Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5hetes terhes vagyok, amit...

Xoxamno kérdése:

5hetes terhes vagyok, amit egy hete tudok.20éve dohányzok napi 1-2dobozzal szívtam. Egy hete semennyit. Nagyon szenvedek az elvonástól. Szerintetek egy kismama megengedhet magának HETI pár szál cigarettát?

Figyelt kérdés

Ne ítéljetek el!

Utána olvastam de nagyon ellentmondásosak az orvosi és privát vélemények is.

Van ahol teljes az elutasítás van ahol engedik a heti néhány szálat.

Ti mit tennétek?



2019. máj. 23. 21:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
91%

Ketszer is irtam neked meg az elejen, teljesen segitokeszen es tamogatoan.

Kaptal vagy 40 valaszt, abbol nagyon keves volt bunko stilusban irva, ami volt, annak is a nagyja az utolso kommented utan jott.

Te viszont a normalis, tamogato valaszok felett csak elmesz, kozben gunyolodsz azokkal is, akik vettek a faradtsagot es segiteni probaltak.

Nem, nem vagyok orvos, de ha csak orvosok valaszat akartad tudni, akkor odairhattad volna, vagy nem itt kellett volna megkerdezni.

Es igen, lancdohanyos is le tudja rakni a cigit, ha terhes lesz, vagy az akar lenni.

Szoval legyszives te se legyel flegma azokkal, akik normalisan irtak neked.


Masik: valo igaz, hogy eros dohanyosnak talan az adag csokkentese mukodo modszer lehet (csak epp nehez, mert ott van a cigi, “legalisan” ra lehet gyujtani neha es ha elkapja az embert a vagy/kenyszer, amit te is erzel, akkor a neha atmegy gyakoriba az esetek tobbsegeben.

Epp ezert hasznalnak sokan nikotin potlo keszitmenyeket a ritka ragyujtas helyett, hiszen a nikotin okozza a fuggoseget, amellett, hogy maga a ragyujtas elvezete inkabb pszihes vagy, mintsem fizikai, szoval a nikotin potlasa mellett azzal meg ugyanugy meg kell kuzdeni.

Celszerubb ezt mar babatervezeskor megtenni, de ha mar ugy alakul, hogy terhes az ember, akkor is van erre mod.

Ezert javasoltam, hogy hivd fel a leszokast segito vonalat, vagy beszelj orvossal, aki ert ehhez, mert elkepzelheto, hogy felugyelet alatt tudnak neked adni valamilyen nikotinpotlo keszitmenyt az elso nehany hetre, ami atsegithet a nehezen.

De mint korabban is irtam, ugyis azt csinalsz, amit akarsz.

2019. máj. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
87%

Hiába várod az orvos válaszát, nem fogja azt mondani, hogy persze cigizz mert az jót tesz mindkettőtöknek..

Sok meddő nő van, aki mindent megtenne egy gyerekért, erre te aki ilyen gyenge vagy, hogy ezt sem bírod ki, teherbe esel. Hol az igazság?

2019. máj. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
90%
Bezzeg az ilyeneknek megadatik, hogy szüljön!
2019. máj. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
89%

hmm. én azt nem értem, hogy ha kibírod, hogy az orvos válaszáig ne gyújts rá, akkor mi akadályoz meg abban, hogy a válasza után se tedd? hmm?

De ehhez nem kell orvosnak lenni. Az egyszerű halandó is el tudja dönteni:

- A dohányzás káros az egészségre?

- Igen.

Akkor miért akarod károsítani a magzatod egészségét?

Bölcsőhalálról hallottál már? Olvastál róla? Tudod, hogy a dohányzás miatt magasabb a kockázata?

Remek, hogy milyen sok példa van előtted, hogy valaki végig dohányozta a terhességet, és mégis egészséges gyereke született. De remélem tudod, hogy az a ritkább.

Szerencsejátékot akarsz játszani, vagy egészséges lesz, vagy nem? Vagy koraszülött lesz, vagy nem, vagy meghal bölcsőhalálban, vagy nem....

