! :)


üdv.

2019. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
71%

Kevés ilyen arrogans buta libát hord ez a Föld, mint a kérdező. Mi a frásznak kérdezted ha ilyen okos vagy?


Amúgy éntőlem szipuzhatsz is, vadidegen vagy te is és a gyerek is, túlzottan nem izgat az egészségetek. A gyereket nyilván sajnálom, de az ember nem aggódhat minden gyerekért akit önző, ostoba, egoista antianya nevel fel. Talán ha megszületik, nem akarod majd akkor is veszélyeztetni.

Kapjál sírógörcsöt hülye liba, pár szál rohadt cigiért...mint egy csöves bszki.

2019. máj. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy családot, ahol anyuka mindhárom terhességét végigsohányozta. Az első gyerek egészséges. A második enyhén fogyatékos. A harmadik súlyosan fogyatékos, nem tud magáról gondoskodni. Mindkettő bizonyítottan és egyértelműen a cigitől. Ő kockáztatott, háromból egyszer bejött.
2019. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
71%
Ha mérgezni akarod nyugodtan!
2019. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként cssk egy önző nő gyújt rá terhesen.Aki nem képese a gyereke egészsége érdekében letenni a cigit az ne szüljön,mert borzasztó rossz anya lesz.Utolsó voltam.
2019. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is volt olyan osztálytársam, aki egész életében gondoskodásra szorul, mert születésétől fogva tolószékes. Az anyja persze cigizik.
2019. máj. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!