Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy dolgozzak terhesen ha...

Hogy dolgozzak terhesen ha éjszakázok is?

Figyelt kérdés

Elvileg 2 hónapos kortól nem éejszakázhatok , de akkor mi lesz?

A munakbeosztásom megkoveteli és nem fognak tudni foglalkoztatni csak nappalosban. Akkor ilyenkor tappenzre kell jonnom? De akkor nagyon kevés pénzt fogok kapni ... ráadás ebből a kevésből számolják majd a csedet gyedet..


2019. jún. 12. 15:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
81%

Amugy nalunk sem lehet éjszakázni terhesen ahol dolgozom,vagy csqk 2 műszak vagy táppénz.

Én vagyok a 21+4hkm 😊

2019. jún. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Én vagyok, aki még 25 hetesen is éjszakázott: multinál irodai munka, szóval fizikailag nem megterhelő.
2019. jún. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Kerdezo. Ha tp-re mesz a csedet meg a gyedet a rendes fizudbol szamoljak (tb nem lehet masik ellatas alapja igy ilyenkor visszamennek az elso rendes fizuig). Ha kibulizod a nappalos muszakot akkor a csokkentett jovedelmedbol.


Itt az a kerdes, hogy a mostani jovedelmedbol szamolt tp es az alapbered kozott mekkora a kulonbseg. Ezt vitasd meg egy tb-sel hogy jossz ki jobban.

2019. jún. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még ha beleegyezel,sem éjszakázhatsz.


MT 113. § (1) A munka- és pihenőidőre vonatkozó szabályokat a (2)-(4) bekezdésben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni


a) a munkavállaló várandóssága megállapításától a gyermek hároméves koráig,


b) a gyermekét egyedül nevelő munkavállaló esetén gyermeke hároméves koráig,


c) a munkaviszonyra vonatkozó szabályban meghatározott egészségkárosító kockázat fennállásakor.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben


a) egyenlőtlen munkaidő-beosztás csak a munkavállaló hozzájárulása esetén alkalmazható,


b) a heti pihenőnapok egyenlőtlenül nem oszthatók be,


c) rendkívüli munkaidő vagy készenlét nem rendelhető el.


(3) Az (1) bekezdés a)-b) pontban meghatározott munkavállaló számára éjszakai munka nem rendelhető el.


(4) Az (1) bekezdés c) pontban meghatározott esetben a munkavállaló beosztás szerinti napi munkaideje éjszakai munkavégzés során a nyolc órát nem haladhatja meg.


(5) A gyermekét egyedül nevelő munkavállaló számára - gyermeke hároméves korától négyéves koráig - rendkívüli munkaidő vagy készenlét - a 108. § (2) bekezdésében foglaltakat kivéve - csak hozzájárulásával rendelhető el.

2019. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
A 14-es kérdésre a válaszod: a táppénzzel jársz jobban. Távolléti díj csak az alapbéred, és akkor a csed+gyed alapod is az lesz.
2019. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Ismét én a 21+5hkm vagyok.

Ma kaptam meg a bérpapirom postán.

Ugye irtam hogy nekem 185 a bruttom. És már 5.héttől sajna táppénzen vagyok.

De sokkal jobban kapok mint ha dolgoznék+túlóráznék is.

A májusi honap is 170ezer volt.

Csak ugye én 2hetente adom le a TP papirt. Ugy is kapom a pénzt.

2019. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Igen de nállam az a baj hogy az alapbérem sehol nincs a tenyleges havi bruttómhoz. Igy bizroa kevesebbet kapok majd. Csak nem mindeggy mennyivel . Tappenzre megyek inkább úgy döntöttem majd szólok a munkaltatónak akárhogy nézem az lesz nekem a legjobb. Koszomom a valaszokat.
2019. jún. 13. 19:28
 28/28 anonim ***** válasza:

Igen, 2 lehetőséggel jársz jól:

Vagy dolgozol tovább ugyanúgy, ahogy eddig, vagy táppénzre mész.

2019. jún. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!