Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy dolgozzak terhesen ha...

Hogy dolgozzak terhesen ha éjszakázok is?

Figyelt kérdés

Elvileg 2 hónapos kortól nem éejszakázhatok , de akkor mi lesz?

A munakbeosztásom megkoveteli és nem fognak tudni foglalkoztatni csak nappalosban. Akkor ilyenkor tappenzre kell jonnom? De akkor nagyon kevés pénzt fogok kapni ... ráadás ebből a kevésből számolják majd a csedet gyedet..


2019. jún. 12. 15:18
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Saját felelősségre sem válalhatok ejszakai munkát?
2019. jún. 12. 15:19
 2/28 anonim ***** válasza:
30%
Tudom off, de én az elsővel nyomtam éjszakában is, mert birtam.
2019. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
Azt nem tudom, hogy jogosult leszel e távolléti díjra, viszont ami biztos, hogy a csedet és a gyedet nem a táppénzbol számítják
2019. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet saját felelősségre sem. Vagy foglalkoztatnak csak nappal, vagy ha ezt nem tudják biztosítani, akkor távolléti díjat kell fizetniük,ami a fizetéssel megegyezik.
2019. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%
A munkáltató köteles nappalos beosztást biztosítani. Ha nem tud vagy akar, akkor nem kell dolgozni sem táppénzre menni, az alapbéred fog járni.
2019. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Rendben hogy alapbér de az is gáz eddig bruttó 400-5örül hoztam haza , az alapbérem 200E bruttó , a gyedet meg viszamenőleg a 3 hónaptól vissza számított 180 napban nézik. Szóval ha 2 hetesen elmegyek akkor 9 hós koromban ha megszületik a babó akkor visazamenőleg 3-6 hónapot nézik alapul a csednek. Az pont az alapbér( brutto 200000 lesz azaz netto 120?. Hát az lópikula. Hogy tehetnek ilyet miért nem a havi "terhességmentes" bruttómat nézik???
2019. jún. 12. 15:33
 7/28 anonim ***** válasza:
59%
HA gyereket vállalsz, akkor az ö egészsége kellene, hogy a legfontosabb legyen - és emiatt vállalnod kell, hogy az alapbéredet kapod, és nem veszélyezteted a gyereket pénz miatt!
2019. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Azert mert havonta 8x éjszakás vagyok akkor is nem kell csak felügyelnem semmivel nem veszélyeztetem a magzatot.

Nem fogom megmagyárzni a dolgot de az éjszakázásom olyan mintha itthon lennék és főznék vagy zenére táncolnék kb. Semmi veszélyt nem rejt magában , és pont hogy ennek tudatában nem szeretném ha nélkulozni kéne kicsit is a gyerekemnek nem magamra koltenem azt az atkozott penzt..

2019. jún. 12. 15:39
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

Én 5hetesen mar TP-en voltam. Igaz veszélyeztettként.

De a csedet meg gyedet nem a TP-ből számolják!

21+4hkm

2019. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Akkor hogy jovok ki jobban nem ertem meg mindig ? igazából jól értelmezem hogy mindegy melyikkel maradok itthon igyis ugyis a 120 nettot fogom kapni?
2019. jún. 12. 15:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!