És ne rövid távon gondolkozz. Lehet hogy egészségesen születik, előfordul. De mi lesz később? erre senki nem gondol. Honnan tudod, hogy azon a 8 éves gyereken, akinek az anyja végigdohányozta a terhességet nem 5-10-15 év múlva jön elő egy súlyos betegség az anyja dohányzása miatt??

Jöjjön egy kis biológia. Mi történik a testedben, amikor levegőt veszel? Az oxigén bejut a véráramba.

"A hajszálerekben az oxigén leválik a hemoglobinról és bizonyos enzimek segítségével a sejtekbe jut: ez a sejtlélegzés, vagy más néven belső légzés. Az oxigén a sejtek táplálkozásához és osztódásához szükséges tápanyag elégetéséhez kell"

A benned élő kis magzatnak is szüksége van az oxigénre, hogy tudjon fejlődni.

Mi történik akkor, amikor cigit szívsz? Szerinted mennyi oxigén jut el a babáig?

Képzeld el azt, hogy valaki befogja az orrodat, szádat, és nem kapsz levegőt. Jó érzés igaz? És te ennek akarod kitenni minden egyes cigi elszívásával a gyereket.

Kifogásként a dohányos kismamák mindig felhozzák, hogy de hát a stressz, stb..

Szerintem elég sokan vagyunk, akik terhesség alatt elvesztettek egy közeli hozzátartozót. Szerintem az nagyobb stresszel jár, mint amit a nem rágyújtás okoz.

Én mit tennék? Leszoktam volna a cigiről teherbeesés előtt. Vagy ha "véletlen baba" akkor pedig megadnám neki a lehetőséget arra, hogy egészséges legyen.

2019. máj. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
85%

16 év dohányzás, napi 1-1,5 doboz cigi mellett lett pozitív a tesztem. Másnap az orvoshoz menet elszívtam még 2 szálat.

Rohadtul hiányzik, minden egyes nap. Minden reggel a kávém után rágyújtanék, de nem teszem. Bármikor rá tudnék gyújtani, azt gondolom, nem szoktam le, csak átmenetileg olyan szakaszában vagyok az életemnek, hogy nem gyújtok rá.

Az akkor megmaradt fél doboz cigim azóta is a táskámban van.

Valamivel több, mint 9 éve már.


Ha te szenvedsz az elvonástól, gondolj a babára! ÚŐgy fog megszületni, hogy nikotinfüggő (a heti pár száltól is) és neki nincs választási lehetősége, hogy akkor ezt a vágyát kielégíti-e vagy sem.

Nagyon szenvedni fog. Rohadtul. És te leszel az oka.

2019. máj. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
87%

"Csak azt nem tudom hol vannak azok az anyukák, kismámák, nők akik a terhességük alatt el-el szívtak egy cigit, mert azért lehet olyat látni nem is egyet. Még egy kórházi dohányzóban is."


Akkor mondom: sógornőm 2 terhességet is végigdohányzott. Nem szoptatott, mert egy hét próbálkozás után inkább rágyújtott. A gyerekek (mindkettő) folyamatos felső-légúti szarságokkal küzdenek, 3-4 hónaposan már kórházi bentfekvés volt. persze NEM a cigi miatt, neeem. Az egyik mozgásfejlődésében, beszédgejlődésében elmaradott a kkorosztályától, a másik pedig eddig úgy tűnik, minden vacakra allergiás, érzékeny. De nem, neeeem a cigitől.

Most ovisok. Ki tudja, mi lesz majd iskolában? Milyen tanulási nehézségeik lesznek pl?

2019. máj. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
20%
Anyukám velem végig dohányzott, és semmi bajom nem volt gyereknek sem, és felnőttnek se.
2019. máj. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
73%
És büszke vagy az anyádra?
2019. máj. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
88%

47. válaszoló értsd meg azt, hogy te csak 1 vagy. A mennyiből? Neked szerencséd volt.

Vagy szerinted ez azt jelenti, hogy nyugodtan dohányozzon, mert neked sem lett semmi bajod, ezért az ő babájának sem?

2019. máj. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, veled dohányzott anyád? Lehet azért van ennyi eszed.


A nikotin idegméreg, most fejlődik annak a szerencsétlen babának az idegrendszere de te máris mérgezed.

2019. máj. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!