Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes leszek vasárnap.69...

Tyimi96 kérdése:

23 hetes leszek vasárnap.69 kg rol indultam, most vagyok 84 kg. Nagyon vízesedek, nem zabalok, nem eszek tábla csokikat. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Igaz első 3 hónap vészes hányás melett 4kg oszejott, Utanna be vereztem másfél hó fekvés... De nem eszek tábla csokikat se doboz fagyikat napi 3x 4x de akkor is normálisan.

És meg is jön csak jön de nem látszik.

Vizes a borom s van a nagy pocim... Ennyi esetleg a combomra szedtem fel de az se észrevehető v vészes.



2019. jún. 15. 06:09
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Sot de eszek sokat én nem is sozok nagyon magasabb a vérnyomásom 140 per 80 90 és.

130 már jónak számít.

Kajaba minimális.

Zöldség szendvics nuku só. Nem szeretem.

Terhesen se.

SOS chips 3 hétbe 1 ha van nem best.

2019. jún. 15. 09:40
 12/50 A kérdező kommentje:
Sot nem eszek sokat ***
2019. jún. 15. 09:41
 13/50 anonim ***** válasza:
78%
Orvost úgy tudunk ajánlani, ha elmondod melyik megyében laksz. Én ennyi hízást 37 hetes terhesen értem el. 160gr diéta, ha terhességi cukrod lesz akkor úgyis be kell tartani.
2019. jún. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
Fejér megye, Székesfehérvár 15 pc
2019. jún. 15. 09:57
 15/50 A kérdező kommentje:
Én vízesedek nagyon..... Hullámos a bőröm meg ha viccesen is hangzik
2019. jún. 15. 09:58
 16/50 A kérdező kommentje:
Igen tartok tőle, magas vernyomas, cukrok a családba, sok súly hirtelen.
2019. jún. 15. 09:59
 17/50 anonim ***** válasza:
71%
Én ugyanezzel küszködők. Ahogy elkeztem a 2 trimesztert elkeztem brutálisan vizesedni egy hónap alatt 5 kg aztán 1 hét alatt 2 kg. Sódiétára és sok fehérjét kell ennem. Napi legalább 3 liter víz. Én is most járok 15 kg és 25 hetes vagyok. Most talán egy kicsit megállt a hízás, de nekem a pulzusomal is gond van gyógyszert kell szednem rá de ez a meleg megint nem tesz jót :/. És sajnos rajtam mindenhova jött a víz... Kezem, ujjaim, bokám, combom, hátam
2019. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:

Nekem is a hátamon kívül minden majdnem. A derekam is és csipom is.

1-3 hónap 4 kg ekkor voltam 69 rol 73, 74.

4 ik hónapba asszem 3 kg itt voltam 77 kg.

5 ik hónapba 22 ig 3 kg. Itt voltam 80 kg.

És most újra hirtelen 4 el több

2019. jún. 15. 10:44
 19/50 anonim ***** válasza:
79%

Etrenddel kapcsolatban: csak a kenyeret probaltad kiiktatni, vagy az osszes gyorsanfelszivodo szenhidratot? Helyette mit ettel? Tudod, hogy mi az, amitol nem leszel ehes? Ha tudsz angolul, nezz meg esetleg par videot a kirabbi valaszomban irt youtubecsatornarol, foleg a cukrokra, kisztre vonatkozokrol. Roviden a lenyege annyi, hogy a gyorsan felszivodo szenhidratok fogyasztasa okozza pint azt az eros vercukoringadozast, ami a nagyfoku ehseghez vezet. Salatatol, gyumolcsot semfogsz jollakni, jo minosegu zsirok fogyasztasatol viszont igen (ilyen van pl. a halban, tejtermekekben, olajos magvakban), mellejuk, vagy teljesen kulon fogyaszthatsz lassan felszivodo szemhidratot, azok is elosegitik.


Vegyuk peldanak a reggeli muzlidet, szuperul felnyomja a vercukrod, kozben hiaba eszel belole sokat, sokkal kesobb erkezik a jollakottsag-erzet (mert a gyorsan felszivodo szenhidrat ezt uzeni a testednek, ezert is tudnak sokan meginni felliter cukros uditovel 500 plusz kaloriat meg az ebedjuk melle, mert nem jon a jollakottsag-erzet), szoval benyomtad a muzlit, aztan x ido elteltevel jon a kirgo gyomor, es egy ido utan emelle meg akar kifejezetten rosszul is lehetsz, ha nemeszel azonnal, annyira bezuhana vercukorszinted hirtelen.


Ezzel szemben mo djuk megeszel reggelire kenyer nelkul egy rantottat, mondjuk valami cukrot es glutamazot lehetoleg nem tartalmazo huskeszitmennyel, paprikaval/paradicsommal, cvgy amit meg tudsz enni, eszel melle sajtot, vagy turot, szepen jollaksz, egy pillanatig nem kell koplalnod, es ahogy egyre jobban sikerul kiiktatnod a kenyereket, tesztakat, krumplit, cukrot, egyre kisebb mertekben zuhan be a vercukrod, es kozben idoben kapod a jelzest is a testedtol, hogy eleg az eves. Az ehsegerzet pedig ezutan mar nem hirtelen fog radtorni, hanem szepen lassan.


Nembeszelve ugye arrol, ami miatt eleve feltetted a kerdest, a tested vizvisszatartasarol.

2019. jún. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ha elkezded a cukorbeteg kismamáknak ajánlotz diétát azzal nem ártasz. Én is 23 hetes vagyok és még mindih 5kg mínuszban a teherbeeséshez képest, igaz én tulsúllyal kezdtem és diétáznom is kell GDM miatt, mondjul ebben a hőségben szinte kényszerítenem kell magam, hogy megegyem az "adagomat" 🙂
2019. jún. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!